Press "Enter" to skip to content

Mezoterapia – podpowiadamy co powinieneś o niej wiedzieć

Mezoterapia to jeden z wielu zabiegów, na który można się udać do gabinetu kosmetycznego. Wykonywany przez profesjonalistę potrafi znacząco wpłynąć na wygląd. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych informacji na jego temat.

Mezoterapia – wskazania do zabiegu

Jako iż procesy starzenia zaczynają uruchamiać się już po 25 roku życia to nie można wskazać konkretnej grupy wiekowej, która powinna zdecydować się na tego rodzaju zabieg. Można jednak wytypować problemy skórne, z którymi tego typu terapia sobie bardzo dobrze poradzi. Do nich należą między innymi oznaki starzenia takie jak zmarszczki widoczne na twarzy, szyi i dekolcie, czy też zwiotczenie skóry. Mezoterapia stosowana jest także w celu zredukowania lub całkowitego usunięcia blizn po trądziku, cellulitu, a nawet rozstępów. To właśnie przez tak dużą uniwersalność stała się tak rozpoznawalna i popularna wśród klientek salonów kosmetycznych. Warto tu jednak zaznaczyć, że choć możliwe są efekty już po pierwszym zabiegu to na te właściwe rezultaty trzeba poczekać do ostatniej serii. Najczęściej jest ich od 3 do 7. Ilość jest oczywiście ściśle uzależniona od poziomu zaawansowania problemu skórnego. Wykonuje się ją nie częściej niż co siedem dni.

Na czym polega mezoterapia?

Mezoterapia to rodzaj zabiegu polegający na podskórnej aplikacji czystych składników lub koktajli, które mają od środka oddziaływać na skórę. Ze względu na taką specyfikę przeprowadzenia tej metody, bardzo ważnym jest by była wykonywana przez odpowiednio wykwalifikowane osoby. To ona musi posiadać wiedzę, która pozwoli jej dobrać odpowiednie substancje, a także ich stężenie. Tylko dzięki jej dobrze wykonanej pracy klient/klientka mogą liczyć na właściwe rezultaty zabiegu. Osoba przeprowadzająca mezoterapię powinna również poinformować osobę się jej poddającą o wszystkich znanych przeciwwskazaniach, a także ewentualnych powikłaniach.

Mezoterapia – kto musi z niej zrezygnować?

Niestety mezoterapia wykonywana w takich miejscach jak https://www.nowacka.com.pl/nasze-zabiegi/medycyna-estetyczna/mezoterapia  nie jest dla wszystkich. Muszą z niej zrezygnować chociażby kobiety w ciąży jak i te karmiące piersią. Przeciwwskazaniem będzie również posiadana opryszczka i stan zapalny skóry. Chorobą dyskwalifikującą z tego zabiegu jest z kolei cukrzyca. Co więcej nie powinny się jej poddawać również osoby cierpiące na alergie i przyjmujące na stałe leki. Choć z tymi dwoma ostatnimi aspektami nie należy przesadzać. Warto skonsultować te kwestie z osobą która przeprowadza tego rodzaju zabiegi.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *