Press "Enter" to skip to content

Bolący cellulit

Cellulit posiada większość kobiet. Szacunki podają, że z problemem zmaga się 9 na 10 kobiet. Niektóre z ich próbują walczyć z pomarańczową skórką, wykorzystując do tego domowe sposoby i profesjonalne zabiegu antycellulitowe, inne akceptują swoje niedoskonałości. Niestety niekiedy problemu cellulitu (nawet jeśli fałdki i grudki nam nie przeszkadzają) nie da się zignorować. Dziej się tak, kiedy pomarańczowa skórka zaczyna być przyczyną dolegliwości bólowych. Zobacz, co oznacza  bolący cellulit.

Wiele kobiet przyzwyczaiło się już do pofałdowanej skóry na udach czy pośladkach i podało w walce z pomarańczową skórką. Nie zawsze jednak cellulit objawia się tylko pogorszeniem wyglądu niektórych partii ciała. W niektórych przypadkach oprócz defektu natury wizualnej występuje również bolący cellulit. Co w takich przypadkach robić?

Bolący cellulit – o co chodzi?

Tkliwy i bolący cellulit to wbrew pozorom nic nadzwyczajnego. Nie jest to odstępstwo od normy. Na dolegliwość bólowe ze strony pomarańczowej skorki skarży się wiele kobiet. Zazwyczaj uczucie dyskomfortu pojawia się podczas długiego przebywania w jednej pozycji, stania lub siedzenia. Bolący cellulit bardzo często występuje również przy zaawansowanej fazie swojego rozwoju, kiedy to walkę z nim należy podjąć jak najszybciej. Należy pamiętać, że bolący cellulit dobrze jest jak najszybciej skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu lub dermatologiem.

Bolący cellulit – skąd ten ból?

Ból wywołany przez cellulit ma zazwyczaj ścisły związek z wielkością zmian. Dolegliwości pojawiają się, kiedy to komórki tłuszczowe są już bardzo duże i znajdują się blisko siebie. Na bolący cellulit najczęściej narażone są kobiety w ciąży lub z bardzo dużymi zaburzeniami hormonalnymi. W ich wyniku dochodzi do olbrzymich zmian pod powierzchnią skóry. Cellulit w 3 i 4 stopniu rozwoju może również powodować ból w wyniku nadmiernego napięcia skóry. Tu warto zaznaczać, że bolący cellulit jest tylko jednym z pierwszych powikłań lipidemii.

Który cellulit powoduje ból?

Specjaliści podają, że ból jest też objawem cellulitu stałego inaczej twardego. Ten rodzaj pomarańczowej skórki umieszczony jest w tkance podskórnej i zazwyczaj pojawia się u kobiet poniżej 25 roku życia. Jego charakterystycznym objawem jest ściągnięcie skóry oraz rozstępy. Pozostawiany sam sobie rozwija się bardzo szybko i o bólu mogą dołączyć inne i niepokojące objawy. Wskazuje się, że bolący cellulit najczęściej występuje na udach, a rzadziej na ramionach, brzuchu, pośladkach czy łydkach.

Bolący cellulit – co robić?

W przypadku, kiedy zmagamy się z bolącym cellulitem, konieczne jest zgłoszenie się do lalkarza. Dolegliwości zazwyczaj wywołuje tłuszcz zalegający w organizmie, który trzeba usunąć. Brak podjęcia jakichkolwiek działań może spowodować, że bolący cellulit wpłynie negatywnie na układ krwionośny i nadmiernie obciąża serce i naczynia krwionośne, a skąd już tylko kilka kroków do poważnych chorób.  Sposoby na bolący cellulit są bardzo różne – od stosowania kosmetyków antycellulitowych, przez ćwiczenia i dietę, aż po profesjonalne zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej. Jedno jest pewne, z problemem należy walczyć i nie chodzi już tylko o wygląd, ale i o zdrowie.

[Głosów:72    Średnia:2.6/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *