Press "Enter" to skip to content

Duży cellulit na udach

Cellulit na udach to jeden z najpowszechniejszych problemów. Pomarańczowa skórka może objąć ich zewnętrzną i wewnętrzną część. Bardzo często początkowo zmiany w wyglądzie skóry są ignorowane i w konsekwencji ma się do czynienia z dużym cellulitem na udach. Na szczęście można z nim walczyć. Zobacz co robić, gdy twoim problemem jest duży cellulit na udach.

Cellulit na udach pojawia się zazwyczaj w wyniku niezdrowego tryby życia. Tym mianem określa się brak ruchu oraz niezdrową dietę. Niestety raz nabytego cellulitu nie jest tak łatwo się pozbyć. Zaniedbany rozrasta się i rozwija, a w konsekwencji mamy do czynienia z dużym cellulitem na udach.

Duży cellulit na udach i co dalej?

Duży cellulit na udach nie pojawia się nagle. Formowanie się pomarańczowej skórki jest długotrwałym procesem. Najpierw zmiany są niewidoczne gołym okiem i zachodzą w podskórnych tkankach tłuszczowych. Dopiero z czasem grudki, nierówności i fałdki uwidaczniają się na zewnętrznej powierzchni skóry. Na początku można je zobaczyć, jak ściśnie się fałd skóry mocno palcami, później niedoskonałości są już widoczne gołym okiem.

Duży cellulit na udach – jak z nim walczyć?

Z dużym cellulitem na udach najlepiej walczyć za pomocą specjalistycznych zabiegów medycyny estetycznej. Wykonać można je np. w gabinecie kosmetycznym. Aby zobaczyć efektów zabiegów i zlikwidować duży cellulit na udach konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów w krótkim odstępie czasu. Najlepiej jest przeprowadzić od 10 do 20 zabiegów, a później stosować sesje przypominające raz na pół roku.

Cellulit na udach a domowe sposoby

Sam zabiegi na duży cellulit na udach nie pomogą, jeśli skóry nie będzie odpowiednio pielęgnować i nie rezygnuje z dotychczasowego złego trybu życia. W związku z tym borykać się z dużym cellulitem na udach trzeba zatroszczyć się o:

  • zmieszczenie spożycia soli – sól odpowiada za zatrzymywanie płynów w komórkach i powoduje zwiększenie poziomu cellulitach na udach; sól w diecie antycellulitowej warto wykluczać całkowicie lub znacząco ograniczyć; zamiast tej tradycyjnej można stosować sól morską lub inne przyprawy np. paprykę, oregano, imbir, kurkumę czy bazylię;
  • nawadnianie organizmu – na duży cellulit na udach trzeba pić duże ilości wody; zalecane jest co najmniej 2 litry dziennie; dzięki temu skóra będzie wyglądać lepiej, a cellulit na udach uleganie zmniejszaniu; wynika to z tego, że woda pozwali pozbyć się z organizmu zbędnych produktów przemiany materii i toksyn, a także pobudzi przepływ krwi, pozytywnie wpłynie na natlenienie komórek; na cellulit najlepiej pić wodę z cytryną; organizm nawadniać można też zielona herbata, skokami warzywnymi czy owocowymi;

  • ćwiczenia – pozbycie się dużego cellulitu na udach nie jest możliwe bez aktywności fizycznej; regularne ćwiczenia minimalizują ryzyko zatrzymywania się wody w organizmie, pobudzają metabolizm i sprzyjają spalaniu tłuszczów; na zanik cellulitu dobrze wpływa jazda na rowerze, bieganie, pływanie, ćwiczenia wodne, joga, ćwiczenia rozciągające;
  • pielęgnacja – duży cellulit na udach można zwalczyć, stosując dobre kosmetyki antycellulitowe oraz regularne masaże.

[Głosów:16    Średnia:1.9/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *