Press "Enter" to skip to content

Jak walczyć z cellulitem

Nie wiesz jak walczyć z cellulitem? Połącz kosmetyki, dietę i ćwiczenia i ciesz się gładką i jędrną skórą. Poznaj z nami skuteczne sposoby na pozbycie się pomarańczowej skórki. Pamiętaj jednak, że walka z cellulitem nie należy do najprostszych. Skórę należy poddawać pielęgnacji regularnie. Konieczna jest też zmiana diety oraz ćwiczenia. Więc jak walczyć z cellulitem… skutecznie? Poznaj szybki plan pozbycia się pomarańczowej skórki.

Jak walczyć z cellulitem? Tryb życia

Pierwsze co musisz wiedzieć to to, że główną przyczyną powstawania cellulitu jest niezdrowy styl życia: zła dieta, siedząca praca, brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej przyczynia się do utraty jędrność skóry i pojawiania się cellulitu. Dlatego też, jeśli chcesz walczyć z pomarańczową skórką, musisz to zmienić. Tryb życia jest bardzo ważny przy pozbywaniu się pomarańczowej skórki. Pamiętaj, że mowa tu o zmianie na dłużej, a nie na tydzień czy dwa.

Jak walczyć z cellulitem? Dieta, dieta i jeszcze raz dieta

W walce z pomarańczową skórką pomoże odpowiednia dieta. Jadłospis na cellulit możesz ułożyć samodzielnie lub skierować się po poradę do dietetyka. Pamiętaj, że podstawą jest wyeliminowanie takich produktów jak: tytoń, papierosy i kawa. Te używki sprawiają, że w komórkach tłuszczowych zalegają szkodliwe substancje przyczyniające się do powstawania cellulitu. W diecie na cellulit nie mogą być też obecne słodycze oraz produkty zawierające duże ilości cukrów prostych, tłuszczy zwierzęcych i soli. Ważne jest również wyeliminować produktów wysoko przetworzonych, z konserwantami i barwnikami. Zamiast nich wskazane jest sięgnięcie po warzywa, owoce, ryby, brązowy ryż, płatki owsiane, kasze, jajka, kiełki zbóż oraz tłuszcze zawierające kwasy omega 3.

Specjaliści radzą także, aby pić dużo wody mineralnej niskosodowej, która oczyści organizm z toksyn oraz dostarczy wielu ważnych składników mineralnych. Wskazane jest również picie zielonej herbaty, z jej ilością nie można jednak przesadzić. Należy pamiętać, że zbyt duże ilości zielonej herbaty mogą prowadzić do nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Zobacz jak zredukować cellulit profesjonalnie: http://klinika-urody.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/redukcja-cellulitu

Jak walczyć z cellulitem? Aktywność fizyczna

Walka z cellulitem nie odbędzie się bez aktywności fizycznej. Najprostszym ćwiczeniem na cellulit jest bieganinie. Pomoże ono zgubić zbędne kilogramy oraz pozbyć się nadprogramowego tłuszczyku. Doskonałe efekty przynosi też wykonywanie przysiadów czy kręcenie hula-hop. Pamiętaj, że tego typu aktywność pomaga nie tylko w walce z pomarańczową skórką, ale i modeluje sylwetkę oraz poprawia kondycję. Ćwiczenia na cellulit najlepiej wykonywać dziennie.

Jak walczyć z cellulitem? Codzienna pielęgnacja

Walka z cellulitem to codzienna pielęgnacja skóry. Dieta i ćwiczenia powinna być uzupełnione o stosowanie odpowiednich kosmetyków antycellulitowych. Ich działanie dodatkowo wspomogą domowe masaże wykonywane pod prysznice oraz prosty minidrenaż limfatyczny, który możesz wykonać samodzielnie.

Skuteczną walkę z cellulitem możesz podjąć, stosują kremy, balsamy, żele, kuracje w ampułkach czy peelingi. Stosuj je raz- dwa razy dziennie i nie żałuj ich ilości. Nakładaj i intensywnie wmasować przez kilka minut. Kosmetyki antycellulitowe stosuj co najmniej przez 4  tygodnie.

Zobacz też masaż endermologiczny: http://klinika-urody.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/redukcja-cellulitu/masaz-endermologiczny

[Głosów:6    Średnia:3/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *