Press "Enter" to skip to content

Catering dietetyczny – kiedy warto postawić na dietę pudełkową?

W mediach społecznościowych od dłuższego czasu bardzo dużo mówi się o diecie pudełkowej. Codzienne dostarczanie pięciu zbilansowanych posiłków przez firmy cateringowe bije rekordy popularności już nie tylko wśród gwiazd, celebrytów i influencerów. Takie rozwiązanie może sprawdzić się zwłaszcza w przypadku kilku grup. Sprawdź, kiedy catering dietetyczny może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Masz mało wolnego czasu

Dieta pudełkowa została stworzona przede wszystkim z myślą o potrzebach zabieganych osób. Późne powroty z pracy, dużo obowiązków w domu czy też grafik wypełniony dodatkowymi zajęciami mogą skutecznie utrudnić zdrowe odżywianie. Współczesny człowiek często zwyczajnie nie ma czasu na gotowanie. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem może być TIM – catering dietetyczny we Wrocławiu.

Skorzystanie z usługi dostarczenia pudełek z pięcioma posiłkami pod wskazany adres może pomóc w prowadzeniu zdrowego trybu życia pomimo napiętego grafiku. Warto pamiętać, że brak czasu na gotowanie jest jedną z najczęstszych przyczyn sięgania po fast foody i gotowe dania. Catering dietetyczny zmniejsza również częstotliwość wizyt w supermarketach, co może z kolei chronić przed zakupem niezdrowych przekąsek i podjadaniem.

Nie lubisz gotować

Kolejnym powodem, przez który wiele osób stawia na dania z barów szybkiej obsługi, jest niechęć do gotowania. Bardzo często jest to jedynie przykry obowiązek, który na dodatek pochłania mnóstwo czasu. W takiej sytuacji perspektywa sięgnięcia po gotowe danie jest bardzo kusząca, ale niestety przeważnie wiąże się z niezdrową żywnością. Dieta pudełkowa jest natomiast smaczna, ale jednocześnie nie ma w niej miejsca na szkodliwe produkty.

Dzięki cateringowi dietetycznemu można zupełnie zrezygnować z gotowania, ponieważ firma zajmująca się dostarczaniem pudełek przygotowuje pięć sycących posiłków. Jeśli jednak ktoś chce od czasu do czasu zrobić kolejne podejście do eksperymentów w kuchni, to może zrezygnować z dostawy w wybrane dni np. w weekendy. Zaoszczędzony czas można poświęcić na rozwijanie pasji, aktywność fizyczną czy też podnoszenie kwalifikacji zawodowych.

Potrzebujesz specjalistycznej diety

Stworzenie wartościowego jadłospisu dla weganina, wegetarianina lub osoby z nietolerancją glutenu może być sporym wyzwaniem. Co więcej, podjęcie się takiego wyzwania przez osobę bez odpowiedniej wiedzy może mieć bardzo zły wpływ na zdrowie. W firmie TIM zajmującej się cateringiem dietetycznym można wybrać zestaw posiłków, który został stworzony z myślą o konkretnych potrzebach i we współpracy z dietetykami.

W ofercie można znaleźć profesjonalnie przygotowaną dietę pudełkową np. dla sportowców lub dzieci. Sporą popularnością cieszą się także zestawy posiłków bez laktozy lub glutenu, co jest związane z trudnościami napotykanymi często przy samodzielnym poszukiwaniu produktów do takich dań. Ponadto możliwe jest indywidualne dopasowanie kaloryczności dań do dziennego zapotrzebowania klienta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *