Press "Enter" to skip to content

Cellulit wodny

Cellulit jest defektem skóry, który polega na nieprawidłowym rozmieszczeniu podskórnej tkanki tłuszczowej. Pomarańczowa skórka może wystąpić u każdej kobiet bez względu na wiek, figurę czy liczbę kilogramów. Wskazuje się, że na cellulit cierpi coraz więcej kobiet. Najczęściej zmagają się one z cellulitem wodnym. Pojawia się on u nich w wyniku prowadzenia niezdrowego tryb życia. Co to oznacza i czym jest cellulit wodny?

Cellulit nie jedno ma oblicze. Osoby, które postrzegają go tylko jako produkt uboczny nadprogramowych kilogramów, są w błędzie. Cellulit może również wystąpić u kobiet szczupłych. W takim wypadku mówimy o jego wodnej odmianie. Boryka się z nią większość kobiet. Na szczęście cellulit wodny można zwalczyć. Wystarczy zmienić styl życia i być w tym konsekwentnym i stałym.

Cellulit wodny – jak się objawia?

Pierwsze oznaki cellulitu wodnego można zaobserwować już u nastolatek. Na pierwszym etapie cellulit wodny nie jest widoczny gołym okiem, aby sprawdzić, czy się go ma, należy mocno ścisnąć skórę na udzie lub pośladkach w fałd. Cellulit wodny uwidacznia się w postaci zagłębień, grudek i fałdek na skórze. Na kolejnych etapach rozwoju cellulitowi wodnemu może towarzyszyć też charakterystyczna pomarańczowa skórka. Co ważne, cellulit wodny przybiera na sile w okolicach menstruacji. Wstępują wtedy widoczne na skórze obrzęki.

Dlaczego powstaje cellulit wodny?

Przyczyn powstawania cellulitu wodnego jest bardzo wiele. Nie zawsze jest on powiązany z nadwagą i otyłością. Najprościej mówiąc, za cellulit wodny odpowiada nagromadzenie w organizmie wody, która prowadzi do powstawania obrzęków. Zastój wody w komórkach może być natomiast spowodowany złą dietą (bogatą przede wszystkim w sól), brakiem ruchu, zaburzeniami hormonalnymi, nieprawidłowościami w przepływie krwi i limfy, stresem, noszeniem obcisłych ubrań i butów na wysokim obcasie czy predyspozycjami genetycznymi.

Czy cellulitu wodnego da się pozbyć?

Cellulit wodny jest defektem, którego da się pozbyć. Metod walki z nim jest bardzo wiele – od tych domowych do tych profesjonalnych. Podstawa jest jedna: trzeba działać wielotorowo i systematycznie. Brak regularności nie sprzyja pozbywaniu się cellulitu. Jako najskuteczniejszy sposób walki z nim wskazywana jest zmiana trybu życia oraz nawyków żywieniowych. Nie można również zapomnieć o pielęgnacji skóry objętej zmianami.

Jak zwalczyć cellulit wodny?

  • Ćwiczenia na cellulit wodny – bez aktywności fizycznej nie ma mowy o pozbyciu się cellulitu wodnego; powinna być ona nastawiona na spalenie tkanki tłuszczowej z okolic, gdzie cellulit występuje; można więc wykonywać ćwiczenia na mięśnie brzuch, ud czy pośladów; najlepiej sięgnąć po trening tlenowy; ćwiczenia te będą nie tylko spalać nadmiar tkanki tłuszczowej, ale i poprawiać krążenie;
  • Dieta na cellulit wodny – kolejny krok to przyjrzenie się swojemu jadłospisu; należy z niego wyeliminować wszystko to, co niezdrowe; posiłki powinny być zbilansowane i przyjmowane w regularnych odstępach czasu, tak aby pobudzić przemianę materii;
  • Ziołolecznictwo – w walce z cellulitem wodnym pomogą zioła o działaniu moczopędnym; takie jak czarna rzepa, pietruszka czy koper włoski; napary należy pić kilka razy dziennie.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *