Chcesz mieć jędrną i gładką skórę na udach, brzuchu czy pośladkach? Zmień nawyki żywieniowe. To, co jemy, znacząco wpływa na pojawianie się pomarańczowej skórki. Cellulit wywołuje zbyt duże spożywanie soli, cukru, tłuszczów i sztucznych konserwantów. Dieta na cellulit powinna wykluczać takie produkty i zastępować je tymi zdrowymi oraz odżywczymi. Czyli jakimi? Zobacz, co jeść na diecie na cellulit.
Dieta na cellulit wielu osobom kojarzy się z głodówkami. Nic bardziej mylnego. Dieta na cellulit nie może być ani zbyt bardzo restrykcyjna, ani monoskamkowa czy monopoduktowa. Takie rozwiązania tylko zwiększają ryzyko wystąpienia pomarańczowej skórki i jej rozwoju. W diecie na cellulit najważniejsze jest zastąpienie produktów bazujących na tłuszczach i prostych węglowodanach, tymi zdrowymi i pożywnymi. Co jeść chcąc się pozbyć cellulitu?
Dieta na cellulit: zielona herbata
W diecie na cellulit bardzo ważne jest nawadnianie organizmu zdrowymi i odżywczymi płynami. Podstawą jest oczywiście niegazowana woda mineralna o niskiej zawartości sodu, jednak jej działanie dobrze jest uzupełniać, pijąc zieloną herbatę. Jest on pełna teobrominy, która stymuluje uwalnianie się z organizmu tłuszczów oraz przyspiesza metabolizm. Właściwości zielonej herbaty to również regulacja poziomu glukozy. Napar bogaty jest w ważne przy walce z cellulitem witaminy, czyli A, B, C, E, K i PP. Zieloną herbatę na diecie na cellulit należy pić 3 razu dziennie. Należy pamiętać, aby nie zalewać jej wrzątkiem, bo to zabija jej odżywcze właściwości.
Dieta na cellulit: produkty pełnoziarniste
Będąc na diecie na cellulit, należy zapomnieć o białym pieczywie, bułeczkach czy pszennych makaronach. Przede wszystkim dostarczają one duże ilości kalorii. Zamiast tego należy sięgnąć po produkty pełnoziarniste bogate w błonnik pokarmowy. Ten pozytywnie wpływa na pracę jelit i jest antyoksydantem, który pozwala skutecznie walczyć z toksynami wywołującymi cellulit. Dieta na pomarańczową skórkę powinna obejmować więc ciemne pieczywo, otręby, płatki owsiane, grube kasze, brązowy ryż oraz makaron. Warto również wspomnieć, że produkty pełnoziarniste wywołują na długo uczucie sytości i niwelują chęć podjadania przed posiłkami.
Dieta na cellulit: brokuły
Warzywa w diecie na cellulit są bardzo ważne. To na nich powinien opierać się cały jadłospis. Jednym z najważniejszych warzyw na diecie antycellulitowej są brokuły. Zawierają one kwas liponowy, który zapobiega twardnieniu kolagenu w skórze (w wyniku tego procesu powstaje cellulit). Brokuły to także cenne źródło witaminy C, która odbudowuje włókna kolagenowe, co wpływ na redukcję pomarańczowe skórki. Brokuły na diecie antycellulitowej można jeść w dowolnych ilościach, najlepiej 3-4 razy w tygodniu. Dzięki temu, że zawierają one mało kalorii, nie tuczą i nie przyczyniają się do wzrostu tkanki tłuszczowej. Najlepiej brokuły jeść na surowo lub po krótkiej obróbce termicznej nie stracą wtedy swoich wartości odżywczych.
Dieta na cellulit: buraki
Buraki to warzywo przez Polaków niedoceniane, tymczasem są one bardzo pożywne i posiadają wiele właściwości prozdrowotnych. Zawierają one likopen, który stymuluje krążenie i zapobiega zatrzymywaniu wody w organizmie. Ponadto buraki bogate są w potas, witaminę E, A i C, które pomagają walczyć z cellulitem. Nie można również zapomnieć, że buraki oczyszczają organizm z toksyn oraz cholesterolu. Na diecie na cellulit warto spożywać je w całości oraz pić z nich sok, który można wzbogacić jabłkiem lub marchwią.
Dieta na cellulit: jajka
Chociaż jajka uważane są za produkt bogaty w cholesterol to i tak nie może ich zabraknąć na diecie na cellulit. Wynika to z tego, że bogate są w wiele witamin i minerałów, które wpływają na detoksykacje organizmu. W jajach znajduje się również lecytyna, która odpowiada za odbudowę ścianek komórek skóry. Jajka na diecie antycellulitowej należy jeść nie częściej niż 2 razy w tygodniu i to zawsze gotowane, a nie smażone.
Dieta na cellulit: kiełki fasoli
Kiełki to bogate źródło witamin i aminokwasów. Największe ilości zawierają kiełki fasoli, których nie może zabraknąć w diecie antycellulitowej. Znajdziemy w nich kwas foliowy, żelazo, wapń, cynk, magnez oraz witaminy A, B, C, D, E i K. Z racji tego, że kiełki są mało kaloryczne, nie przyczyniają się do odkładania tłuszczu w organizmie, a dodatkowo pobudzają krążenie krwi oraz poprawiają pracę wątroby.
Dieta na cellulit: banany
W diecie na cellulit powinny znaleźć się też owoce. Wskazane jest jedzenie bananów, ale tylko w odpowiedniej dawce. Owoce te będą dobrym dodatkiem do śniadaniowej sałatki oraz jako przekąska tuż przed treningiem. Zawarte w bananach minerały poprawiają stan skóry, zwiększają przepływ krwi i zapobiegają tworzeniu się cellulitu.
Dieta na cellulit: kurkuma
Kurkuma pobudza krążenie, zmniejsza obrzęki i redukuje poziom toksyn w organizmie, przez to świetnie sprawdza się w walce z cellulitem. Kurkumę można dodawać do potraw i doprawiać nią ryż oraz warzywa. Przyprawa ta pasuje nie tylko do potraw kuchni indyjskiej, ale i tej tradycyjnej.
Dieta na cellulit: szparagi
Szparagi to kolejne warzywa obowiązkowe w diecie na cellulit. Wyróżniają się one niedużą ilością kalorii oraz właściwościami przeciwzapalnymi. Ich dodatkowa zaleta jest pobudzania krążenia krwi, a przez to i usuwanie toksyn z organizmu.
Be First to Comment