Press "Enter" to skip to content

Efekty karboksyterapii

Pojęcie karboksylacji

            Karboksyterapia jest dosyć nowym zabiegiem stosowanym w medycynie estetycznej mającym bardzo szerokie spektrum zastosowań. Za pomocą tego zabiegu lekarze z medycyny estetycznej usuwają cellulit, poprawiają kondycję skóry, a także likwidują rozstępy. Na skutek licznych zabiegów karboksyterapeutycznych znikają też cienie pod oczami. Karboksyterapia pomaga również na cienie i worki pod oczami czytaj więcej. Worki pod oczami pojawiają się najczęściej z różnych powodów. Między innymi, dlatego, że jesteśmy niewyspani, albo cierpimy na problemy genetyczne, czy przyśpieszony tryb życia. Również są one skutkiem przepukliny tłuszczowej powstającej w tym miejscu. Natomiast ciemne cienie wokół oczu to skutek zaburzeń powstających we krwi. Dzięki temu zabiegowi cienie i worki pod oczami znikną na skutek pobudzenia mikrokrążenia. Na poprawę stanu skóry zdrowia będzie miał wpływ brany pod uwagę w tym procesie dwutlenek węgla.

Czas utrzymywania się zabiegu

            W zależności od występującego problemu, dobierana jest częstotliwość i ilość zabiegów dla każdego pacjenta. Zabieg ten utrzymuje się od sześciu do dziewięciu miesięcy. Najczęściej dokonuje się go raz na rok w przypadku redukcji tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. Do niszczenia worków pod oczami zaleca się wykonywanie tego zabiegu co trzy i co sześć miesięcy. Jeśli chodzi o usuwanie blizn oraz rozstępów to taki zabieg jest najczęściej trwałym zabiegiem, który nie wymaga wykonywania żadnych zabiegów dodatkowych (czyt. utrwalających). Efektywność tego zabiegu została już potwierdzona medycznie. Również zauważono też, że karboksyterapia jest zabiegiem uzależnionym od indywidualnych cech charakterystycznych pojedynczego pacjenta. Również są one uzależnione też o systematyczności wizyt w salonach.

Łączenie karboksyterapii z innymi zabiegami

             Karboksyterapia jest zabiegiem, który można łączyć z innymi zabiegami, co przynosi wiele skutecznych rezultatów. Zabieg ten jest wykonywany łącznie z ultradźwiękami, czy falami radiowymi. W tym samym czasie, co zabieg karboksyterapii wykonuje się również drenaż limfatyczny, który pozwala na mocniejsze ujędrnienie skóry. Do procesu karboksyterapii wykorzystuje się równie osocze bogatopłytkowe. Za pomocą dodatkowych zabiegów tj. laseroterapia, mezoterapia igłowa, czy choćby mikroigłowa, osiąga się skuteczne rezultaty w czasie procesu karboksyterapii. Dzięki powyższemu, synergicznemu podejściu do tego procesu, można zintensyfikować wszystkie skutki. Poza tym, dzięki tym procesom skuteczność tego zabiegu wzrasta z roku na rok. Nie wszystkie te zabiegi można jednak wykonać w czasie jednej wizyty w salonie kosmetycznym. Wówczas należy zapytać o te zabiegi lekarza medycyny estetycznej, żeby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu. Również warto zapytać o inne możliwości rozwiązań dodatkowych do zastosowania w przypadku zabiegu karboksyterapii.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *