Press "Enter" to skip to content

Drenaż limfatyczny

Co to jest drenaż limfatyczny, jak wygląda drenaż limfatyczny, po co go robić i gdzie. To pytanie często pojawia się w głowie, gdy pierwszy raz o tym słyszymy. Drenaż limfatyczny pojawił się on już w latach 30, wymyślony i opracowany przez fizjoterapeutę.

Czym jest drenaż limfatyczny?

Dziś jest to bardzo popularna metoda i dosyć dostępna np. wrosinski.pl. Inaczej mówiąc, jest to masaż poprawiający krążenie limfy w organizmie. Jest to bardzo skuteczny sposób, metoda leczenia obrzęku. Wiemy już, co to jest drenaż limfatyczny. Wykonuje się go za pomocą specjalnych aparatów do tego stworzonych lub rękami wykwalifikowanego terapeuty. Urządzenie wykorzystuje powietrze, które stymuluje obrzęk.

Jak wygląda drenaż limfatyczny?

Masaż może być również manualny. Ruch jest delikatny i odbywa się w konkretnym kierunku. Wykonuje się go w pozycji leżącej. Może być wykonywany na całym ciele ale najczęściej pracuje się na częściach objętych chorobową zmianą. Celem jest delikatne przesuwanie limfy do krwiobiegu. Zabieg ten jest wykonywany bardzo spokojnie, bardzo płynnie. Są to takie techniki jak delikatne głaskanie, masowanie, rozcieranie. Dzięki temu dochodzi do redukcji stresu. Jak wiadomo, stres kumulujemy w naszym ciele. Jest wiele sposobów na uwolnienie go, właśnie ruchem.

Limfa to bardzo ważny płyn ustrojowy w naszym organizmie. Kiedy w ciele dochodzi do obrzęku z różnych przyczyn, przesuwanie limfy może być zaburzone. Wtedy może być konieczny taki zabieg. Taki masaż może być również leczeniem pomocniczym w wielu innych chorobach np. reumatologicznych, neurologicznych oraz w zaburzeniach metabolizmu. Często wykorzystywany również w sporcie oraz kosmetologii. Jednak są też przeciwwskazania np. zaburzenia krążenia czy choroby nerek i wątroby. Zabiegów nie przeprowadza się u osób z gorączką, czy kobietom w ciąży. Zabieg jest także dedykowany dla pań, które zmagają się z cellulitem.

Z cellulitem walczymy na różne sposoby. Kremy, wcierki, masaże. Nie zawsze daje to pożądane efekty, a kremy nie należą do najtańszych. Kiedy więc nie mamy już pomysłu, z pomocą przychodzi wrosinski.pl. Czasami najlepszym pomysłem będzie oddać się w ręce doświadczonych fachowców i pozbyć się problemu, który spędza nam sen z powiek. Przy tak szczegółowym analizowaniu co to jest drenaż limfatyczny trzeba dodać, że ma wiele zastosowań.

Zabieg ten także wzmacnia układ odpornościowy. Pomaga regulować gospodarkę wodną organizmu i pomaga w pozbyciu się toksyn. Może okazać się więc zbawienny. Usprawnia funkcjonowanie naszego układu limfatycznego. Zastanawiając się, jak wygląda drenaż limfatyczny warto również uwzględnić, że działa na nasz organizm o szeroko pojmowanych korzyściach. Poprawia ogólnie całą kondycję organizmu. Ujędrnia skórę. Może być wykonywany codziennie, tutaj nie ma ograniczeń. Drenaż limfatyczny po prostu poprawi nasze samopoczucie. Stosowany systematycznie, przyczyni się do usprawnienia działania całego organizmu.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *