Press "Enter" to skip to content

Jaki krem przeciwzmarszczkowy wybrać?

Zmarszczek nie uniknie żadna z nas. Prędzej czy później zaczną się one pojawiać i staną się widoczne. To, kiedy zmarszczki się ujawnią, zależy od wielu czynników. Do tych najważniejszych należą geny, z którymi nie możemy walczyć. Równie ważna jest jednak pielęgnacja. Pojawianie się bruzd na twarzy, można opóźnić, stosując krem przeciwzmarszczkowy. Jak wybrać ten najlepszy?

Kiedy zacząć stosować krem przeciwzmarszczkowy?

Kosmetologom trudno jest wskazać jednoznacznie, kiedy krem przeciwzmarszczkowy powinien pojawić się w kobiecej kosmetyczce. Wszystko zależy od indywidualnego stanu skóry, na którą wpływają zarówno geny, jak i stosowana na co dzień pielęgnacja i prowadzony styl życia. Zgodnie z biologicznymi procesami komórki zaczynają się starzeć od ok. 25 roku życia. Wiek ten nie zawsze jednak oznacza, że trzeba nakładać na siebie preparaty hamujące starzenie się skóry. Standardowo pielęgnację przeciwzmarszczkową należy rozpocząć po 30 roku życia. Panie, które przekroczyły ten wiek, mogą sięgnąć po kremy na zmarszczki marki Biotherm. Dostępne na https://www.perfumeria.pl/collections/biotherm preparaty dostosowane są do wieku użytkowniczki, przez co lepiej działają i dostosowują się do potrzeb skóry.

dobry krem przeciwzmarszczkowy

Jak dobrać krem na zmarszczki do wieku?

Marka Biotherm dla kobiet, które stawiają dopiero pierwsze kroki w kuracji anti agagin, proponuje lekkie kremy, spowalniające starzenie skóry. Zawierają one głównie witaminy C i E oraz filtry przeciwsłoneczne. Biotherm oferuje też kremy przeciwzmarszczkowe do skóry dojrzałej, czyli dla kobiet po 50 roku życia. W ich składzie pojawiają się olejki np. arganowy redukujący zmarszczki, filtry przeciwsłoneczne, koenzym Q10, kreatyna.

Co powinien zawierać dobry krem przeciwzmarszczkowy?

To, czy kuracja antyzmarszczkowa będzie skuteczna, zależy w dużej mierze od składników stosowanego kremu. Zawarte w kosmetyku substancje i formuły wpływają na wypełnienie już powstałych bruzd, a także nawilżenie skóry. Aby procesy starzenia się zostały zahamowane, dobrze jest sięgać po kremy bogate w koenzym Q10, keratynę, kwas hialuronowy. Te trzy składniki pobudzają pracę komórek, stymulują procesy naprawcze i odmładzają skórę od wewnątrz.

krem na zmarszczki

Kolejne składniki mile widziane w kremach na zmarszczki to retinol – pobudzający regenerację naskórka i antyoksydanty. Do tych ostatnich zalicza się witaminę c i e. Ich podstawowym zadaniem jest regeneracja i nawilżanie, a także redukcja wolnych rodników z powierzchni skóry.

Dobry krem przeciwzmarszczkowy nie musi zawierać wszystkich wyżej wymienionych składników. Kluczem do jego skuteczności jest takie ich połączenie, aby zapewniały efekty odmładzające. Warto tu zaznaczyć, że przesycenie kremy antystarzeniowe składnikami obciąży skórę i wywoła niepożądane skutki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *