Press "Enter" to skip to content

Cellulit na rękach

Cellulit na rękach, czyli pomarańczowa skórka na ramionach to najczęściej problem starszych kobiet. Wiek nie jest tu jednak wyznacznikiem – cellulit na rękach może też pojawić się u młodych dziewczyn, które mają zaburzoną gospodarkę hormonalną. Cellulit na rękach objawia się dość nietypowo. Najpierw możemy zaobserwować, że skóra staje się obwisła i wiotka, a dopiero po jej naciśnięciu uwidaczniają się grudki. Na szczęście te można zwalczyć. Zobacz, co musisz wiedzieć na temat cellulitu na rękach.

Cellulit na rękach a dokładnie na ramionach to zmora kobiet po 45 roku życia. Jego pierwszym objawem jest obwisła skóra, na której po naciśnięciu pojawiają się grudki i bruzdy. Jako przyczyny cellulitu na rękach wskazuje się: otyłość, brak zbilansowanej diety, mało ruchu, noszenie obcisłych ubrań, zaburzania hormonalne, zakłócenia w funkcjonowaniu układu krążenia, nadmierny stres i nadużywanie alkoholu.

Cellulit na rękach: jak się go pozbyć?

Z cellulitem na rękach walczy się podobnie jak z tym w innych miejscach ciała. Podstawą jest więc zdrowa dieta, sport oraz odpowiednia pielęgnacja. W przypadku ćwiczeń na cellulit na ramionach polecane są wszystkie ćwiczenia poprawiające jędrność i wzmacniające mięśnie. Bardzo dobre efekty przynoszą ćwiczenia z hantlami lub innym obciążeniem. Ćwiczenia tego typu można wykonywać z domu lub na siłowni. Na pomarańczową skórkę na ramionach warto także wykonywać pompki oraz pajacyki. Rekomendowanym rozwiązaniem jest również aqua aerobik oraz pływanie. Tego typu aktywność redukują tkankę tłuszczową i zmieniają ją w mięśnie.

Cellulit na rękach: kosmetyki i pielęgnacja

W pozbyciu się pomarańczowej skórki z ramion może również regularna pielęgnacja. Pomoce będą kremy o działaniu antycellulitowym. Najlepiej stosować preparaty, które mają w składzie retinol, miłorząb japoński, algi, kofeinę lub karnitynę. Składniki te poprawiają krążenie krwi i limfy, pomagają spalić tłuszcz oraz uelastyczniają skórę.

Działanie kosmetyków antycellulitowych warto wspomóc domowymi masażami. Można wykonywać je domowym masażerem, szorstką rękawicą lub gąbka. Masaże wykonuje się z użyciem olejków lub balsamów.

Cellulit na rękach: specjalistyczne zabiegi

Jeśli domowe sposoby na cellulit na rękach zawodzą, można udać się po pomoc  do gabinetu kosmetycznego. Oferują one profesjonalne zabiegi, które przynoszą najlepsze i w miarę szybkie efekty. Należy jednak pamiętać, że by móc mówić o nich skuteczności, konieczne jest zrealizowanie serii zabiegów w dość krótkim czasie. Rekomendowana ilość do 10-12. Na cellulit na rękach szczególnie polecane są fale akustyczne laser na podczerwień i karboksyterapia. Wszystkie te zabiegi pomogą poprawić mikrokrążenie oraz usunąć toksyny z organizmu, które są odpowiedzialne za powstawanie cellulitu na ramionach i nie tylko. Tradycyjnym zabiegiem ujędrniającym skórę w tym obszarze są też masaże.

Cellulit na ramionach nie jest tak popularny, jak ten na udach czy pośladkach, ale występuje równie często. Warto wiedzieć jak sobie z nim poradzić i czym się on objawia. Obserwując u siebie obwisłą skórę w okolicy ramion, ćwiczenia najlepiej rozpocząć jak najszybciej Nie dopuści się wtedy do rozrostu nieestetycznej pomarańczowej skórki.

[Głosów:23    Średnia:2.6/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *