Press "Enter" to skip to content

Apteka internetowa – najważniejsze informacje

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne stały się apteki internetowe. Kupowanie leków bez recepty, innych środków i suplementów diety, bez wychodzenia w domu i konieczności stania w długich kolejkach stało się normą. Dzięki temu można zaoszczędzić dużo czasu, a także pieniędzy. Przed zakupem produktów przez Internet, warto przeanalizować ulotkę oraz inne informacje, na co naturalnie nie ma szans w aptekach stacjonarnych. Warto jednak wiedzieć, co powinno wzbudzić naszą czujność podczas zakupów i kiedy zrezygnować z zakupu za pośrednictwem apteki internetowej.

Legalne apteki internetowe – po czym poznać?

Na rynku działa bardzo dużo aptek internetowych, które są godne polecenia, a ich działanie jest zgodne z prawem. Przykładem może być: https://www.wapteka.pl/.

Aby mieć pewność, że kupujemy leki w sprawdzonym miejscu trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim legalne apteki internetowe, powinny mieć logo, które jest wspólne, dla wszystkich członków UE. Po kliknięciu w logo, automatycznie zostajemy przeniesieni na stronę Centralnego Systemu Informacyjnego Ochrony Zdrowia, gdzie znajdują się informacje potwierdzające autentyczność i zgodność apteki.

Ponadto na stronie internetowej danej apteki, powinny znajdować się informacje na temat adresu punktu stacjonarnego, w którym pracuje wykwalifikowany, profesjonalny personel. Strona internetowa E – apteki powinna także posiadać numer telefonu, pod którym można zasięgnąć porady eksperta oraz nazwę i nazwiska właścicieli.

>> Recepta przez internet jest możliwa po konsultacji medycznej online.

Kiedy apteka internetowa powinna wzbudzić niepokój?

Powinno się zrezygnować z zakupu w aptece internetowej, jeżeli nie spełnia ona wyżej wymienionych warunków. Ponadto czujność powinny także wzbudzić leki w niej sprzedawane. Jeżeli istnieje możliwość zakupienia środków na receptę bez jej okazania, z pewnością nie jest to uczciwe miejsce. Podobnie, jeżeli ceny leków są za niskie w porównaniu z innymi punktami aptecznymi. Może to budzić uzasadnione obawy i niepewność.

Trzeba także pamiętać, że absolutnie nieodpowiedzialnym jest nabywanie leków, suplementów diety i innych środków, od osób prywatnych. W takim przypadku nie można mieć pewności, co tak naprawdę się kupuje. Leki z nieznanego źródła mogą być bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia, a nawet życia.

Robienie zakupów przez Internet jest naprawdę bardzo wygodne i wiąże się z wieloma zaletami. Można zaoszczędzić czas oraz pieniądze, a także na spokojnie i bez pośpiechu, zaznajomić się z informacjami dotyczącymi danych leków. Jednak najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo, dlatego warto się upewnić, czy dany sklep jest sprawdzony i zaufany. Dobrze jest dokładnie skontrolować i sprawdzić dane miejsce, przed dokonaniem zakupów. Wtedy będziemy mieć całkowitą pewność, że nabywanie tam leków jest bezpieczne i nie wiąże się z żadnym zagrożeniem oraz nieprzewidzianymi i niespodziewanymi sytuacjami.  W niektórych sytuacjach wizyta w aptece stacjonarnej, może się okazać lepszym rozwiązaniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *