Press "Enter" to skip to content

Cellulit w młodym wieku

Jeszcze kilka lat temu cellulit postrzegany był jako problem kobiet dojrzałych. Niestety dziś wiemy, że to mit. Cellulit w młodym wieku jest coraz powszechniejszym problemem. Zmagają się z nim nastolatki, a nawet dzieci w wieku 12-13 lat. W ich przypadku pomarańczowa skórka wcale nie musi być powiązana z nadwagą. Bardzo często pojawienie się cellulitu w młodym wieku, łączone jest z zaburzeniem równowagi hormonalnej, do której dochodzi w wyniku dojrzewania. Zobacz, co musisz wiedzieć o cellulicie w młodym wieku.

Na cellulit w młodym wieku skarży się coraz więcej nastolatek. Przede wszystkim borykają się one z pomarańczową skórką na udach. Cellulit w młodym wieku jest nie tylko defektem natury estetycznej, ale w wielu przypadkach może stać się przyczyną poważnych problemów natury psychologicznej i kompleksów. Nastolatki są niezwykle wrażliwe na swój wygląd zewnętrzny, wszelkie niedoskonałości, opinii grupy rówieśniczej. Stąd też cellulit w młodym wieku trzeba zacząć zwalczać jak najszybciej, aby nie zachwiał pewnością i wiarą w siebie.

Cellulit w młodym wieku, dlaczego się pojawia?

Cellulit u nastolatek może mieć wiele przyczyn, jednak zazwyczaj wiąże się z burzą hormonalną. Wywołuje to wiele zmian w organizmie, które dotyczą i jego funkcjonowania i wyglądu. To w okresie dojrzewania wiele dziewcząt zmaga się z trądzikiem i cellulitem. Ten ostatni jest wynikiem zwiększonej produkcji estrogenów, czyli żeńskich hormonów odpowiadających za trzeciorzędne cechy płciowe. Pod ich wpływem naczynia krwionośne i limfatyczne rozszerzają się i substancje zamiast przez skórę na zewnątrz wydalane są do tkanki podskórnej. Tam dochodzi do zbijania się ich w grudki, które pojawiają się na powierzchni skóry w postaci cellulitu.

Cellulit w młodym wieku – co go wywołuje?

Wskazuj się również, że cellulit w młodym wieku może być również konsekwencją noszenia zbyt obcisłej odzieży oraz wysokich obcasów. Nastolatki podążając za modą, często nie dbają, aby ubrania zapewniły prawidłowy przepływ krwi i limfy.

Trzeba pamiętać, że proces powstawania i uwidaczniania się cellulitu jest długotrwały. Na jego pojawienie się w młodym wieku wpłynąć mogą też nawyki nabyte w dzieciństwie i związane ze złą dietą oraz brakiem ruchu. Kanapowy tryb życia, fast foody, gazowane napoje i używki nie sprzyjają utrzymaniu sprężystości skóry i prawidłowej wagi.

Cellulit u nastolatki – jak się go pozbyć?

Cellulitu w młodym wieku zazwyczaj łatwo się pozbyć. Wynika to z tego, że pomarańczowa skórka znajduje się w początkowych fazach rozwoju, a zmiany nie są zaawansowane. W okresie dojrzewania walcząc z cellulitem, nie należy zbytnio ingerować w gospodarkę hormonalną. Nie wskazane jest również zażywanie przez młode dziewczęta tabletek obciążających wątrobę. Najlepiej, jeśli postawią one na naturalne sposoby takie jak dieta wsparta aktywnością fizyczną. Pomoże to w spalaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej i poprawę krążenia. Pomocne są też kosmetyki antycellulitowe – kremy, balsamy, olejki  itd. Na cellulit w młodym wieku wystarczą delikatne preparaty o łagodnym działaniu, które zawierają algi morskie czy wyciąg ze skrzypu.

[Głosów:72    Średnia:2.6/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *