Press "Enter" to skip to content

Jak zwalczać cellulit

Jak zwalczy cellulit – to pytanie zadaje sobie nie jedna kobieta. Sposobów na walkę z pomarańczową skórką jest co najmniej kilka, trzeba jednak pamiętać, że cellulitu nie da się pozbyć na zawsze. Aby na skórze nie występowały nieestetyczne grudki i fałdki, walka z cellulitem powinna być prowadzona przez cały czas. W tym celu ważne jest wyrobienie sobie dobrych i zdrowych nawyków. Pomogą one nie tylko znaleźć skuteczne rozwiązanie na proble, jak zwalczyć cellulit, ale i zachować organizm w dobrej formie.

Pomarańczowa skórka pojawia się nagle i zazwyczaj znikąd. Niestety nie znika tak szybko, jak się pojawia. Gdy na udach, brzuchu czy ramionach zaczynają pojawiać się fałdki i grudki, należy jak najszybciej rozpocząć z nimi walkę. Szukając odpowiedzi na pytanie, jak zwalczyć cellulit trzeba wiedzieć, że rozprawianie się z nim nie jest ani łatwe, ani szybkie. Opiera się na regularnym dbaniu o siebie, a często też zmianie stylu życia.

Jak zwalczać cellulit? Poznaj wroga

Zanim w życie wdroży się kurację antycellulitową, konieczne jest poznanie wroga. Dobrze jest dowiedzieć się, skąd się bierze cellulit, jakie są jego rodzaje oraz stopnie zaawansowania.

Podstawowa wiedza to tak, która pozwala rozróżnić cellulit tłuszczowy oraz wodny. Powstają one z różnych przyczyn i stąd też sposoby ich zwalczania. Warto wiedzieć, że cellulit wodny może wystąpić nawet u szczupłych kobiet, natomiast cellulit tłuszczowy powiązany jest z nadmierną wagą. Pomarańczowa skórka obrzękowa powstaje nie z powodu dodatkowych kilogramów, ale np. z braku ruchu, złej diety, nieprawidłowego krążenia czy zaburzeń hormonalnych.

Identyfikując u siebie problem cellulitu, dobrze jest też określić jego stopień zaawansowania. Specjaliści od medycyny estetycznej wyróżniają 4 stopnie zaawansowania. Pierwszy zazwyczaj oznacza, że pomarańczowa skórka nie jest widoczna gołym okiem – aby ją dostrzec, należy mocno ścisnąć skórę lub pociągnąć dwoma palcami po skórze do góry. To właśnie wtedy ujawniają się grudki, a co ważne – wtedy jest najlepszy moment na znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak zwalczyć cellulit. Dopuszczenie do rozwoju pomarańczowej skórki będzie oznaczać, że walka z nią będzie o wiele trudniejsza.

Jak zwalczyć cellulit? Kosmetyki i preparaty

Pierwszym krokiem, jaki zazwyczaj się wykonuje, aby zwalczyć cellulit, jest sięgnięcie po kremy i preparaty na pomarańczową skórkę. Tu jest z czego wybierać. Na sklepowych półkach dostępne są zarówno kremy antycellulitowe, jak i balsamy wyszczuplające, których zadaniem jest przyspieszenie spalania tłuszczu, zmniejszenie obrzęków oraz poprawić krążenia krwi i limfy.

Mnogość kosmetyków antycellulitowych sprawia, że wiele kobiet nie wie, jaki jest ten najwłaściwszy dla ich. Specjaliści radzą, aby przy wyborze kierować się przede wszystkim składnikami aktywnymi zawartymi w preparatach. Dobrze też wybierać kosmetyki jak najbardziej naturalne i bez zbędnych substancji polepszających. W dobrych kosmetykach na cellulit można odnaleźć m.in.:

  • witaminę A w postaci retinolu; wpływa ona na poprawę elastyczności skóry;
  • miłorząb japoński, który m.in. pobudza i poprawia krążenie krwi, zmniejsza kruchość naczyń włosowatych, poprawia elastyczność skóry oraz jej koloryt, wspomaga przemianę materii i rozkład tłuszczu
  • karnityna, której zadaniem jest eliminowanie nadmiernego tłuszczu z organizmu;
  • kofeinę, która odpowiada za podwyższenie ciśnienia krwi oraz pobudza krążenia płynów ustrojowych; kosmetyki z kofeiną ułatwią i przyspieszą również rozpad tłuszczów i usuwanie toksyn; w efekcie dochodzi do rozpadu kwasów tłuszczowych i przyspiesza odpływu limfy z tkanki tłuszczowej;
  • ekstrakt z żeń-szenia, który oczyszcza i wzmacnia skórę oraz minimalizuje obrzęki;
  • algi, których właściwości to nawilżanie, pobudzanie krążenia oraz zmniejszenie przepuszczalności naczyń krwionośnych;
  • ananas, który przyspiesza proces przemiany materii i ma właściwości przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.

Jak zwalczać cellulit? Systematyczność i regularność

Pierwsza i podstawową zasadą walki z pomarańczową skórką jest systematyczność. Preparaty antycellulitowe należy wmasowywać w ciało codziennie, a nawet dwa razy dziennie. Najlepiej robić to od razu po kąpieli, która połączona była z masażem ciała oraz jego peelingiem. Należy jednak pamiętać, że żaden koncern kosmetyczny nie wymyślił jeszcze kosmetyku, dzięki któremu pozbędziesz się cellulitu w 100% i szybko. Aby zwalczyć cellulit, trzeba nie tylko regularnie dbać o zewnętrzną warstwę skóry, ale i o tę wewnętrzną.

W tym celu konieczne jest nawadnianie organizmu oraz dostarczenie mu cennych witamin, minerałów i pierwiastków. W walce z cellulitem dobrze jest sięgnąć zdrowe produkty takie jak warzywa, owoce, tłuszcze roślinne oraz ryby. Jeśli próbujesz zredukować cellulit, powinnaś unikać spożywania mięsa, soli, tłustej śmietany i czekolady. Nie zalecane jest picie mocnej kawy, herbaty oraz alkoholu – te produkty najlepiej jest zastąpić dużymi ilościami wody mineralnej niegazowanej. Kolejne rekomendacje to rezygnacja z używek np. papierosów i alkoholu oraz codzienne gimnastykowanie się, pływanie czy jazda na rowerze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *