Podstawowym elementem walki z cellulitem jest aktywność fizyczna. Bez codziennych ćwiczeń pozbycie się pomarańczowej skórki jest niemal niemożliwe. Paniom, które chcą się pozbyć cellulitu, zalecane jest bieganie, pływanie, jazda na rolkach. Ćwiczenia na cellulit można również wykonywać w domu. Bez względu na to, na jaki rodzaj aktywności się zdecyduje, należy pamiętać o jednym – ćwiczyć należy regularnie, nawet kilka razy w tygodniu. Zobacz jakie ćwiczenia na cellulit stosować.
Ćwiczenia na cellulit pozwalają na skuteczne pozbycie się pomarańczowej skórki na brzuchu, udach i pośladkach. Dobre ćwiczenia na cellulit pomagają zmniejszyć tkankę tłuszczową oraz obrzęki. Trzeba pamiętać, że ćwiczenia sprawdzają się przede wszystkim w walce z cellulitem wodnym. Plusem aktywności fizycznej jest nie tylko zmniejszenie cellulitu, ale i poprawa ogólnej kondycji fizycznej oraz wyglądu skóry.
Ćwiczenia na cellulit – od czego zacząć?
Istotną informacją jest to, że nie staniej jedne uniwersalny zestaw ćwiczeń na cellulit. Trudno też mówić, że wykonywane ćwiczenia będą pomagały tylko na pomarańczową skórkę. Zazwyczaj ćwiczenia na cellulit to te na mięśnie ud, pośladków i brzucha. Wykonywać można je samodzielnie w domowym zaciszu. Rekomendowane jest jednak, aby osoby początkujące pierwsze sesje przeprowadziły pod okiem trenera. Dzięki temu nauczy się poprawnej techniki wykonywania ćwiczeń na cellulit, przez co ich efekty będą większe i szybciej dostrzegalne.
Ćwiczenia na cellulit tak jak każde inne należy rozpocząć od rozgrzewki. Może ona obejmować np. skakanie na skakance, kilka skłonów czy pajacyków. W ramach rozgrzewki warto też pobiegać w miejscu lub na bieżni, lub pojeździć na rowerku stacjonarnym. Dobrze wykonana rozgrzewka przed ćwiczeniami na cellulit powinna trwać 15 minut.
Przysiady – najskuteczniejsze ćwiczenia na cellulit
Jako najskuteczniejsze ćwiczenie na cellulit wskazuje się przysiady. Należy jednak pamiętać, że aby cieszyć się ich efektami, to ćwiczenia powinno być wykonane prawidłowo. W tym celu trzeba stanąć w rozkroku na szerokości bioder, wyprostować pracy, ściągnąć łopatki i wykonać przysiad, jednoczesne wysuwać pupę maksymalnie do tyłu. W czasie wykonywania ćwiczenia napina się mięśnie brzucha i dba o to, aby kolana nie wyszły się poza linie stóp. Przysiady na cellulit należy wykonywać minimum 20 razy dziennie.
Hula – hop na cellulit
Kolejnym skutecznym ćwiczeniem na cellulit, a równocześnie tym przynoszącym sporo frajdy i zabawy jest hula-hop. Na cellulit pomaga klasyczne kręcenie kółkiem na biodrach. Aby zatańczyć tradycyjny taniec hula, należy stanąć w lekkim rozkroku, wciągnąć brzuch i kręcić umieszczonym w okolicy talii kołem. Ćwiczenia z hula-hop pomagają na cellulit na udach, brzuchu i pośladkach.
Jakie ćwiczenia na cellulit na udach?
Cellulit najczęściej występuje na udach. Wraz z pomarańczową skórą zazwyczaj występuje tzw. bryczesy, czyli tłuszcz nagromadzony na biodrach i podudziach. Wszystko to sprawia, że pośladki stają się bardzo obszerne i gubią naturalne kształty. Na cellulit na udach stosuje się przede wszystkim ćwiczenia z obciążeniem, dynamiczne i wymagające dużego zaangażowania. Specjaliści polecają:
- przysiady ze sztangą
- mostek na piłce lekarskiej
- wykroki
- wyrzut nóg w klęku podpartym
Jakie ćwiczenia na cellulit na pośladkach?
Cellulit równie często co na udach występuje na pośladkach. Trenerzy na cellulit na pośladkach rekomendują takie ćwiczenie jak:
- martwy ciąg
- wykroki
- przysiady ze sztangą poniżej linii kolan
- martwy ciąg na jednej nodze
- przysiady na jednej nodze.
Jakie ćwiczenia na cellulit? Zobacz, co ćwiczyć
Ćwiczenia na cellulit można spokojnie wykonywać w domu, samodzielnie. Jako te skuteczne domowe ćwiczenia wskazuje się:
- brzuszki – idealnie skupują się w walce z cellulitem na brzuchu oraz rozstępami; ćwiczenie wymaga wysiłku, ale jest stosunkowo proste; na początku ćwiczeń można zaczepić nogi o przedmiot, który je utrzyma np., kant łóżka; na początku warto wykonywać 10 powtórzeń i stopniowo zwiększać ich ilość; brzuszki na cellulit można też wykonywać z ciężarkami, na drążku czy skośnie;
- ćwiczenia z hantlami – znakomicie spisują się przy cellulicie na ramionach; im cięższe będą hantle, tym efekty będą szybciej i bardziej widoczne;
- świeca – wykonywana precyzyjnie pozwala pozbyć się cellulitu i zmniejszyć widoczność rozstępów;
- bieganie – najprostsze i przez wielu uważane za najskuteczniejsze ćwiczenie na rozstępy; jogging poprawia elastyczność i jędrność skóry;
- pompki – rekomendowane są na rozstępy w okolicach biustu oraz cellulit brzucha; pompki można ćwiczyć klasycznie lub na stojąco.
Ćwiczenia na cellulit to głównie te wykonywane z obciążeniem. Powinny one męczyć i wycisnąć z nas siódme poty. W praktyce oznacza to, że osoby początkujące powinny na początku przyzwyczaić się do intensywnego wysiłku fizycznego. Zalecane jest poświecenie 2-3 tygodni na wdrożenie się w trening i przyczajenie ciała do obciążeń. Ćwiczenia na cellulit najlepiej wykonywać 2-3 razy w tygodniu, a dodatkowo wspierać je treningami biegowymi, pływaniem oraz spacerami. W ten sposób nie tylko będzie się pozbyć cellulitu, ale i modelować sylwetkę oraz poprawiać stan skóry.
Be First to Comment