Cellulit na udach to jedne z najczęstszych problemów. Mogą z nim borykać się nawet kobiet szczupłe, które nie mają problemów z wahaniem wagi. W takich wypadkach mówimy o cellulicie wodnym na udach. Na szczęście można go dość łatwo zlikwidować. Potrzebna jest tylko silna wola, regularność i systematyczność oraz wykonywanie odpowiednich ćwiczeń. Ćwiczenia na cellulit na udach można robić samodzielnie w domu. Najlepiej wykonywać je codziennie, ale niezbędne minimum to 3 razy w tygodniu. Zobacz, jakie ćwiczenia na cellulit na udach działają.
Ćwiczenia na cellulit to przede wszystkim te aerobowe. Ich zadaniem jest rozruszanie i zaangażowanie wszystkich mięśni ciała. Chcąc zwalczyć pomarańczową skórkę na udach i nie tylko warto skupić się na takich ćwiczeniach jak marsz, bieganie, pływanie, jazda na rowerze czy aerobik. Należy pamiętać, że przy treningu aerobowym ważna jest regularność oraz intensywność. Nie powinien być on krótszy niż 20 minut i nie dłuższy niż 1 godzinę. W czasie ćwiczeń organizm powinien się zmęczyć, ale ważne jest dostosowanie poziomu intensywności do indywidualnej kondycji i wytrenowania. Ćwiczenia aerobowe polecane są zarówno na cellulit wodny, jak i na cellulit tłuszczowy.
Jakie ćwiczenia na cellulit na udach – kiedy widać efekty?
Efekty – to nas interesuje przede wszystkim, kiedy szukamy odpowiedzi, jakie ćwiczenia na cellulit na udach stosować. Tutaj odpowiedź jest jedna – efekty są, jeśli ćwiczymy regularnie, przynajmniej 2 razy w tygodniu i przez dłuższy czas. Wskazuje się, że poprawę u większości kobiet widać już po pierwszym miesiącu treningu antycellulitowego. Panie, które wcześniej nie uprawiały sportu i mają nikłą kondycję powinny zacząć od mniej intensywnego treningu i przyzwyczaić organizm do aktywności.
Jakie ćwiczenia na cellulit na udach stosować?
Ćwiczeń na cellulit na udach jest dość sporo. Ważną informacją jest to, że praktycznie pomaga każdy rodzaj ruchu. Jeśli jednak chcesz się skupić głównie na pozbywaniu się cellulitu na udach, skup się na przysiadach, wykrokach oraz wyrzutach nóg.
Jakie ćwiczenia na cellulit na udach? Techniki wykonywania
Przy walce z cellulitem na udach liczy się nie tylko wykonywanie ich regularnie, z dużą intensywnością i w dużej liczbie powtórzeń, ważna jest również technika i prawidłowe ćwiczenie. Jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia na cellulit na udach?
- Przysiady – to jedne z najlepszych ćwiczeń ani cellulit na udach; aby jednak można było zaobserwować realne efekty treningu, należy zadbać o prawidłową postawę ciała; ćwiczenie powinno się wykonywać na nogach rozstawionych na szerokości barków lub nieco dalej; ruch zaczynamy do wypchnięcia bioder do tyłu, przy jednoczesnym utrzymywaniu pleców w pozycji prostej zarówno przy schodzeniu w dół, jak i prostowaniu się; w czasie przysiadów na cellulit na udach nogi muszą być cały czas mocno dociśnięte do podłoża, a kolana nie mogą się ze sobą stykać i wychodzić poza linię palców od stóp; w czasie ćwiczenia warto też zaangażować mięśnie pośladków i tylne mięśnie nóg; w tym celu należy rozstawić nogi szerzej niż linia barków.
- Wyroki – to ćwiczenie polecane jest zarówno na cellulit na udach, jak i na pośladkach; ważne, że pozwala ono również na wyrzeźbienie pięknych mięśni nóg; ćwiczenie wykonuje się, ustawiając się w takiej pozycji, aby kolana nie występowały poza linię palców u stóp; należy również wyprostować pracy, ściągnąć łopatki, napiąć mięśnie brzucha oraz wypiąć klatkę piersiową; następnie wykonuje się krok do przodu w ten osób, aby kolano nie wychodziło poza linie palców; uginając przednią nogę pod kątem 90 stopni, kolana nie należy kłaść na podłodze; w czasie wykroku ciężar ciała należy trzymać na pięcie stopy ułożonej z przodu, a tylną nogę ugina się lekko w kolanie; najlepsze efekty obniżenia osiąga się przy wykonywania wykroków w seriach, z której każda składa się z ok. 10 powtórzeń na każdą nogę.
- Wyrzuty nóg w klęku podpartym – ćwiczenie to zalecane jest na cellulit na udach oraz pośladkach; jego efekty to pobudzenie krążenia oraz pozytywne wpływanie na kręgosłup; aby wykonać to ćwiczenie, należy przyjąć pozycję klęku podpartego, a ręce podeprzeć w linii pod barkami; następnie podnosi się prawą nogę w górę i prostuje; piętę zatrzymuje się na górze w linii bioder, napina mięśnie brzucha i przeciąga kolano do klatki piersiowej, jednocześnie pilnują prostych pleców; najlepsze efekty daje wykonywanie ćwiczenia w 3 seriach po 10 powtórzeń na każdą nogę.
Be First to Comment