Sposoby walki z cellulitem są większości z nas dobrze znane. Niestety zastosowanie ich nie zawsze przynosi dobre efekty. W niektórych sytuacjach pomarańczowa skórka nie znika, a wręcz przeciwnie – rozrasta się i powoduje dalsze defekty wyglądu. Przyczyną porażki może być niewłaściwie zdiagnozowany cellulit. W takich przypadkach dokonujemy doboru złych środków i metod jego leczenia. Stąd też warto poznać różnice pomiędzy cellulitem wodnym a tłuszczowym. Zobacz, jaka ona jest.
Cellulit wodny a tłuszczowy – są to dwie odmiany cellulitu, które występują najczęściej. Chociaż z pozoru są do siebie podobne, to wymagają zastosowania innych metod i rozwiązań. Wynika to przede wszystkim z tego, że cellulit wodny powstaje z innych przyczyn niż ten tłuszczowy.
Cellulit wodny a tłuszczowy – jak rozpoznać pomarańczową skórkę?
Pierwszym kryterium rozróżniającym cellulit wodny od tłuszczowego jest to u kogo on występuje. Jeśli jesteś kobieta szczupłą, uprawisz sport, jesz zdrowo, a ponadto nigdy nie miałaś parobków z wagą, to cierpisz na cellulit wodny. Objawia się on u wszystkich kobiet i w żaden sposób nie jest powiązany waga. Panie, które cierpią na nadmiar kilogramów i zauważają u siebie pomarańczową skórkę, mogą być pewne, że dopadł je cellulit tłuszczowy. Taka sama diagnoza występuje, jeśli w niedawno zmagałyśmy się z efektem jo-jo.
Cellulit wodny a tłuszczowy – gdzie występuje pomarańczowa skórka?
Kolejnym kryterium odróżniania cellulitu wodnego od tłuszczowego są obszary występowania pomarańczowej skórki. Cellulit tłuszczowy jest tym, który zazwyczaj występuje na udach, pośladkach oraz brzuchu. Jest on wynikiem powstania grudek tłuszczu pod skórą. W przypadku cellulitu wodnego zmiany wysypuje na udach, w okolicy łydek, kostek i ramion. Przyczyny cellulitu wodnego mogą być bardzo różne i zazwyczaj występuje on z kilku czynników. Jako te najczęstsze wymienia się: złą dietę, nikłą aktywność fizyczną, zaburzenia hormonalne, upośledzenie krążenia krwi i limfy, noszenie obcisłych ubrań i butów na wysokim obcasie, uwarunkowania genetyczne.
Cellulit wodny a tłuszczowy – objawy pomarańczowej skórki
Objawy cellulitu tłuszczowego a wodnego niewiele się od siebie różnią. Jednak wprawne oko na pewno zauważy różnice. Przy cellulicie tłuszczowym zazwyczaj występuje bolesność zmian. W pierwszej fazie cellulit tłuszczowy nie jest widoczny i ujawnia się, dopiero gdy naciśnie się fałd skóry. Wtedy to na jej powierzchni pojawiają się dziury i grudki. Cellulit wodny jest tym niebolesny, który charakteryzuje się opuchlizna pojawiająca się tuż przed miesiączką. W pierwszej fazie również nie jest widoczny i aby go zobaczyć, należy ścisnąć fałd skóry.
Cellulit wodny a tłuszczowy – jak z nim walczyć?
Metody walki z cellulitem tłuszczowym i wodnym są do siebie podobne. W przypadku tego pierwszego podstawą jest zrzucenie zbędnych kilogramów i stałe utrzymywanie wagi. W kuracji stosuje się więc odpowiednią dietę, ćwiczenia oraz zachęca do codziennej pielęgnacji skóry kremami antycellulitowymi i masażami. Leczenie cellulitu wodnego opiera się przede wszystkim na wyeliminowaniu przyczyn jego powstawania. Mówimy więc tu o unormowaniu gospodarki hormonalnej, ograniczeniu stresu, ćwiczeniach, zmianie diety czy oczyszczeniu organizmu z toksyn. Wszystko to wspierane jest właściwą pielęgnacją skóry kosmetykami i preparatami na pomarańczową skórkę.
Be First to Comment