Press "Enter" to skip to content

Jak stosować bańki chińskie na cellulit

Sposobów na pozbycie się cellulitu jest co niemiara. Wśród tych najskuteczniejszych wymienia się masaże bańką chińską. Można wykonać je samodzielnie w domu i dość szybko pozbyć się nieestetycznej pomarańczowej skórki. Masaż bańką chińską na cellulit wykonuje się metoda próżniowego zasysania skóry i tkanek. Efektem jest poprawienie ukrwienia, zmniejszenie rozstępów oraz pomarańczowej skórki.  Zobacz, jak stosować bańki chińskie na cellulit w praktyce.

Masaż bańką chińską można przeprowadzić zarówno w  domu, jak i w profesjonalnym gabinecie masażu lub salonie SPA. Jego właściwości to pomoc w walce z cellulitem, ujędrnienie skóry oraz wymodelowanie sylwetki. Efekty stosowania baniek chińskich na cellulit widoczne są już po kilku zabiegach. Co ważne, jeśli chce się go wykonywać domowymi metodami, nie trzeba liczyć się z dużymi kosztami. Do wykonania masażu antycellulitowego bańkami chińskimi należy zaopatrzyć się tych w ich zestaw. Taki można nabyć w aptece za ok. 30 złotych. Składa się on z 4 baniek o różnej wielkości.

Jak stosować bańki chińskie na cellulit?

Masaż bańką chińską na cellulit to jedne z najchętniej stosowanych i najskuteczniejszych zabiegów. Opiera się on na zasadach starożytnej medycyny chińskiej i polega na wykorzystywaniu podciśnienia. W jego trakcie dochodzi do zasysania skóry i tkanek, które znajdują się bezpośrednio pod bańką. Właściwości masażu bańką chińską to poprawa mikrokrążenia, rozbijanie tkanki tłuszczowej oraz przyspieszenie procesu lipolizy. Jego efektem jest również wygładzenie i ujędrnienie skóry oraz usunięcie toksyn z organizmu. Wszystko to pozwala zapobiegać powstawaniu pomarańczowej skórki, a w przypadku, gdy ona już wystąpić, w szybkim jej usunięciu.

Jak wygląda masaż bańką chińską na cellulit?

Pierwszym krokiem wykonywania masażu bańką chińską na cellulit jest natłuszczenie skóry oliwką. Ma to ułatwić przesuwanie się gumowych baniek, które stosuje się podczas zabiegu. Przy masażu na cellulit wykorzystuje się przede wszystkim bańki o dużych rozmiarach. Nakładane są one na miejsca dotknięte cellulitem np. uda czy pośladki. Bańki aplikuje się na skórze po wcześniejszym wyciśnięciu z nich powietrza. Pozwala to wytworzyć w nich podciśnienie, które zasysa fałdy skóry dotknięte przez cellulit. Bańki oddziałują również na tkanki głębokie. Po zaaplikowaniu baniek masażysta wykonuje naprzemienne długie pociągnięcia bańkami po skórze połączone z okrężnymi ruchami w kierunku węzłów chłonnych. Masaż antycellulitowy wykonuje się do wystąpienia zasinienia, czyli zazwyczaj ok. 3 minut.

Jak stosować bańki chińskie na cellulit? Efekty zabiegu

Efektem masażu antycellulitowego bańką chińską jest dotlenienie skóry, rozszerzenie naczyń krwionośnych, polepszenie ukrwienia i przyspieszenie wchłaniania substancji aktywnych, które zawiera wcześniej nałożona oliwka. Kosmetyk ten aplikowany jest przed i po masażu. Warto również wiedzieć, że dzięki pobudzeniu krążenia krwi z organizmu szybciej i łatwiej wydalane są zbędne produkty przemiany materii oraz toksyny, które przyczyniają się do powstawania cellulitu.

Aby mówić o skuteczności masażu bańką chińską na cellulit, zabieg koniecznie trzeba wykonać w serii. Rekomendowane jest 10-12 zabiegów nie rzadziej niż co 3 dni.

Jak stosować bańki chińskie na cellulit w domu?

Bańki chińskie na cellulit można również stosować w domu. Wykonanie masażu antycellulitowego nie jest trudne i bez problemu można to zrobić samodzielnie. Przed rozpoczęciem zabiegu najlepiej jest oczyścić ciało np. wziąć prysznic. Następnie na miejsca, które będą masowane, nakłada się oliwkę z dodatkiem składników antycellulitowych np. zielonej herbaty, wyciągu z bluszczu, kofeiny czy alg morskich. Nałożenie oliwki jest bardzo ważne, ponieważ ułatwia to przesuwanie bańki po skórze. Kolejnym krokiem jest dopasowanie rozmiary banki do miejsca, gdzie ma być ona zaaplikowana, a także do rozmiaru dłoni. Bańka musi się wygodnie i dobrze trzymać, bo cały masaż antycellulitowy jest dość intensywny. Należy pamiętać, że przed nałożeniem bańkę trzeba podgrzać w ciepłej wodzie (można jest zaburzyć), a następnie szybko osuszyć. Tak przygotowaną nakłada się na skórę i przysysa do niej. Aby przyssać bańkę chińską, należy ucisnąć dwoma kciukami jej wierzchołek i przycisnąć do ciała. Te ruchy wytwarzają podciśnienie. Zassaną bańką przesuwa się ruchem linearnym po skórze, czyli z dołu do góry w linie prostej. Aby odessać bańkę od skóry, należy delikatnie włożyć do niej palec i wpuścić powietrze. Bańki nie wyciąga się na siłę.

Te z nas, które zdecydują się na wykorzystanie bańki chińskiej w walce z pomarańczową skórką, muszą pamiętać, że masaż początkowo może być dość bolesny. Aby unikać dużego bólu, na początek można zastosować bańkę o mniejszym rozmiarze.

Masaż antycellulitowy bańką chińską wykonuje się od 15 do 30 minut  na każdą partię ciała. Dobrze jest go powtarzać co 2-3 dni i przeprowadzić ok. 10 zabiegów.

Jak stosować bańki chińskie na cellulit – przeciwwskazania

Masaż bańką chińską, choć skutecznie pozwala się pozbyć cellulitu, nie jest dla każdego. Lista przeciwwskazań do zabiegu jest bardzo długa. Masażu nie powinno się wykonywać w ciąży oraz w okresie menstruacji. Niewskazany jest on także przy żylakach, gorące, chorobach zakaźnych i nowotworowych, padaczce, zespole odstawienia alkoholu czy narkotyków, stwardnieniu rozsianym, przy zapalnych stanach skóry, hemofilii oraz cerze naczynkowej.

[Głosów:7    Średnia:2.6/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *