Press "Enter" to skip to content

Niezwykłe zapachy od Yves Saint Laurent

Yves Saint Laurent to marka modowa, która zawsze stawiała na nowoczesne style, w latach 60-tych zszokowała przykładowo damskim smokingiem, wiele przedsięwzięć, projektów firmy była z marszu hitem na całym świecie.

Różnego rodzaju projekty, zestawienia ubrań z pewnością odcisnęły piętno na modzie światowej, wiele rozwiązań stosowanych jest po dziś dzień. Warto zwrócić uwagę iż Yves Saint Laurent słynie także z bardzo wysokiej jakości kosmetyków, perfum, pierwszymi z nich były powstałe w roku 1964 perfumy Yves Saint Laurent Y.

Zapachy które miały szokować

Kolejnymi bardzo popularnymi perfumami były opracowane w 1977 roku były perfumy Yves Saint Laurent Opium, nazwa oczywiście wywołała wiele dyskusji, narosła aura skandalu wokół perfum. Oczywiście przyczyniło się to do bardzo dużego zainteresowania, plakaty reklamujące Yves Saint Laurent Opium były zrywane, wyrzucano także testery z drogerii. Jednak okazało się iż w dniu premiery w ciągu kilku godzin wszystkie perfumy zostały wykupione, z pewnością był to bardzo duży sukces marketingowy, pod koniec lat siedemdziesiątych był to z pewnością najbardziej popularny i pożądany przez kobiety zapach. Oczywiście z biegiem lat powstały także inne perfumy, przykładowo Yves Saint Laurent Black Opium które były następcą bardzo popularnych perfum Opium, warto zwrócić uwagę iż wybranie nut cytrusowych, drzewnych, różnego rodzaju domieszki wanilii, sprawiło że były to perfumy bardzo kobiece, przykładem mogą być tutaj perfumy Yves Saint Laurent Paris. Z pewnością bardzo zmysłowe perfumy kojarzące się z kobiecością, miłością, Paryżem.

Linia Paris także odniosła bardzo dużo sukces, co umocniło pozycję Yves Saint Laurent w świecie perfum. W latach 80tych i 90tych XX wieku powstało bardzo wiele udanych perfum, powstały linie Spendid Wood, Noble Leather, Supreme Bouquet, Majestic Rose, charakteryzowały się one niezwykłą świeżością i nowatorskim podejściem do zapachów. Obecnie perfumy YSL są znane kobietom na całym świecie, powstało także wiele udanych linii męskich perfum Yves Saint Laurent.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *