Press "Enter" to skip to content

Kosmetyki zwalczające cellulit – czy to działa?

Tak zwana ‚skórka pomarańczowa” to jeden z problemów, który dotyczy zarówno młodszych, jak i starszych kobiet i występuje niezależnie od masy ciała – może pojawić się u szczupłych pań oraz tych o pełniejszej sylwetce. Skąd się bierze i jak z nim walczyć?

Cellulit a cellulitis

Cellulit to defekt estetyczny, który nie wpływa na nasze zdrowie, ale może nam skutecznie pogorszyć nastrój. Często mylnie nazywany jest cellulitisem, ale to błąd. Tak nazywa się zapalna, bakteryjna choroba tkanki łącznej, którą trzeba leczyć. Tak więc zwykły cellulit choć wielkiej szkody nam nie robi, zaburza estetykę ciała i to właśnie jest powodem poszukiwania skutecznych metod walki ze zmianami o tym charakterze.

Objawy cellulitu

Ciało ze “skórką pomarańczową” ma nierównomierną powierzchnię – stąd potoczna nazwa tego defektu. Skóra jest wtedy lekko pomarszczona, widać na niej wyniosłe zgrubienia i niewielkie zagłębienia. Rozróżniamy dwa rodzaje cellulitu – wodny i tłuszczowy. Ten pierwszy związany jest z zaburzeniami gospodarki wodnej, które powodują jej nadmierne zatrzymywanie w organizmie, a w efekcie obrzęk tkanek. Drugi powstaje na skutek przerostu adipocytów, czyli komórek tworzących tkankę tłuszczową. 

Dziś mamy do dyspozycji wiele metod redukujących cellulit – od zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych najnowszą aparaturą hi-tech, przez masaże i drenaże, po procedury medycyny estetycznej (np. lipolizę) aż do kosmetyków o działaniu wyszczuplającym i pobudzającym rozkład komórek tłuszczowych.

Kosmetyki na cellulit

Kosmetyki zwalczające cellulit w sposób skuteczny, to preparaty poszukiwane przez kobiety na całym świecie. Aktywne kremy, balsamy i żele pomagają podtrzymać efekty profesjonalnych zabiegów, a regularni wmasowywanie ich w problematyczne obszary (uda, pośladki, brzuch) poprawia mikrokrążenie, stymuluje przepływ limfy, ujędrnia i poprawia napięcie wiotkiej tkanki. Aby dodatkowo zwiększyć ich działanie można stosować przed ich aplikacją różne masażery, np. tak modne ostatnio szczotkowanie ciała na sucho.

Kosmetyki antycellulitowe od Ido Lab

Preparaty redukujące skórkę pomarańczową mają zwykle dość specyficzny skład. Często też mają lżejszą konsystencję niż klasyczne balsamy do ciała. Na rynku znajdziemy kosmetyki z efektem termicznym (rozgrzewające tkankę) lub krio, czyli chłodzącym. Kluczem do sukcesu, czyli efektu wygładzenia skóry, są jednak składniki biologicznie aktywne. Najskuteczniejsze z nich to m.in. kofeina, która pobudza krążenie i zapobiega lokalnemu nagromadzeniu komórek tłuszczowych, stymulująca spalanie tłuszczu i detoksykująca L-karnityna oraz wyciąg z trawy tygrysiej (Centella asiatica), który pobudza syntezę kolagenu i uelastycznia skórę. Taki zestaw substancji, wsparty dodatkowo składnikami o działaniu immunostymulującym i ujędrniającym sprawia, że kosmetyki skutecznie poprawiają kondycję skóry ciała. Wygładzają ją i wyrównują jej strukturę.

Efektywny preparat niwelujący cellulit dla skóry dojrzałej znajdziesz w ofercie innowacyjnej polskiej marki dermokosmetycznej Ido Lab, która tworzy swoje produkty w oparciu o najskuteczniejsze składniki biologicznie aktywne, zgodnie z filozofią smart aging: https://idolab.pl/pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *