Press "Enter" to skip to content

Jakie tabletki na cellulit

Mówiąc o skutecznych sposobach na zredukowanie cellulitu, wymienia się sport, zdrową dietę czy specjalne kremy i balsamy antycellulitowe. Są to aktualne sposoby, które faktycznie pomagają walczyć z pomarańczową skórką. Nie należy jednak zapominać, że proces jej redukcji można wspomóc tabletkami na cellulit. Zawierają one wiele pozytywnie działających substancji, które hamują rozwój pomarańczowej skórki. Tabletek na cellulit jest na rynku bardzo dużo, dlatego też trudno zgadnąć po, które najlepiej sięgnąć. Jeśli też masz takie wątpliwości, zobacz jakie tabletki na cellulit wybrać.

Jakie tabletki na cellulit działają?

Na rynku znajdziemy mnóstwo preparatów, które mają pomoc w walce z pomarańczową skórkę. Jednymi z nich są tabletki na cellulit. Bez względu na to, po jakie pastylki sięgniemy, mają one zazwyczaj jeden cel: przyspieszyć metabolizm oraz proces lipolizy, czyli rozkładania tłuszczów w organizmie. W efekcie ma dochodzić do szybszego wydalania tłuszczów, toksyn i zbędnych produktów przemiany materii z organizmu.

W sklepach i aptekach znajdziemy też tabletki na cellulit, które mają za zadanie poprawić cyrkulację krwi i limfy co będzie przekładać się na prawidłowe rozłożenie komórek tłuszczowych i usunięcie zalegających w organizmie toksyn. Kolejnym rodzajem tabletek na cellulit są te dedykowane paniom zmagającym się z cellulitem wodnym. Ich właściwości to minimalizacja wody z organizmu oraz zawartych w niej toksyn.

Jakie tabletki na cellulit są najlepsze?

Wybierając tabletki na cellulit, na uwadze trzeba mieć nie tylko ich rodzaj oraz główny cel, jaki mają one zrealizować, ale i zawarte w nich składniki. Te powinny być najbardziej naturalne i ekologiczne. Skład tabletek na cellulit uwarunkowany jest tym jakie zadanie mają one spełniać. W przypadku, gdy postawi się na kapsułki, które mają spalać tkankę tłuszczową, najczęściej znajdziemy w nich wyciąg z morszczynu. Jest to składnik, który stymuluje przemianę materii oraz przyspiesza i ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej. W tabletkach na cellulit mających na celu spalanie tkanki tłuszczowej można znaleźć także takie składniki jak olej rybi z nienasyconymi kawasami tłuszczowymi omega 3 oraz zielona herbat. Obydwa te składniki pobudzają metabolizm, odpowiadają za utrzymanie prawidłowego poziomu tłuszczów w organizmie, przyspieszają proces redukcji komórka tłuszczowych oraz zapobiegają utracie jędrności skóry.

Tabletki na cellulit na pobudzenie krążenia

W przypadku, gdy sięgnie się po tabletki na cellulit mające pobudzić cyrkulację krwi, w składzie można odnaleźć takie składniki jak:

  • olej z ogóreczka w postaci kwasu gamma linolenowego; jego zadaniem jest regulowanie przepływu krwi w skórze oraz dostarczanie do jej komórek niezbędnego tlenu; składnik ten znacząco wpływa również na oczyszczanie organizmu z toksyn;
  • wyciąg z wąkrotki azjatyckiej, który wspomaga krążenie krwi i limfy i zapobiega zaleganiu komórek tłuszczowych w organizmie; składnik ten poprawia również kondycję włókien kolagenowych i przeciwdziałanie ich rozwarstwianiu się;
  • wyciąg z nasion winogron, który jest źródłem przeciwutleniaczy chroniących komórki skóry przed wolnymi rodnikami; jego zadaniem jest również ochrona naczyń krwionośnych;
  • wyciąg z czerwonej herbaty, którego zadaniem jest poprawienie krążenia podskórnego oraz zmniejszenie opuchlizny.

Tabletki na cellulit wodny

W aptekach znajdziemy również dedykowane tabletki na cellulit wodny. W ich składzie znajdują się inne czynniki aktywne niż w poprzednich preparatach. Mają one na celu przede wszystkim usuwać nadmiar płynów (wody) z organizmu, które są odpowiedzialne za powstawanie cellulitu wodnego. W tabletkach na cellulit wodny znajdziemy:

  • opuncje fugową lub/i mniszek pospolity – są to składniki, które wykazują właściwości moczopędne, dzięki czemu pozwalają na pozbycie się z organizmu nadmiaru płynów i zawartych  nich toksyn;
  • wyciąg z pokrzywy – jego zadaniem jest eliminacja wody oraz zbędnych produktów przemiany materii z organizmu;
  • kwas hialuronowy – wiąże wodę w komórkach skóry, co prowadzi do odpowiedniego nawilżenia naskórka, jego wygładzenia oraz większej odporności na pomarańczową skórkę;
  • algi morskie – to składnik bogaty w minerały, witaminy i aminokwasy; jego głównym zadaniem jest regeneracja skóry objętej cellulitem.

Jakie tabletki na cellulit wybrać?

Mnogość tabletek na cellulit nie ułatwia wyboru tych najlepszych. Przy zakupie można posiłkować się licznymi rankingami najlepszych tabletek na cellulit i opiniami innych użytkowniczek. Warto jednak pamiętać, że na każdy organizm działa co innego. Dobrze jest więc wypróbować kilka różnych rodzajów preparatów pomagających zwalczać pomarańczową skórkę. Koniecznie trzeba też wziąć pod uwagę, że cellulit nie zniknie, jak tylko zaczniemy przyjmować tabletki. Ich działanie jest tylko wspomagające, a efekty działania nie będą widoczne, jeśli nie połączymy tabletek na cellulit z regularnymi ćwiczeniami, masażami, zbilansowaną dietą bogata w błonnik oraz systematycznymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Takie kompleksowe działania faktycznie pomogą zredukować pomarańczową skórkę, a my z działania tabletek będziemy zadowolone.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *