Press "Enter" to skip to content

Piłka do baseballa – wszystko co warto wiedzieć!

Baseball wymaga pewnego zorientowania się w zasadach i sprzęcie, który używany jest podczas gry. Nic więc dziwnego, iż chcąc zadbać o swoją aktywność fizyczną, musimy wziąć pod uwagę sprzęt używany w baseballu. Nie można w niego grać, używając, chociażby piłek z innych dyscyplin sportowych. Piłki do baseballa wykonane są przy zastosowaniu specjalnych technologii, zapewniających im, a jakże, odmienną od pozostałych rodzajów piłek strukturę. Do wykonania piłki baseballowej używa się kilku materiałów. Można również odnotować proces jej wytwarzania. Dzieli się on na kilka etapów. Więcej szczegółów znajduje się poniżej. Zapraszamy.

Jak skonstruowana jest piłka do baseballa?

Zastanawiając się nad tym, jaka piłka do baseballa będzie przydatna w rozpoczęciu naszych sportowych zmagań, należy zatrzymać się nad jej strukturą. Piłka składa się z rdzenia, warstwy owijanej wokoło tegoż, jak i zewnętrznego pokrycia. Rdzeń piłki baseballowej wykonany jest z gumy lub korka. Następnie owijany jest w cienką, ale bardzo wysokiej jakości przędzę. Długość włóczki na kulce osiąga bardzo ciekawe wymiary. Może to być cały kilometr cienkiej i mocnej przędzy owiniętej wokół rdzenia.

Ostatnia warstwa piłki to skóra. Skóra nadaje piłce twardość i wytrzymałość, której potrzebuje. Rzeczywiście, uderzając kijem, piłka narażona jest na ogromne naprężenia, a kiepskiej jakości materiał łatwo pęka.

Proces tworzenia piłki

Na rdzeniu z gumy przędza jest kolejno, bardzo ciasno nawijana. Tworzy wokół rdzenia bardzo mocną warstwę, która ma właściwości sprężyste. Przędza jest nawinięta tak ciasno, że piłka staje się twarda niczym stal. Po pokryciu skórą piłka do baseballa jest wzmacniana dodatkowymi szwami, aby piłka nie pękła podczas gry. Piłki baseballowe najwyższej jakości szyte są ręcznie.

Jak wybrać piłkę baseballową?

Wybierając się do sklepu sportowego w celu wybory odpowiedniej piłki, pierwszą i najważniejszą rzeczą jest zapytać o nią sprzedawcę. Piłka do baseballa jest ważnym elementem sportowej przygody każdego sympatyka baseballu, dlatego sprzedawca powinien dostarczyć ci wszelkiego rodzaju informacji o piłce, a także opowiedzieć o wadach i zaletach każdej z nich. Następnie należy przytrzymać każdą piłkę w dłoniach i sprawdzić, czy jej struktura jest ciasno zszyta. Sama piłka powinna być także dość ciężka.

Piłka podczas gry jest poddawana ogromnej liczbie uderzeń. Aby sprawdzić jakość piłki, należy ją przetestować. To proste. Musisz uderzyć nią w twardą powierzchnię i zobaczyć, jak zmienia się jej struktura. Jeśli piłka do baseballa wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, jej powierzchnia pozostanie taka sama. Obecność wgnieceń lub rys wskazuje na złą jakość produktu.

Czy kolor piłki baseballowej ma znaczenie?

Ważną rolę odgrywa również kolor piłki. Grając wieczorem w baseball, możesz nie widzieć piłki lecącej szybko w kierunku obrońcy. Jest to obarczone ryzykiem kontuzji, gdy piłka i gracz wchodzą ze sobą w interakcję. Piłki produkowane są zazwyczaj w kolorze białym z czerwonym sznurowaniem. Dzięki temu są jasne i widoczne podczas gry.

Na piłce istnieje kilka rodzajów szwów. Podniesiony szew jest bardzo interesujący i preferowany. Pozwala to na bardziej umiejętne serwowanie skręconych piłek i znacznie wygodniejsze łapanie piłki. Istnieją także różne metody dzielenia piłek baseballowych. Niektóre służą wyłącznie do grania w hali. Inne służą do gry na otwartych przestrzeniach, a jeszcze inne sprawdzą się w każdych warunkach. Piłki różnią się między sobą miękkością i wagą.

Wybór odpowiedniej piłki do baseballa

Kupując piłkę do baseballa, nawet do gry w domu, należy zadbać o jej odpowiedni wybór. Dobrze zakupiona piłka i zadbanie o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa zadecydują o dobrym meczu, który będzie wyjątkowo emocjonującą aktywnością fizyczną, pomagającą, a jakże, w usunięciu cellulitu. Łącząc grę w baseball z odpowiednią dietą, zadbanie o młody i rześki wygląd ciała będzie jeszcze łatwiejsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *