Press "Enter" to skip to content

Wybielanie zębów – najważniejsze informacje

Kto z nas nie marzy o pięknych śnieżnobiałych zębach? Na pewno sam chciałbyś móc pochwalić się uśmiechem takim jak gwiazdy Hollywood. Z tego powodu dbasz o swoje zęby regularnie – przynajmniej raz w miesiącu odwiedzasz gabinet dentystyczny, myjesz je co najmniej dwa razy dziennie, a oprócz tego korzystasz z wszelkiego rodzaju środków wybielających, które niestety nie przynoszą ci żadnych widocznych efektów. Wybielanie zębów to poważniejsza sprawa, niż mogłoby się wydawać. Nie jesteś w stanie wyraźnie rozjaśnić szkliwa, korzystając z wybielających past, płynów czy nawet specjalnych plasterków zamawianych przez Internet. Zamiast więc kombinować i niepotrzebnie narażać się na całą masę skutków ubocznych (środki wybielające mogą osłabiać szkliwo), lepiej zadbaj o estetykę uśmiechu w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej. Zęby możesz też wybielić w nowocześniejszych zakładach stomatologicznych. A na czym dokładnie polega ten zabieg i kiedy warto się na niego zdecydować?

Naturalny kolor szkliwa nie przypomina idealnej bieli. Może być lekko żółtawy czy nawet szarawy, lecz z biegiem lat zaczyna coraz bardziej ciemnieć. To zupełnie naturalny proces. Nie da się go zatrzymać. Nawet jeśli dokładnie przykładasz się do codziennej pielęgnacji zębów, nie jesteś w stanie zapobiec zmianie koloru szkliwa. Czasem jednak żółty bądź szarawy odcień zębów może wynikać z twojego niewłaściwego postępowania. Najmniej estetycznymi zębami chwalą się oczywiście palacze. Jeżeli sam do nich należysz, zapewne nie dziwi cię kiepski wygląd uzębienia. Każdego dnia wprowadzasz do jamy ustnej sporą dawkę nikotyny wraz z innymi substancjami smolistymi, które osadzają się w różnych zakamarkach, w tym także i na samym szkliwie. Częstą przyczyną przebarwień jest również regularne picie kawy lub mocnej herbaty. Zawarte w tych napojach barwniki mogą przyciemniać szkliwo i doprowadzać do pojawiania się na nim małych ciemnych plamek. Teoretycznie zabieg usuwania kamienia nazębnego powinien w takich przypadkach wystarczyć, ale jeśli dużo mocniej zaniedbałeś swoje zęby, wybielanie zębów może okazać się niezbędne.

Istnieje wiele sposobów umożliwiających rozjaśnienie szkliwa. Na pewno o niektórych z nich już słyszałeś. W Internecie można spotkać się z teorią, jakoby zwykły sok z cytryny mógł poradzić sobie z większymi przebarwieniami. Pod żadnym pozorem nie testuj tej metody na sobie. Sok z cytryny na pewno nie okaże się w stu procentach skuteczny, a nawet jeśli zdoła delikatnie rozjaśnić szkliwo, przy okazji je uwrażliwi, powodując rozwój nieprzyjemnej dolegliwości. Pasty wybielające także nie są polecane przez dentystów. Mają bardzo wysoki poziom ścieralności, przez co podrażniają zęby oraz dziąsła. Jeżeli chcesz skutecznie i przede wszystkim bezpiecznie wybielić uzębienie, musisz skorzystać z profesjonalnego zabiegu przeprowadzanego w gabinetach dentystycznych lub klinikach medycyny estetycznej. Co prawda wybielanie zębów nie jest tanie, ale efekty kuracji potrafią utrzymywać się bardzo długo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *