Press "Enter" to skip to content

Zaawansowany cellulit

O cellulicie słyszała większość kobiet. Jedne z nim zacięcie walczą, nawet jeśli jeszcze nie jest on widoczny gołym okiem, inne pomarańczową skórkę decydują się ignorować. Ten defekt, chociaż nie zagraża życiu i zdrowiu, znacząco wpływa na naszą samoocenę, szczególnie jeśli mówimy o zaawansowanym cellulicie. Nierówności, grudki i guzki są przyczyną kompleksów nie jednej kobiety. Niestety zaawansowany cellulit nie tak łatwo jest pokazać.

Zaawansowany cellulit to ten, który osiąga stopień III i IV. Zmiany na skórze widoczne są wtedy gołym okiem i wyczuwalne po przejechaniu palcem po wierzchni skóry. Tej natomiast daleko jest do jędrności i gładkości. Obawy zaawansowanego cellulitu to drobne grudkowe zgrubienia tkanki podskórnej, nierówności, wyraźne guzkowe stwardnienia i degradacja tkanki łącznej.

Zaawansowany cellulit – czy da się wyleczyć?

Zaawansowany cellulit wyleczyć jest bardzo trudno. Wymaga to sporo czasu i dużych nakładów finansowych, a także silnej woli. Wynika to  tego, że zaawansowana pomarańczowa skóra poczyniła duże zmiany w budowie tkanki tłuszczowej. Ich cofnięcie nie jest łatwe, a wręcz niekiedy niemożliwe. Nie oznacza to jednak, że zaawansowany cellulit należy pozostawić samemu sobie. Walkę z nim trzeba podjąć, w innym przypadku może on doprowadzić do znaczących zaburzeń krążenia, które będą miały wpływ m.in. na pracę serca.

Nie mniej jednak specjaliści podkreślają, aby pomarańczową skórką zacząć walczyć jak najszybciej i nie czekać do jej rozrostu i rozwoju. Najlepiej przeciwdziałać cellulitowi jak tylko zacznie się on rozwiać, czyli w I i II stadium. Wtedy mamy największe szanse na pozbycie się go i odzyskanie pierwotnej gładkości i jędrności skóry.

Zaawansowany cellulit – jak leczyć?

W przypadku zaawansowanego cellulitu nie mogą już tylko domowe sposoby, konieczne jest zastosowanie bardziej inwazyjnych metod. Podstawą leczenia zaawansowanego cellulitu są zabiegi medycyny estetycznej. Tutaj wybór jest duży od laserów działających na podczerwień, przez ultradźwięki po niezwykle skuteczna endermologie i karboksyterapię. Zabieg dobierany jest przez specjalistę na podstawie zaawansowania cellulitu oraz innych predyspozycji pacjentki.

Większość zabiegów antycellulitowych opiera się na udrożnianiu i poprawie pracy układu krwionośnego, redukcji tkanki tłuszczowej oraz oczyszczeniu organizmu z toksyn, które w dużej mierze odpowiadają za rozwój pomarańczowej skórki. Należy jednak pamiętać, że skuteczność zabiegów antycellulitowych może być różna i warunkowana jest indywidualnymi predyspozycjami. Niekiedy powrót od gładkiej, jędrnej skóry nie jest możliwy i zabiegi pozwalają tylko poprawiać jej wygląd.

Kolejną istotną rzeczą jest to, że leczenie zaawansowanego cellulitu wymaga czasu. Aby się go pozbyć, nie wystarczy jednorazowy zabieg. Zalecane jest wykonanie co najmniej 10-15 zabiegów w serii, czyli w odstępach nie dłuższych niż 2 tygodnie. Dodatkowo przy zaawansowanym cellulicie kuracje należy powtarzać raz na pół lub raz na rok, aby nie zaniedbać skóry.

Zaawansowany cellulit a domowa pielęgnacja

Działanie zabiegów antycellulitowych przy zaawansowanej pomarańczowej skórce należy wspomóc domową pielęgnacją, masażami oraz bilansowana dieta. Nie obejdzie się też bez zwiększenia aktywności fizycznej i wykonywania ćwiczeń na cellulit.

[Głosów:34    Średnia:2.4/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *