Cellulit – leczenie: pod tym pojęciem kryją się najczęściej specjalistyczne zabieg na pomarańczową skórkę. Wykonuje się je w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych lub klinikach medycyny estetycznej. Najczęściej oferowane są one paniom, które zmagają się z cellulitem w stopniu III i IV, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby je wykonać wcześniej.
Zobacz, na czym polega cellulit – leczenie
Większość kobiet usuwanie cellulitu zaczyna od stosowania domowych sposobów. Te świetnie się sprawdzą, jeśli pomarańczowa skórka dopiero zaczyna się rozwijać lub jest nieznacznie widoczna. Trzeba jednak pamiętać, że zaawansowany cellulit należy leczyć profesjonalnie. W praktyce oznacza to korzystanie ze specjalistycznych zabiegów. Aby móc mówić o ich efektach konieczne jest wykupienie całej serii, która obejmuje ok. 10-12 zabiegów przeprowadzanych w krótkim czasie. Taki leczenie cellulitu dobrze jest powtarzać raz na rok. Dzięki temu skóra będzie utrzymywała swoja jędrność i gładkość.
Cellulit – leczenie: drenaż limfatyczny
Jednym podstawowych zabiegów na cellulit jest drenaż limfatyczny. Jest to specjalistyczny masaż, którego zadaniem jest poprawa przepływu limfy oraz przyspieszanie usuwania toksyn z organizmu. Jako efekty drenażu limfatycznego na cellulit podaje się zmniejszenie opuchlizny nóg oraz wygładzenie skóry. Co ważne, ten zabieg można wykonywać na dwa sposoby: ręcznie lub za pomocą specjalnych aparatów.
Cellulit – leczenie: endermologia
Endermologia jest zabiegiem medycyny estetycznej, który opiera się na masażu specjalnym urządzeniem. W trakcie jego wykonywania korzysta się z podciśnienia, a dla lepszych efektów na ciało nakłada specjalny kostium. Endermologia pozwala poprawiać krążenie krwi i limfy, ujędrnia ciało oraz przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu. O jej skuteczności mówimy, jeśli wykona się ok. 12 -20 zabiegów co 2 tygodnie.
Cellulit – leczenie: mezoterapia
Mezoterapia jest ostrzykiwanie skóry specjalnym koktajlem. W jego skład wchodzi kofeina oraz wyciąg z karczocha. Ta metoda leczenia cellulitu pozwala przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej.
Cellulit – leczenie: mezoterapia bezigłowa
Mezoterapia bezigłowa wykonuje się z użyciem impulsów elektrycznych. Pomagają one reaktywować w tkankach zapomniane lub zaburzone procesy, które pozwalają zmniejszyć cellulit. Efekty zabiegów widoczne są po przeprowadzeniu ok. 8-10.
Cellulit – leczenie: laseroterapia
W leczeniu cellulitu sprawdzają się również lasery. Laseroterapia polega na połączeniu lasera diodowego, masażu i krioterapii w jednym. Jej zadaniem jest pobudzenie mikrokrążenia, przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej, przywrócenie prawidłowego przepływu limfy oraz usunięcie toksyn z organizmu. Efekty kuracji widać już po 2 zabiegach, a aby się one utrwaliły i pozostały z nami na dłużej, konieczne jest wykupienie całej serii laseroterapii, która obejmuje 10-15 zabiegów.
Cellulit – leczenie to mnogość metod i sposobów. Jeśli nie wie się, które rozwiązanie będzie dla nas najlepsze, warto zdać się na opinie specjalisty. Pomoże on dobrać zabieg oraz określić, ile powtórzeń trzeba będzie wykonać. Warto pamiętać, że profesjonalne zabiegi na cellulit zawsze dobrze jest wspierać ćwiczeniami i dietą – to nie może zaszkodzić w walce z pomarańczową skórką.
Be First to Comment