Press "Enter" to skip to content

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej – wybierz zabieg dla siebie!

Kwas hialuronowy jest jednym z najczęściej stosowanych preparatów w medycynie estetycznej. Czym dokładnie jest i jakie posiada on zastosowanie?

Współczesna medycyna estetyczna jest skoncentrowana na poprawie wyglądu, a tym samym samopoczucia u swoich pacjentów. Oferuje ona różnego rodzaju zabiegi – wśród nich wiele wykorzystuje kwas hialuronowy.

Czym dokładnie jest kwas hialuronowy? W jakich zabiegach jest on stosowany? Jakie rezultaty można dzięki niemu uzyskać? W końcu, gdzie skorzystać z takich procedur? Sprawdź teraz, gdy szukasz skutecznych zabiegów medycyny estetycznej dla siebie!

Kwas hialuronowy – co to jest?

Kwas hialuronowy jest naturalnym związkiem zaliczanym do polisacharydów – wielocukrów. Występuje on w każdym organizmie żywym, w tym między innymi w ciele człowieka.

Głównym zadaniem tego właśnie związku jest wiązanie cząsteczek wody, czyli prawidłowe nawilżenie tkanek. Największa ilość kwasu hialuronowego występuje w skórze, ale również jest on obecny w płynach ustrojowych, naczyniach krwionośnych, mazi stawowej czy w mazi pokrywającej gałki oczne.

Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie maleje, co jest całkowicie naturalnym procesem. Dochodzi wówczas do pogorszenia poziomu nawilżenia skóry, utraty jej jędrności, a także pojawienia się na niej zmarszczek. Największe spadki ilości tego związku w skórze rozpoczynają się w wieku 30-40 lat.

Zabiegi medycyny estetycznej z kwasem hialuronowym

Medycyna estetyczna stosuje kwas hialuronowy na wiele sposobów. Ze względu na swoją zdolność do wiązania wody stosowany jest on jako wypełniacz, który pozwala na zmianę wyglądu twarzy i zniwelowanie różnych niedoskonałości.

Wśród najpopularniejszych zabiegów wykorzystujących kwas hialuronowy znajdują się między innymi:

  • usuwanie zmarszczek
  • wolumetria twarzy
  • nici hialuronowe
  • powiększanie ust

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

To zdecydowanie najbardziej popularny zabieg prowadzony z tego typu związkiem. Polega on na usunięciu zmarszczek, a dokładnie na ich wypełnieniu, dlatego skóra uzyskuje młodzieńczy wygląd.

Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym

Celem tego zabiegu jest poprawa owalu twarzy przez wykonanie głębszych zastrzyków gęstszym typem kwasu hialuronowego. 

Wszczepienie nici hialuronowych

Nici hialuronowe to specjalny typ nici produkowanych z kwasu hialuronowego. Są one przeznaczone do modelowania wyglądu twarzy, w tym do poprawy jego owalu, uniesienia brwi i zewnętrznego kącika oczu, poprawy napięcia skóry.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Zabieg polegający na wstrzyknięciu preparatu w usta, aby nadać im odpowiedni kształt i wielkość. Polecany nie tylko na usta małe, ale też asymetryczne, z opadającymi kącikami.

Efekty zabiegów wykorzystujących kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest związkiem pozwalającym na uzyskanie doskonałych efektów widocznych praktycznie od razu. Wśród nich znajdują się głównie:

  • redukcja zmarszczek
  • poprawa owalu twarzy
  • podniesienie poziomu nawilżenia twarzy
  • ujędrnienie i uelastycznienie skóry
  • wymodelowanie i powiększenie ust
  • uniesienie brwi, kącików oczu, kącików ust

Warto pamiętać o tym, że kwas hialuronowy wstrzyknięty w skórę z czasem ulega wchłonięciu, dlatego też efekty zabiegów tego rodzaju nie są długotrwałe. W zależności od typu procedury jej trwałość szacuje się na okres 6-12 miesięcy. Po tym czasie zabieg można wykonać ponownie.

Gdzie można skorzystać z zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego?

Jako że kwas hialuronowy jest tak często stosowany w medycynie estetycznej, zabiegi z jego użyciem prowadzi niemalże każdy gabinet specjalizujący się w tej dziedzinie medycyny.

Także Kraków posiada wiele gabinetów medycyny estetycznej, w których można wypełnić zmarszczki, wszczepić nici hialuronowe czy też zdecydować się na powiększenie ust. Wśród gabinetów oferujących usługi tego rodzaju w Krakowie znajduje się Klinika Medycyny Estetycznej Cliniqmed, która od lat specjalizuje się w prowadzeniu zabiegów medycyny estetycznej.

Wobec tego kwas hialuronowy to wszechstronny, skuteczny preparat stosowany w medycynie estetycznej. Dzięki niemu można uzyskać doskonałe efekty widoczne od zaraz i na długi czas!

[Głosów:2    Średnia:4/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *