Press "Enter" to skip to content

Likwidacja przebarwień – co musisz wiedzieć?

Przebarwienia to pojawiające się na skórze małe plamki, bądź całkiem spore plamy. Zmiany te mogą zostać wywołane różnymi stanami związanymi ze zmianami zachodzącymi w organizmie, a także uwarunkowaniami genetycznymi, czy czynnikami zewnętrznymi. Jako iż nie wyglądają one najlepiej stosuje się różne metody likwidacji.

Skąd biorą się przebarwienia

Jak wspomniane już zostało na początku istnieje kilka przyczyn prowadzących do powstawania przebarwień. Do najczęstszych zalicza się czynniki genetyczne, a także promieniowanie słoneczne (brak lub zbyt niski filtr UV w kremach), działanie metali ciężkich oraz zmiany w gospodarce hormonalnych. Te ostatnie mogą być spowodowane ciążą, menopauzą, nadczynnością lub niedoczynnością tarczycy, a także samą terapią hormonalną. Do innych czynników zalicza się choroby wątroby, zapalenie przydatków, stosowanie leków. W przypadku tych ostatnich znaczenie będą miały zawarte w nich substancje fitotoksyczne lub fotoalergizujące.

Likwidacja przebarwień – jak się to robi?

Zazwyczaj przed podjęciem decyzji o likwidacji przebarwień stosuje się produkty mogące je zatuszować. Należą do nich chociażby korektory, podkłady, czy też samoopalacze. Takie działania jednak stale trzeba powtarzać, ponieważ nie dają żadnych trwałych efektów. Można je uzyskać za sprawą zabiegów wykonywanych w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Najpowszechniej stosowanymi są peeling chemiczny i mikrodermabrazja. Przed podjęciem decyzji, na który z nich się zdecydować warto skonsultować posiadane przebarwienia z lekarzem dermatologiem. On zbada je przy użyciu lampy Wooda i oceni, czy nie są jakimiś zmianami chorobowymi. Jeśli nie bezie przeciwwskazań to można umawiać się na wizytę w gabinecie kosmetycznym, gdzie również zostanie przeprowadzona ocena stanu skóry. Sam salon można wyszukać poprzez popularną przeglądarkę wpisując do niej dla przykładu słowa „likwidacja przebarwień opole” tu w zależności od pożądanego regionu. Gdy jest już wybrany specjalista, należy wybrać odpowiedni dla siebie zabieg. Przyda się tutaj wyjaśnienie pojęć jakimi są peeling chemiczny i mikrodermabrazja. Ten pierwszy jest zabiegiem złuszczającym, który ma na celu wyrównanie serum, kolorytu, a także redukcję zmian trądzikowych. Do jego wykonania wykorzystuje się mieszanki kwasów owocowych (migdałowy, glikolowy, pirogronowy, salicylowy, mlekowy, azelainowy) o różnym stężeniu. Dobrze jest wybierać takie, które dają możliwość przeprowadzenia zabiegu o każdej porze roku. Druga metoda, czyli mikrodermabrazja wykonywana jest przy pomocy urządzenia ścierającego martwy naskórek. W efekcie jej działanie to nie tylko złuszczenie, ale również dotlenienie i wzmocnienie produkcji kolagenu. W tym przypadku najlepiej jest wykonywać zabieg jesienią lub zimą. Wszystko przez to, że przez około dwa tygodnie po jego przeprowadzeniu należy unikać promieni słonecznych.

Tego typu zabiegi wykonują odpowiednio wykwalifikowane osoby. Znaleźć je można między innymi tutaj https://salonpieknecialo.pl/. W takich sprawach warto zaufać specjalistkom, którzy będą potrafili przed samym peelingiem chemicznym, czy mikrodermabrazją ocenić stan skóry. Na jego podstawie można dobrać odpowiednia metodę likwidacji przebarwień.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *