Press "Enter" to skip to content

Markery i zakreślacze dla dzieci – akcesoria do zaznaczania, czym się różnią od siebie?

Markery i zakreślacze sprawdzają się zarówno w domu, jak i w szkole. Znajdują się w większości piórników uczniów i studentów. Dzięki zakreślaczom dzieci są w stanie zaznaczyć najważniejsze informację, co z kolei pomaga im w zapamiętywaniu. Z kolei markery są niezbędne jeżeli chcemy opisać jakiś przedmiot.

Wybór kolorowych zakreślaczy oraz praktycznych markerów jest szeroki w sklepach papierniczych. To co wybierzemy powinno być uzależnione od oczekiwań i potrzeb dziecka. Najlepszym wyborem są markery i zakreślacze trwałe, które są wydajne.

Rodzaje zakreślaczy

Zakreślacz to po prostu kolorowy mazak, za pomocą którego możemy wyszczególnić wybrany fragment w tekście. Może służyć również do rysowania. W sklepach dostępnych jest kilka wersji zakreślaczy. Różnią się one od siebie przede wszystkim grubością końcówki oraz pojemnością. Najczęstszym wyborem są zakreślacze szerokie, ich grubość maksymalna wynosi 5 mm. Taki rodzaj zakreślacze posiada dwie końcówki – grubszą i cieńszą (2mm). Zakreślacze występują w różnych wariantach kolorystycznych.

Większość modeli dostępnych na rynku jest jednorazowa, czyli jak zakreślacz się wyczerpie, należy go wyrzucić. Nie ma możliwości wymiany wkładu.

Ciekawą alternatywą jest cienki zakreślacz, z którego pomocą można obrysować kontur lub wypełnić kolorem poszczególny element. Za pomocą cienkiego zakreślacza możemy narysować kreskę o grubości od 0,5 do 3 mm.

Markery i zakreślacze dla dzieci

Rodzaje markerów

Marker jest to pisak, którym można pisać po różnych powierzchniach. Występują one w różnych wersjach. Najczęściej wybieranym markerem jest marker permanentny. Dużym zainteresowaniem cieszą się również markery wodne, które świetnie nadają się do pisania po papierze. Charakteryzują się grubą końcówką i tym, że są bezwonne.

Kolejnym rodzajem markera jest ten do pisania na płytach CD oraz DVD. Wyróżnia się cienką oraz miękką końcówką. Posiada we wnętrzu tusz na bazie alkoholu. Takie rozwiązanie gwarantuje, że napis nie zmyje się po napisaniu na powierzchni płyty.

W sklepach dostępne są również markery olejne, które posiadają metalową obudową i ruchome elementy w środku. Taki rodzaj sprawdza się do pisania na takich powierzchniach, jak metal, szkło lub lekko zatłuszczone powierzchnie.

Przeczytaj też: https://dzienreumatyzmu.pl/kredki-dla-dzieci-jakie-sa-rodzaje/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *