Press "Enter" to skip to content

Czy tabletki na cellulit są skuteczne

Tabletki na cellulit – wiele z nas postrzega je jako cudowny lek na pomarańczową skórkę. Wystarczy zażyć a wszystkie niedoskonałości i nierówności znikną z ud, brzucha czy pośladków. Tabelkom na cellulit daleko jednak do magicznego działania. Ich stosowanie nie oznacza, że skóra stanie się jędrna i gładka od razu i na zawsze. Czy tabletki na cellulit są skuteczne? Warto w nie inwestować i je zażywać?

Jak tylko zobaczymy na ciele pomarańczową skórkę, od razu chcemy się jej pozbyć. Najlepiej, aby znikła ona natychmiast. Szukamy więc ekspresowych rozwiązań, które jednocześnie nie będą od nas wiele wymagały. Wszystko to sprawia, że coraz chętniej sięgamy po suplementy antycellulitowe. Można kupić je niemal w każdej aptece, a nawet drogerii.

Czy tabletki na cellulit są skuteczne?

Skuteczność tabletek na cellulit zachwalają ich producenci. Obiecują oni osiągniecie wymarzonych rezultatów, już w kilka tygodni. Niestety nie jest tak kolorowo. Samo łykanie pastylek na niewiele się zdaje. Aby faktycznie walczyć z pomarańczową skórką, należy działać wielotorowo. Tabletki antycellulitowe są tylko wspomagaczem. Można je stosować jako dodatek do zbilansowanej diety oraz pozostałych działań, czyli ćwiczeń, stosowania kosmetyków antycellulitowych oraz masaży.

Tabletki na cellulit – jakie są skuteczne?

Jakie tabletki na cellulit są skuteczne? To już zależy do tego, jaki efekt chce się osiągnąć. Producenci tego typu preparatów proponują trzy rodzaje suplementów. Pierwsze to te, które przyspieszają przemianę materii komórkowej i redukują tkankę tłuszczową. Drugim rodzajem są tabelki na cellulit nastawione na poprawę krążenia krwi i limfy w organizmie oraz usuwanie zalegających toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Ostatnim rodzajem tabletek antycellulitowych są te, które pozwalają na pozbycie się nadmiaru wody. Skierowane są one głównie do kobiet zmagających się z cellulitem wodnym.

Każdy z tych rodzajów tabletek na cellulit wyróżnia się odmiennymi składnikami aktywnymi. Zanim więc sięgnie się po preparaty przyspieszające redukcję pomarańczowej skórki, dobrze jest ustalić, jakich efektów się oczekuje.

Czy tabletki na cellulit są skuteczne – jak dobrze jest stosować?

Aby móc mówić o skuteczności tabelek antycellulitowych, kurację nimi należy stosować przynajmniej przez kilka miesięcy. Przez większość producentów rekomendowane jest zażywanie kapsułek co najmniej przez 3 miesiące i to 2 razy dziennie. Osoby, które zdecydują się na to rozwiązanie, powinny pamiętać, że takie dawkowanie suplementów może negatywnie wpłynąć na pracę wątroby, która będzie znacząco obciążona. Wskazuj się więc, że o wiele lepiej składniki aktywne zawarte w tabletkach na cellulit jest dostarczać do organizmu w sposób naturalny np. w pożywieniu.

Kolejną istotną informacją jest to, że producenci zastrzegają, że tabelki antycellulitowe są skuteczne tylko w połączeniu z innymi metodami walki z pomarańczową skórką. Stąd też, jeśli liczysz, że samo zażywanie kapsułek poprawi wygląd skóry, możesz się srogo rozczarować.

Czy tabletki na cellulit są skuteczne? Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie. I tak i nie. U niektórych osób faktycznie widać redukcję pomarańczowej skórki, u innych nie wywołują one pożądanych efektów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *