Press "Enter" to skip to content

Jak masować cellulit

Jedną z metod zwalczania pomarańczowej skórki są masaże antycellulitowe. Można je przeprowadzić w gabinecie medycyny estetycznej, kosmetycznym lub SPA, ale też wykonać samodzielnie w domu. Najpopularniejszym masaże na cellulit jest ten z zastosowaniem bańki chińskiej. Nie jest to jednak jedyna możliwość walki z pomarańczową skórką. Zobacz, jak masować cellulit.

Masowanie cellulitu powinno skupiać się przede wszystkim na pobudzeniu krążenia oraz przepływu krwi limfy. Należy pamiętać, że każdy masaż na cellulit jest jedynie dopełnieniem zabiegów pielęgnacyjnych z użyciem odpowiednich kosmetyków, aktywności fizycznej oraz zdrowej diety. Samo masowanie cellulitu na niewiele się zda, jeśli inne elementy kuracji nie będą stosowane.

Jak masować cellulit? Rodzaje masaży antycellulitowych

Masaże antycellulitowe przyjmują różne formy. Jako ten najpopularniejszy wskazuje się masaż bańką chińską. Przynosi on wymierne efekty oraz realnie zmniejsza pomarańczową skórkę. Trzeba jednak pamiętać, że jego skuteczność widoczna jest dopiero po serii zabiegów. Ta obejmuje 10-12 masaży wykonywanych nie rzadziej niż co 3 dni. Masaż bańką chińską na cellulit można wykonać samodzielnie lub udać się do specjalistycznego gabinetu. Warto jednak pamiętać, że cellulit można masować i w inny sposób. Jako skuteczne masaże antycellulitowe wymienia się:

  • lipomasaż – jest to inaczej cellulogia, czyli zabieg wykonywany za pomocą masażu podciśnieniowego; przeprowadzany jest on za pomocą specjalnej główny wyposażonej w ruchome rolki podłączone do rur ssącej; jednym z rodzajów lipomasaży jest endermologia, która dziś uważna jest za najskuteczniejszą metodę leczenia cellulitu;  zabieg ten opiera się na wykorzystaniu dwóch rolach, które umieszczone są w hermetycznej komorze; działają one w połączeniu z podciśnieniem; osoba poddawana zabiegowi endermologii ubrana jest w specjalny kombinezon, którego zadaniem jest ochrona skóry przed uszkodzeniami oraz zapewnienie rolką odpowiedniego poślizgu; przeciwwskazaniem do tego rodzaju masażu antycellulitowego jest ciąża, popękane naczynka krwionośne, żylaki, zapalenie żył, uszkodzenia skóry, nadciśnienie oraz nowotwory;
  • masaż pneumatyczny – jest on rodzajem presoterapii, czyli terapii uciskowej; w czasie tego masażu na cellulit uciska się tkanki zgodnie z kierunkiem przepływu krwi; ma to na celu pobudzenie jej odpływu oraz redukcję obrzęków; masaż nie powinien być wykonywany u osób z chorobami serca, niewydolnością krążenia, rozrusznikiem serca, zaburzeniami psychosomatycznymi, metalowymi protezami, epilepsją, niewydolności oddechową, chorobami nerek i wątroby, nowotworami, aktywnymi infekcjami oraz stanem podgorączkowym;
  • masaż ciepłym olejem ze świecy – wykazuje on działanie antycellulitowe ze względu na to, że w jego trakcie wykorzystuje się olej kokosowy oraz wosk pszczeli; te składniki tworzą na powierzchni skóry film, który nawilża, ujędrnia i odmładza; masaż świecami nie jest wskazany przy chorobach nowotworowych, uczuleniu na składniki aktywne, gorączce, zakrzepach, chorobach i zmianach skórnych, krwawieniu, ciąż i miesiączce.

Jak masować cellulit w domu?

Wyżej wymienione masaże na cellulit zazwyczaj wykonuje się w specjalistycznych gabinetach. Na uwadze trzeba mieć jednak to, że cellulit można również masować samodzielnie, w domu. Domowe masaże na cellulit powinny być podstawa pielęgnacji skóry. Zabieg powinien trwać nie krócej niż 5 minut i skupiać się na rozbiciu komórek tłuszczowych oraz mechanicznym pobudzeniu tkanki łącznej. Domowe masaże antycellulitowe można wykonywać z pomocą masażera np. drewnianego, ultradźwiękowego, elektronicznego czy próżniowego. Pomocne są też specjalne szczotki lub rękawice masujące. Przed wykonaniem masażu na cellulit w domu ciało powinno się oczyścić i wytrzeć do sucha (niewskazane jest smarowanie się balsamami czy olejkami), a następnie rozpocząć masaż.

Jak masować cellulit? Poradnik krok po kroku

Masaż na cellulit w domu warto wykonywać przy nakładaniu kosmetyków pielęgnujących. Pierwszym krokiem jest więc oczyszczenie i umycie ciała, a następnie jego wysuszenie. Potem nakładamy krem antycellulitowy, który należy wmasować delikatnym, gładzącym ruchem przebiegającym od kolan do pachwin. Udo obejmuje się obydwa rękami nad kolanem, tak aby kciuki były skierowane równolegle do siebie. Ciało uciska się delikatnie, jednocześnie przesuwając ręce stopniowo w goreć. Czynność powtarza się kilka razy, a ręce przesuwa ze środkowej części nogi na wewnętrzną i zewnętrzną część. Rolowanie skóry należy powtarzać tak długo, aż nie wystąpią zaczerwieniania.

Masaż na cellulit – jakie daje efekty?

Masaże na cellulit nawet te wykonywane samodzielnie znacząco wspomagają pozbywanie się pomarańczowej skórki. Jako ich efekty podaje się wysmuklenie wybranych partii ciała, stymulację mikrokrążenia, zwiększenie ukrwienia tkanki podskórnej i pobudzenie naczyń krwionośnych do pracy. Dzięki regularnemu stosowaniu masaży antycellulitowych skóra staje się gładka i jędrna, a tkanki są dotlenione i odżywione. Efektami jest też przyspieszenie przemiany materii, zmniejszenie obrazków kończyn dolnych, blizn, rozstępów i obwodu ciała, poprawienie kolorytu skóry oraz obniżenie napięcia mięśniowego. Ważną informacją jest natomiast to, że masaże antycellulitowe i te wykonywane w domu i w gabinetach specjalistycznych muszą być regularne, w innym przypadku nie przyniosą efektów. W przypadku zdecydowania się na profesjonalne masowanie cellulitu zalecane jest wykonanie serii zabiegów, czyli 10-12 masaży.

[Głosów:35    Średnia:2.4/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *