Press "Enter" to skip to content

Jak się pozbyć Cellulitu? Co naprawdę może pomóc?

Cellulit jest uciążliwym problemem, z którym zmaga się wiele kobiet na całym świecie. Cellulit atakuje nasze uda i pośladki, a zakładanie, iż z taką przypadłością borykają się tylko panie mające problem z utrzymaniem prawidłowej masy ciała jest poważnym błędem. Pomarańczowa skórka nie wybiera, nic więc dziwnego, że po kremy na cellulit sięgają nawet bardzo szczupłe panie. 

Jakie tabletki mogą nas wspierać w walce z cellulitem?

Tabletki na cellulit to szeroki asortyment kosmetyków, dzięki którym można wzmocnić skórę oraz poprawić jej wygląd. W produktach takich nie brak substancji, dzięki którym można pobudzić krążenie, a tym samym szybciej pozbyć się nieestetycznych grudek tłuszczu, zalegających pod skórą. 

Sięganie po suplementy na cellulit, połączone z masażem ciała, może zatem pomóc nam w osiąganiu widocznych rezultatów. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepsze tabletki na cellulit nie rozwiążą problemu, jeśli takim zabiegom pielęgnacyjnym nie będzie towarzyszyła odpowiednia dieta oraz regularna aktywność fizyczna. 

Tylko takie zestawienie pomoże nam pozbyć się problemów z pomarańczową skórką i cieszyć piękną, gładką skórą. 

Dieta antycellulitowa – ogólne zasady

Jak pokazują badania, niemalże wszystkie kobiety po ukończeniu dwudziestego piątego roku życia mają większe lub mniejsze problemy z cellulitem. Typ sylwetki czy waga nie mają tu nic do rzeczy. Cellulit potrafi pojawić się nawet u najsmuklejszych i wysportowanych kobiet. 

Jak podaje portal Doktorfit.edu.pl, regularna aktywność fizyczna potrafi delikatnie zmniejszyć cellulit lub obniżyć jego widoczność, ale jednak lepsze rezultaty da ona wtedy, gdy zostanie zestawiona z dobrą, jakościową i prawidłowo zbilansowaną dietą. 

A jak powinna wyglądać taka idealna dieta antycellulitowa? Co wolno na niej jeść, a czego kategorycznie trzeba unikać?

Co jeść, żeby się pozbyć cellulitu?

Cellulit, podobnie jak i większość kobiet, bardzo lubi się z cukrem. Pod jego wpływem może niestety uwidocznić się na skórze, dlatego też w diecie antycellulitowej nie ma niestety miejsca na słodycze czy inne słodkie przekąski. Nawet domowe wypieki są niewskazane. Co z tego, że są tworzone z naturalnych składników, skoro też dodaje się do nich mnóstwo cukru – czy to pod postacią zwykłej sacharozy, czy to pod postacią miodu bądź innych substancji słodzących. 

Dieta na cellulit zakazuje też spożywania przetworzonych pokarmów. Im mocniej są one przetworzone, tym gorzej wpłyną na wygląd ciała i całej sylwetki. Cellulit rośnie też w oczach pod wpływem kawy, co niestety będzie złą wiadomością dla wszystkich miłośniczek porannej małej czarnej. Oczywiście kawa ma też wiele prozdrowotnych właściwości, dlatego tak całkowicie nie trzeba z niej od razu rezygnować, ale warto ograniczyć się do jej jednej filiżanki na dzień i dodać do niej odrobinę mleka bądź śmietanki, aby złagodzić jej działanie.

A co z kolei powinno zawierać perfekcyjne menu antycellulitowe? Przede wszystkim warzywa i owoce i to w jak największych ilościach. Oprócz tego dobrej jakości błonnik (pochodzący np. z nasion chia czy siemienia lnianego) i ogólnie rzecz biorąc produkty oraz dania lekkostrawne. Warto też wzbogacić dietę produktami będącymi źródłem witaminy z grupy B, czyli grzybami, jajami, podrobami oraz orzechami. W razie potrzeby można również sięgnąć po sprawdzone i jakościowe suplementy diety. 

Ćwiczenia zwalczające cellulit

Zapewne jak każda kobieta regularnie obiecujesz sobie, że w końcu zaczniesz ćwiczysz. A z tych obietnic zwykle niewiele wynika. Raz w tygodniu pójdziesz na fitness, ale szybko zapominasz o nowych postanowieniach, gdy tylko otrzymasz zaproszenie na wyjście do klubu albo w przypływie nagłej ochoty umówisz się z koleżanką na pizzę po pracy. 

A co by było, gdyby ktoś ci powiedział, że istnieje skuteczny trening na cellulit? Za sprawą ćwiczeń możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Nie dość, że będziesz chudnąć szybciej, to jeszcze do tego zaczniesz powoli pozbywać się tej nieestetycznej pomarańczowej skórki, która od wielu lat spędza ci sen z powiek.

Przejdź do działania właśnie teraz. Tak naprawdę nie ma bowiem jednego idealnego treningu antycellulitowego, więc jakkolwiek nie będziesz się ruszać, za sprawą aktywności fizycznej na pewno zadbasz o swoją skórę i sylwetkę. Postaw na coś, co lubisz robić. Nie próbuj zmuszać się do aerobiku, jeżeli nader wszystko nie znosisz się pocić i nie cierpisz skakać w miejscu, nie widząc żadnych wyraźnych efektów swoich działań.

Trening siłowy, a cellulit

Jeżeli jesteś osobą, która lubi stawiać sobie nowe wyzwania i lubi realizować wyznaczone cele, spróbuj swoich sił w treningu siłowym i zapisz się na pobliską siłownię. Tak naprawdę są to najlepsze ćwiczenia na cellulit z możliwych. Spośród wszystkich aktywności fizycznych dostępnych na świecie to właśnie praca z ciężarami pozwoli ci najlepiej zadbać o stan skóry. Musisz jednak ćwiczyć prawidłowo, jeżeli chcesz uzyskiwać dobre efekty. Koniecznie umów się więc na kilka spotkań z profesjonalnym trenerem personalnym, bo mógł ci on pokazać prawidłową technikę różnych ćwiczeń oraz przy okazji wyjaśnił, jak one działają na ciało.

Każdy trening na cellulit jest jednak lepszy od żadnego, więc tę zasadę koniecznie wbij sobie do głowy. Brak pieniędzy na miesięczny karnet na siłownię nie powinien być żadną wymówką. Nie usprawiedliwiaj się też brakiem czasu, bo te dwadzieścia minut w ciągu dnia na pewno spokojnie możesz poświęcić na ćwiczenia. Znajdź po prostu taki sport, który będziesz praktykować z przyjemnością. Dzięki temu już nigdy więcej nie będziesz musiała jakkolwiek zmuszać się czy motywować do wstania z kanapy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *