Press "Enter" to skip to content

Pokonaj cellulit już dziś!

Cellulit jest utrapieniem większości przedstawicielek płci pięknej. To duży problem estetyczny, który przyczynia się do niskiej samooceny. Kobiety z cellulitem stronią od pokazywania swoich niedoskonałości publicznie. Dlatego też preferują maskujące ciało ubranie nawet w okresie wakacji. Nie lubią odwiedzać plaż czy basenów. Ale właściwie co to jest cellulit? Jak się objawia? I przede wszystkim – jak się go pobyć?

Cellulit jest zaburzeniem w budowie skóry, na powierzchni której pojawiają się zgrubienia o strukturze przypominającej skórkę pomarańczy. Występuje na udach, pośladkach i brzuchu. Ta dolegliwość dosięga kobiety w różnym wieku – nastolatki w okresie dojrzewania, świeżo upieczone mamy po ciąży czy kobiety po menopauzie. Jednak nie tylko przedstawicielki płci pięknej są ofiarami cellulitu – z problem tym coraz częściej borykają się również mężczyźni. Istnieje wiele sposobów pomagających zwalczyć cellulit – zarówno metody naturalne, jak i zabiegi medycyny estetycznej. Jedną z najpopularniejszych broni do walki z cellulitem jest odpowiednia dieta, a dokładniej wypracowanie w sobie zdrowych nawyków żywieniowych. Nie ulega wątpliwości, że palenie papierosów, spożywanie sporych ilości alkoholu czy podjadanie słodyczy między posiłkami do nich nie należą.

Codzienna dieta powinna być bogata w zielone warzywa i kasze. Ważną, o ile nie najważniejszą kwestią jest spożywanie dużej ilości wody. Wpłynie to nie tylko pozytywnie na wygląd naszej skóry, ale też ogólne samopoczucie. Równie ważne jest uprawianie sportów. Bieganie, pływanie, fitness czy joga – każda aktywność fizyczna jest dobrym pomysłem, ponieważ chodzi przede wszystkim o to, by się ruszać. Wiele osób poleca także stosowanie naturalnych, najlepiej gruboziarnistych peelingów na części ciała, na których widzimy oznaki cellulitu.

Pobudzenie procesów poprzez stymulację krążenia krwi pozwoli szybciej pozbyć się niechcianych pręg na naszej skórze. Warto wypróbować produkty z naturalnymi środkami złuszczającymi czy kosmetyki ujędrniające ciało, by poprawić jego sprężystość. Jednak, jak można się domyślić, aby zauważyć efekty naturalnych sposobów w walce z cellulitem, należy uzbroić się w cierpliwość. Efekty nie są widoczne od razu – potrzeba czasu, aby polecone wyżej sposoby zaczęły działać.

Dużo szybszym sposobem jest skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej. Wiele z nich dostępnych jest na wrosinski.pl. Do najczęściej wybieranych przez klientów należy zabieg Venus Legacy oraz usuwanie cellulitu za pomocą laserów frakcyjnych. Typowymi zabiegami są również: karboksyterapia i liposukcja. Zabiegi te są w pełni bezpieczne, a ich działanie zapewnia szybkie efekty i nie wymaga długiej rekonwalescencji. To zdecydowanie najszybszy i najbardziej efektywny sposób na walkę z cellulitem, który spędza sen z powiek wielu kobiet. Dlatego bardzo często decydują się one właśnie na zabiegi medycyny estetycznej, których efekty pozwalają im uwierzyć w siebie, pozbyć się kompleksów i po prostu poczuć się pięknie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *