Cellulitu boi się każda kobieta. Aby uniknąć pomarańczowej skórki, jesteśmy w stanie wiele poświęcić i wiele zrobić. Jednak, kiedy pojawiają się pierwsze objawy cellulitu często je przegapiamy. Dlaczego tak się dzieje? Wynika to przede wszystkim z tego, że początkowe objawy cellulitu nie są widoczne gołym okiem. W pierwszej i drugiej fazie rozwoju pomarańczowej skórki zmiany zachodzą w tkankę podskórnej i zauważyć je można tylko w badaniu mikroskopowym.
Objawy cellulitu są powszechnie znane. Każda kobieta słyszała, że cellulit objawia się zgrubieniami, fałdkami czy nierównościami skórnymi. Trzeba jednak pamiętać, że objawy cellulitu nie uwidaczniają się od razu.
Objawy cellulitu – jakie są?
W pierwszej fazie rozwoju cellulitu jego objawy zazwyczaj są niewidoczna. Dopiero z czasem można zauważyć je, ściskają mocno fałd skóry. Wtedy to pojawiają się na niej wybrzuszenia i nierówności. W przypadku, gdy do ucisku nie dojdzie, skóra nadal zachowuje gładki i jędrny wygląd. Guzki, grudki oraz pofałdowania gołym okiem widoczne są dopiero przy bardzo zaawansowanym cellulicie. W 3 i 4 stadium rozwoju cellulitu wymienia się takie objawy jak widoczne bruzdy na fałdach skórnych, wgłębiania przypominające pomarańczową skórkę, wypukłości na powierzchni skóry oraz utratę przez nią sprężystości. Mogą też wystąpić zaczerwienienie i obrzęk, a także dolegliwości bólowe i pieczenie.
Aby unikać zaawansowanych objawów cellulitu, należy jak najszybciej rozpocząć z nim walkę. W innym przypadku może dojść do nieprzyjemnych powikłań. Zaniedbany cellulit może skutkować tzw. syndromem skóry leopardziej oraz pojawianiem się bolesnych i dużych guzów podskórnych.
Objawy cellulitu – kiedy można je rozpoznać?
Objawy cellulitu nie są widoczne od razu. Należy pamiętać, że pomarańczowa skórka jest defektem, który rozwija się przez dłuższy czas. W pierwszych fazach zmiany zachodzą w podskórnych komórkach tłuszczowych i nie są widoczne gołym okiem. Nie pomaga tu domowe badanie polegające na ściskaniu skóry w fałd. Pierwszy etap rozwoju cellulitu można wykryć tylko pod mikroskopem. Badania w tym kierunku nie są jednak popularne, dlaczego wiele kobiet nie wie, że pomarańczowa skórka zaczyna się u nich formować.
Domowe sposób pozwala wykryć objawy cellulitu, kiedy on wchodzi z 2 i 3 fazę. Wtedy też jest najlepszy czas na rozpoczęcie walki z nim. Aby pozbyć się pomarańczowej skórki, można stosować domowe sposoby. Jeśli cellulitu nie zacznie się leczyć na tym etapie, jego objawy się zaostrzą i aby je zwalczyć konieczne będzie stosowanie profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej.
Objawy cellulitu – tylko defekt estetyczny?
Cellulit określa się mianem defektu kosmetycznego. Przyczynia się on do nieestetycznego wyglądu skóry, ale nie tylko. Zaawansowany cellulit i to w każdym wieku może wywoła kompleksy, które będą podłożem problemów z akceptacją siebie, pewnością i wiarą w siebie. Problemy natury psychologicznej związane z wyglądem, należy leczyć bowiem mogą prowadzić do trudności w nawiązywaniu relacji społecznych, związku, a nawet w pracy.
Be First to Comment