Press "Enter" to skip to content

Jak używać masażera na cellulit

Masaże to jeden ze skuteczniejszych sposobów walki z pomarańczową skórką. Masaże na cellulit można wykonywać samodzielnie w domowym zaciszu. Najlepiej robić to z pomocą masażera. Jest to specjalne urządzenie, które pomaga masować zmienioną skórę. Wybór masażerow jest bardzo duży. To na, jaki się zdecydujemy, przede wszytki uzależnione jest od naszych preferencji oraz zasobności portfela. Nie można jednak zapomnieć, że liczy się też skuteczność oraz technika masażu. Zobacz, jak używać masażera na cellulit.

Chociaż masaże to jeden z efektywniejszych sposobów w pozbywaniu się pomarańczowej skórki, to należy pamiętać, że efekty widoczne są tylko, jeśli masaże wykonywane są dokładnie i regulaminie. Świetną pomocą w dobrym wykonywaniu masażów są masażery antycellulitowe. Są one przystosowane do domowego użytku. Jak je jednak poprawnie stosować.

Jak używać masażera na cellulit z drewna?

Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest drewniany masażer antycellulitowy. Urządzenie to jest łatwo dostać i widziała go chyba każda z nas. Jest on wykorzystywany w przypadku problemów z przepływem limfy oraz występuje nadmiar tkanki tłuszczowej na udach czy pośladkach. Jeśli chce się, aby masaże były efektywne, warto wybierać masażer z wypustkami, solidnie wykonany i wytrzymały. Wynika to z tego, że w trakcie masaży antycellulitowych sprzęt szybko się zużywa i niszczy. Intensywnym zabiegom mogą nie podołać masażery plastikowe, które są mało wytrzymałe i bardziej delikatne.

Drewnianym masażerem antycellulitowym można wykonać manualny masaż każdej części ciała. Zabiegu można przeprowadzić zarówno pod prysznicem, jak i po kąpieli. Przed wykonywaniem masaży zalecane jest posmarowanie ciała oliwka lub nałożenie kremu ujędrniającego.

Jak używać masażera na cellulit ultradźwiękowego?

Bardziej zaawansowanym domowym masażerem antycellulitowym jest ten ultradźwiękowy. Działa on poprzez emitowanie ultradźwięków, które powodują wibracje pod skórą. Rezultatem tego jest rozbijanie źle wyglądające grudek tkanki tłuszczowej. Ultradźwiękowy masażer na cellulit ładowany jest na baterii lub ładowarka. Nie zajmuje dużo miejsca i postrzegany jest jako wydajny sprzęt. Dobry masażer antycellulitowy na ultradźwięki można kupić za ok. 200 złotych, posiada o zazwyczaj kilka opcji masażu, które można wykonywać samodzielnie w domu.

Jak używać masażera na cellulit próżniowego?

Próżniowy masażer antycellulitowy postrzegany jest jako ten najbardziej zaawansowany. Wyróżnia się on tym, że w czasie zabiegu pobudza on prace układy immunologicznego. Oznacza to, że wykonuje się nim tzw. dermomasaż, który oddziałuje na głębsze tkanki skóry. Masaż masażerem próżniowym polega na zasysaniu wyznaczonego obszaru ciała. Efekty są lepsze i szybsze niż w przypadku masażerów ręcznych, ale należy pamiętać, że z urządzenia nie można korzystać długotrwale, a masaży wykonywać za często. Wiele kobiet, które miały styczność z próżniowym masażerem na cellulit skarżą się również na ból podczas zabiegu. Wynika on zazwyczaj ze złym dopasowaniem intensywności masażu, co może skutkować pękaniem naczynek krwionośnych.

Próżniowy masażer antycellulitowy można kupić już od 100 złotych. Trzeba jednak pamiętać, że za tę cenę otrzyma się model podstawowy. Te bardziej zaawansowane mają wbudowane wiele trybów masaży oraz możliwość regulowania mocy zbiegu.

Jak używać masażera na cellulit elektronicznego?

Masażer elektroniczny antycellulitowy to propozycja dla pań, które podczas zabiegów pielęgnacyjnych nie chcą za bardzo się wysilać. Urządzenie umożliwia przeprowadzenie masaży bez użycia siły, wystarczy trzymać je w kontakcie ze skórą. Masaż takim sprzętem wymaga o wiele mniej wysiłku niż używanie masażera drewnianego. Aby zobaczyć efekty zabiegów masażerem elektronicznym, masaż należy wykonywać codziennie przez ok. 15-20 minut.

Bańki chińskie na cellulit

Za masażer antycellulitowy uważane są również bańki chińskie. Można kupić je w każdej aptece i nie są one drogie. Najczęściej banki chińskie kupuje się w całym zestawie, na który składa się 4 sztuki baniek o różnych rozmiarach. Służą one do masowanie różnych części ciała dotkniętych cellulitem. Odpowiednie stosowanie baniek chińskich pozwala ujędrnić skórę i zredukować widoczność pomarańczowej skórki, poprzez rozbijanie tkanki tłuszczowej.

Jak używać masażera na cellulit?

Najlepsze rezultaty osiąga się stosując masażery antycellulitowe dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Przed rozpoczęciem masażu na skórę dobrze jest nawilżyć olejkiem, żelem lub balsamem najlepiej o działaniu antycellulitowy. Pomoże to zwiększyć poślizg oraz skuteczność zabiegu. Optymalnie jest rozpocząć masaż od ud, a następnie przejść na pośladki i brzuch. Wykonuje się go powolnymi, okrężnymi ruchami, które delikatnie uciskając skórę. Ucisk należy zwiększać, masując w kierunku serca i zmniejszyć w kierunku odwrotnym. Sam masaż antycellulitowy powinien trwać 15-20 minut. Dla odprężenia zabieg można połączyć z aromaterapią.

Jak używać masażera na cellulit? Efekty stosowania

Na optyczne zmniejszanie pomarańczowej skórki należy poczekać ok. kilku tygodni. Masaż wykonany odpowiednio usprawnia przepływ krwi i limfy, przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu, zapobiega powstawaniu obrzęków oraz korzystnie wpływa na wygląd skóry.

[Głosów:43    Średnia:2.1/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *