Press "Enter" to skip to content

Cellulit wodny czy tłuszczowy

Powszechne występowanie cellulitu sprawiło, że niemal każda kobieta wie, czym jest pomarańczowa skórka. W przypadku, gdy na skórze występują grudki, falki i nierównomiernie rozłożony tłuszcz wiemy, że najwyższa pora zacząć działać. Nie wiele kobiet jednak wie, że cellulit może przybrać różne postacie. Te najbardziej znane to cellulit wodny i cellulit tłuszczowy. Te rodzaje pomarańczowe skórki różnią się od siebie wyglądem, sposobami powstawania, a co najważniejsze sposobami walki z nimi.  Zobacz, czy cierpisz na cellulit wodny, czy tłuszczowy.

Cellulit wodny czy tłuszczowy – jak je rozpoznać?

Jeśli chcesz zacząć skutecznie walczyć z pomarańczową skórką, najpierw musisz zdiagnozować rodzaj posiadanego cellulitu. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, jeśli jednak masz wątpliwości, najlepiej udaj się po poradę do gabinetu kosmetologicznego lub medycyny estetycznej. Samodzielnie rodzaj cellulitu możesz zdiagnozować dokładnie oglądać problematyczne partii ciała w świetle dziennym.

Cellulit wodny czy tłuszczowy – jak rozpoznać cellulit obrzękowy?

Cellulit wodny, czyli inaczej obrzękowy może pojawić się u każdej z nas i nie ma on nic wspólnego z wagą czy wahaniami wagi. Jego przyczyny to zazwyczaj zaburzenia gospodarki hormonalnej nieprawidłowe krążenie krwi i limfy, zła dieta i brak ruchu. Cellulit obrzękowy powstaje w wyniku zatrzymania nadmiaru wody w tkankach. Prowadzi to do występowania obrzęków, wypychających tłuszcz, wodę i limfę  w kierunku zewnętrznych warstw skóry.

Jak rozpoznać cellulit wodny? Zmiany w postaci niewielkich grudek i fałd będą występować na nogach – łydkach oraz udach oraz na pośladkach. Pod wpływem nacisku będą się odkształcać i mogą powodować lekki ból.

Cellulit wodny czy tłuszczowy – jak rozpoznać cellulit lipidowy?

Cellulit lipidowy inaczej nazywany tłuszczowym to przede wszystkim problem osób z nadwagą i otyłych. Często występuje on również w przypadku dużych wahań wagi, np. nadmiernego schudnięcia lub tycia. Cellulit lipidowy powstaje na skutek zaburzeń w metabolizmie tłuszczów oraz nierównomiernego rozkładania się podskórnej tkanki tłuszczowej. Mechanizm jego powstawania obejmuje gromadzenie się kwasów tłuszczowych, toksyn i zbędnych produktów przemiany materii pod skórą. Te przybierają postać widocznych grudek.

Jak rozpoznać cellulit tłuszczowy? O tym, że cierpisz na cellulit lipidowy, może świadczyć pojawianie się zmian na biodrach, brzuchu czy udach. Cellulit lipidowy jest widoki i ma się wrażenie, że przemieszcza się razem z ciałem przy zmianie pozycji. Przy jego dotyku może pojawić się lekki ból.

Cellulit wodny czy tłuszczowy – a może cyrkulacyjny?

Zadane z powyższych przypadków nie dotyczy ciebie, być może cierpisz na cellulit cyrkulacyjny. Jest to połączenie cellulitu wodnego i tłuszczowego. Może on występować u kobiet szczupłych oraz tych walczących ze zbędnymi kilogramami. Cellulit cyrkulacyjny najczęściej pojawia się na łydkach, kostkach, udach, biodrach i brzuchu. Walka z nim jest niezwykle trudna i obejmuje odchudzanie, aktywność fizyczną, zdrową dietę oraz dbanie i pielęgnowanie skóry objętej grudkami i nierównościami.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *