Press "Enter" to skip to content

Cellulit na brzuchu

Cellulit na brzuchu występuje równie często, jak ten na udach czy pośladkach. Cellulit na brzuchu może wystąpić nawet u szczupłych kobiet, które nigdy nie miały problemów z nadwagą. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, aby się go pozbyć. Walkę najlepiej rozpocząć jak najszybciej. Im mniejszy stopień zaawansowania pomarańczowej skórki, tym łatwiej się jej pozbyć i uzyskać gładki, jędrny i płaski brzuch. Cellulit na brzuchu nie musi być więc straszny.

Postawa walki z cellulitem na brzuchu jest przejście na zdrową dietę. To ona pomoże się go pozbyć, albo przynajmniej zadrukować do tego stopnia, aby nie był on widoczny gołym okiem.  Zdrowa dieta to jednak niejedyne rozwiązanie przy cellulicie na brzuchu. O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Cellulit na brzuchu – jaką dietę należy stosować?

Cellulit najczęściej powstaje w wyniku nagromadzenie w organizmie toksyn. Przechowane są one w tkance tłuszczowej i uwidaczniają się w postaci grudek i nierówności. Toksyny te bardzo często do organizmu dostarczamy sami z pożywieniem. Znajdują się one w fast foodach, chipsach, słodyczach, daniach z cukrami prostymi, gotowych potrawach i sosach, produktach wysoko przetworzonych i zawierających konserwanty, syrop glukozowo-fruktozowy, barwniki i inne sztuczne substancje. Dużym źródłem toksyn są też potrawy smażone na głębokim tłuszczu. To właśnie wszystkie te rzeczy należy wyeliminować z jadłospisu, jeśli chce się uniknąć lub walczyć z cellulitem na brzuchu. Zamiast tego dobrze jest jeść dużej ilości błonnika oraz produktów zawierających antyoksydanty. Pomagają one w naturalnym oczyszczaniu organizmu i eliminują problem pomarańczowej skórki.

Błonnik znajdziemy m.in. w produktach z mąki pełnoziarnistej nasionach roślin strączkowych, świeżych warzywach i owocach. Źródłem antyoksydantów są np. świeże owoce aronii, porzeczki, żurawiny i dzikiej róży, truskawki, pomidory, buraki, marchew oraz natka pietruszki.

Cellulit na brzuchu – co pić?

Mierząc się z cellulitem na brzuchu, trzeba również pamiętać o dostarczaniu do organizmu dużej ilości płynów. Te jednak muszą być zdrowe. Odpadają więc wszystkie napoje gazowane oraz słodzone. Najlepsza jest niegazowana woda, której należy wypijać co najmniej 2 litry dziennie. Warto też wypijać napary ziołowe o działaniu moczopędnym np. z rumianku czy skrzypu polnego. Aby nawodnić organizm, można również sięgnąć po owoce zawierające duże ilości wody takie jak arbuz lub melon.

Cellulit na brzuchu – pielęgnacja i kosmetyki

Nieodzowna pomocą w zwalczaniu pomarańczowej skórki na brzuchu jest codzienna odpowiednia pielęgnacja. Tu możliwości są duże. Można zdecydować się na kosmetyki antycellulitowe z drogerii lub apteki lub sięgnąć po domowe sposoby takie jak peeling solnego/cukrowy i np. okłady z olejku cynamonowego. Bez względu na o, które rozwiązanie się wybierze, należy pamiątce o regularności i systematyczności. Miejsca objęte cellulitem należy pielęgnować codziennie.

Stosowanie kosmetyków warto uzupełnić masażami. Można je wykonać z pomocą szorstkiej rękawicy lub maażerów. Masaż na cellulit brzucha musi być dość intensywny, wykonuje się go szybkimi i kolistymi ruchami. Można również szczypać skórę, aby rozbić znajdujące się pod nią grudki. Masaż wykonuje się z góry do dołu.

[Głosów:14    Średnia:1.8/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *