Press "Enter" to skip to content

Jak zwalczyć cellulit

Cellulit, czyli pomarańczowa skórka to problem większości kobiet. Zaraz po jego zauważaniu większość z nas chce się go natychmiast pozbyć. Niestety walka z pomarańczową skórą wcale nie jest łatwa, szybka i przyjemna. Specjaliści na pytanie, jak pozbyć się cellulitu, odpowiadają: działając zdecydowanie i systematycznie. Z pomarańczową skórką można walczyć domowymi sposobami lub z pomocą profesjonalnych zabiegów. Poznaj odpowiedź na pytanie: jak zwalczyć cellulit i to skutecznie!

Według najnowszych badań cellulit występuje niemal u 90% kobiet mieszkających w krajach cywilizowanych. Pojawia się on bez względu na wiek czy tuszę. Mitem jest, że z pomarańczową skórką walczą tylko te z nas, które cierpią na nadprogramowe kilogramy. Cellulit występuje też u osób szczupłych czy nastolatek.

Cellulit – problem XXI wieku?

Problem cellulitu znany jest nie do dziś. Nie ma jednak co ukrywać, że nasze babki skarżyły się na niego bardzo rzadko, albo wcale! Wynika to z tego, że prowadziły one zupełnie odmienny tryb życia, który nie sprzyjał powstawaniu pomarańczowej skórki. Specjaliści wskazują, że na powszechność cellulitu u kobiet wpływa obecnie nieodpowiednia dieta, brak ruchu i aktywności fizycznej, zażywanie antykoncepcji hormonalnej, leków i wspomagaczy.

Jak zwalczać cellulit? Najlepiej, zanim powstanie!

Najprostszą odpowiedzią na  pytanie, jak zwalczać cellulit, jest: nie dopuścić do jego powstawania. W tym celu zalecana jest odpowiednia pielęgnacja skóry, właściwa dieta oraz spora dawka ruchu. Takie działania mogą sprawić, że pomarańczowa skórka zniknie jeszcze w fazie początkowej i nie obejmie skóry materacowej. W przypadku rozwoju cellulitu i objęcia przez niego skóry materacowej zazwyczaj konieczne są zabiegi medycyny estetycznej.

Jak pozbyć się cellulitu? Działaj systematycznie

Sposobów na walkę z cellulitem jest kilkanaście. Na każdego działa inny. Jedno jest jednak pewne, aby pozbyć się cellulitu, należy działać z dużą systematycznością i regularnością. Nie wystarczy stosować kremu raz na jakiś czas. W takich przypadkach nawet ten najdroższy i z najwyższej półki nie pomoże. Tajemnica sukcesu w walce z cellulitem tkwi w wytrwałości i zmianie trybu życia. Stąd też niemal koniecznością jest uprawianie sportu, zaprzestanie siedzącego trybu życia, jedzenie czekolady, chipsów, picie zbyt dużej ilości kawy i napojów gazowanych.

Jak zwalczać cellulit? Odpowiednia dieta

Dieta na cellulit powinna skupiać się na produktach zawierających duże ilości błonnika zarówno tego rozpuszczalnego, jak i nierozpuszczalnego w wodzie. Błonnik zapobiega zaparciom i spowalnia wchłanianie się tłuszczu. Ten składnik pokarmowy znajdziemy m.in. w grubych kaszach, brązowym ryżu, cytrusach czy jabłkach.

Kosmetyki na cellulit

W walce z cellulitem ważna jest nie tylko zmiana trybu życia i diety, ale i stosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Tych w drogeriach, aptekach i sklepach kosmetycznych znajdziemy bez liku. Półki niemal uginają się pod preparatami antycellulitowymi. Najczęściej szukając dobrego kosmetyku na cellulit, sięgamy po kremy i balsamy. Rekomendowane jest stosowanie takich preparatów, które zawierają w sobie składniki wzmacniające skórę i obkurczające naczynia krwionośne. Efekty ich stosowania widać, jeśli kosmetyki wciera się w ciało bezpośrednio po kąpieli przez kilka minut (2-3 minuty). Zalecane jest również stosowanie kosmetyków antycellulitowych dwa razy dziennie. Ich wcieranie powinno być połączone z masażem, który będzie działał drenująco na skórę, czyli pobudza krążenie krwi i pracę komórek. Takie działania wspomagają odprowadzenie wody i limfy z tkanek skóry.

Masaż na cellulit

Masaż uważany jest za jedna z najskuteczniejszych form walki z pomarańczową skórką. Należy wykonywać go regularnie – raz dziennie. Masaż na cellulit wykonuje się pod prysznicem lub bezpośrednio po kąpieli. Na początek należy polewać skórę raz ciepłą, raz zimną wodą – sprawi to, że krew będzie lepiej krążyć. Następnie szorstką gąbka lub rękawicą z trawy morskie wykonuje się pobudzający krążenie masaż. Należy pamiętać, że ruchy powinno się wykonywać w stronę serca.

Masaże na cellulit warto wspierać wykonywaniem peelingów ciała (2-3 razy w tygodniu). Pomoże to wygładzić naskórek i odżywić go. Najlepszy peeling na cellulit to ten wykonany z kawy. Można go kupi w drogerii lub wykonać samodzielnie.

Zabiegi kosmetyczne na cellulit

Domowe sposoby na cellulit nie zawsze pomagają. W takich przepadkach pomarańczową skórkę można zwalczać z pomocą medycyny i kosmetyki estetycznej. Oferowane zabiegi poprawiają elastyczność i gęstość tkanki oraz sprawiają, że skóra bardzo szybko zaczyna wyglądać o wiele lepiej. Na uwadze trzeba jednak mieć, że zabiegi na cellulit nie należą do najtańszych. Wydatek jest spory, tym bardziej że najkorzystniej jest wykonywać je w seriach. Rekomendowane zabiegi na cellulit to: endermologia, masaż pompą próżniową (vacuum), ultradźwięki, mezoterapia, laser, body wrap. Istotną informacją jest to, że z zabiegów kosmetycznych na cellulit nie może skorzystać każdy. Przeciwwskazania do ich wykonania to np. zapalenie żył, rozedma płuc, ciąża, niewydolność nerek, epilepsja, nowotwory czy cukrzyca.

[Głosów:2    Średnia:2/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *