Press "Enter" to skip to content

Nóż Kukri – unikatowe rękodzieło

Fascynuje Cię kultura Dalekiego Wschodu, a szczególnie Nepal? Nie musisz udawać się w daleką podróż, aby na własnej skórze poczuć egzotyczny klimat – wystarczy jedynie wyjątkowa pamiątka, który pochodzi z tego regionu. Bez wątpienia największym symbolem Nepalu jest unikalny, bogato zdobiony nóż, który nazywa się Kukri. Co ciekawe, jest on tak bezpośrednio kojarzony z tym regionem, że aż znalazł się na nepalskiej fladze. Co warto wiedzieć, o tym wyjątkowym przedmiocie?

Piękne zdobiony nóż Kukri – co warto o nim wiedzieć?

Kukri to pięknie zdobiony nóż, wykonany z solidnej stali oraz wysadzany drogocennymi kamieniami, takimi jak turkus czy koral. Obficie zdobiony elementami wykonanymi z mosiądzu staje się prawdziwym arcydziełem. Jego rękojeść jest drewniana, a pochwa dodatkowo powleczona wysokiej jakości elastyczną skórą. Co warto wiedzieć o jego pochodzeniu?

Nóż Kukri stanowił część uzbrojenia narodu wojowników, który nazywał się Gurkhowie. Jego pochodzenia upatruje się w krainach dalekiego wschodu – szczególnie w Nepalu. Rękojeść Kukri bywała wykonywana również z rogu bawoła. Do czego służył? Otóż jak się okazuje nie tylko do walki – spełniał one rolę maczety i mógł być wykorzystywany do karczowania roślin, rąbania drewna, cięcia mięsa czy oprawiania zwierzyny. Jak widać, nóż ten służył niemal do wszystkiego, dlatego był tak popularny w tej części świata.

Postaw na wyjątkowe rękodzielnictwo

Interesuje Cię kultura Nepalu i kolekcjonujesz cenne przedmioty? A może chcesz wręczyć bliskiej osobie oryginalny prezent? Nóż Kukri to przykład unikalnego rękodzieła, które robi ogromne wrażenie. Może stanowić ozdobę domowej kolekcji, ale też sprawdzi się podczas wyjazdów survivalowych. Jego ostrze jest wytrzymałe oraz łatwe do naostrzenia. To rozpoznawalna pamiątka, którą niemal każdy przywodzi ze swojej wycieczki w Nepalu. Jednak można ją dostać również w naszym kraju – i to bez wychodzenia z domu.

Gdzie kupić nóż Kukri? Sprawdzonym sklepem internetowym, gdzie możemy znaleźć ten bogato zdobiony nóż jest Etnobazar. Kukri dostępny w ofercie sklepu jest w pełni oryginalny oraz nosi ślady ingerencji ludzkiej i upływu czasu – co czyni go, że jeszcze bardziej niepowtarzalnym i wyjątkowy. Wykonany w Nepalu przez lokalnych rzemieślników reprezentują najwyższą jakość. Dlaczego warto postawić tylko na sprawdzone pamiątki? Ponieważ nie brakuje tańszych wersji Kukri, które wykonane są ze słabej jakości materiałów oraz daleko im do oryginału. Jeżeli więc chcemy zrobić prezent sobie lub bliskiej osobie – warto postawić na coś wyjątkowego!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *