Press "Enter" to skip to content

Czy tabletki na cellulit działają

Wiele kobiet w walce z pomarańczową skórą chce iść na skróty i sięga po coraz popularniejsze tabletki na cellulit. Dostępne są one niemal w każdej aptece czy drogerii. Ich producenci obiecują, że zażywanie kapsułek pomoże w szybkim zredukowaniu cellulitu i uzyskaniu gładkiej oraz jędrnej skóry. Czy jednak tak jest naprawdę? Czy tabletki na cellulit działają? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje niejedna kobieta. Jeśli chcesz już znać, przeczytaj do końca nasz artykuł.

Cellulit jest problem niemal 90% kobiet. Borykają się z nim nastolatki, kobiety w sile wieku oraz te tańsze. Pomarańczowa skórka atakuje bez względu na wagę czy prowadzony tryb życia. Bardzo często możemy ją zauważyć na udach osób wysportowanych czy zdrowo się odżywiających. Nieestetyczne grudki i fałdki wywołują u nas wiele kompleksów, nic więc dziwnego, że w celu ich pozbycia się jesteśmy gotowe na wiele poświęceń.

Tabletki na cellulit – w czym mogą pomoc?

Coraz częściej kobiety, które zmagają się z pomarańczową skórką, sięgają po tabletki na cellulit. Zachęcane przez producentów i liczne pozytywne opinie liczą, że kilkumiesięczna kuracja oparta na połykaniu kapsułek pozwala raz na zawsze pozbyć się cellulitu. Niestety tak w większości przypadków tak się nie dzieje. Tabletki na cellulit są bowiem jedynie pewną formą wsparcie całej kuracji antycellulitowej, na którą składa się również zdrowa dieta, aktywność fizyczna, stosowanie masaży antycellulitowych oraz kosmetyków przeciwdziałających pomarańczowej skórce.

Nie oznacza to jednak, że z tabletek na cellulit trzeba całkowicie zrezygnować. Dobrze dobrane mogą faktycznie wspomóc walkę z cellulitem i przyczynić się do jego reedycji. Jedno jest jednak pewne: samo łykanie kapsułek w tym nie pomoże. Nie liczmy więc na cud, tylko bierzmy się do pracy nad własnym ciałem.

Rodzaje tabletek na cellulit

Nasilenie się problemu cellulitu wśród kobiet sprawiało, że coraz więcej firm decyduje się na produkcję suplementów antycellulitowych. Dostępne są one w formie tabletek, kapsułek czy saszetek do picia. Mnogość produktów sprawia, że nie tak łatwo wybrać ten właściwy. Przede wszystkim należy wiedzieć, że tabletki na cellulit różnią się od siebie zawartymi składnikami aktywnymi oraz celami działania.

Podstawowy podział obejmuje trzy rodzaje suplementów. Pierwszy z nich to tabletki, których zadaniem jest przyspieszenie metabolizmu komórkowego oraz procesu rozkładania się tłuszczów w komórkach. Drugim rodzajem preparatów na cellulit są tabelki poprawiające mikro cyrkulację krwi i limfy w celu prawidłowego rozłożenia się komórek tłuszczowych i pozbycia się toksyn z organizm. Ostatnim rodzajem preparatów są te kierowane do kobiet zmagających się z cellulitem wodnym. Ich podstawowe działanie to eliminacja nadmiar wody i toksyn z organizmu.

Tabletki antycellulitowe – co zawierają?

W tabletkach na cellulit (w zależności od tego, jakie mają działanie) znajdziemy m.in. zieloną herbatę, olej rybi, wyciąg z morszczynu, opuncji figowej, mniszek pospolity, wyciąg z pokrzywy, algi morskie, olej z ogórecznika, wyciąg z wąkrotki azjatyckiej, wyciąg z nasion winogron, wyciąg z czerwonej herbaty.

Czy tabletki na cellulit działają? TAK, ale…

Tabletki o dobrym składzie, bogate we właściwe składniki aktywne mogą pomóc w walce z pomarańczowa skórka. Warto jednak zawsze kupować suplementy antycellulitowe o jasnym składzie i w zaufanym miejscu. Wskazuj się, że najbezpieczniej jest sięgać po suplementy z naturalnymi składnikami, które działają na główne czynniki związane z cellulitem. Na uwadze należy mieć również to, że nie wszystkie polecane środki są bezpieczne dla organizmu. Unikać należy szczególnie tych sprzedawanych na zagranicznych aukcjach internetowych czy nie posiadających odpowiednich certyfikatów i atestów.

Czy tabletki na cellulit działają? TAK, ale…

Kolejne „ale”, o jakim należy pamiętać, chcąc wspomóc terapię antycellulitową tabletkami są przeciwwskazania do tych zażywania. Tych jest niezwykle dużo i są one zawsze zawarte na opakowaniu lub ulotce informacyjnej dołączonej do preparatu. Należy ściśle się do nich stosować, w innym przypadku mogą wystąpić poważne skutki uboczne. Przede wszystkim tabletki antycellulitowe nie są wskazane w okresie ciąży oraz karmienia piersią, a także w przypadku nadwrażliwości na zawarte w nich składniki. Preparaty na cellulit nie powinny być również podawane dzieciom poniżej 12 roku życia, a w przypadku nastolatków ich stosowanie dobrze jest uzgodnić z lekarzem.

Tabletki na cellulit często pomagają zminimalizować pomarańczową skórkę. Należy jednak pamiętać, że ich zażywanie nie pozostaje niezauważone przez organizm. Tak jak każde kapsułki i tabletki również i te na cellulit obciążają wątrobę i w niektórych przypadkach mogą powodować choroby, schorzenia i dolegliwości, na które normalnie się nie cierpi. Warto więc zastanowić się, czy efekty są warte zachodu. Podobne efekty jak przy zażywaniu tabletek antycellulitowych można osiągnąć, stosują zbilansowana dietę, regularnie ćwicząc, masując swoje ciało oraz korzystając z kremów i balsamów na cellulit. Składniki, które zawarte są w tabletkach, a które tak pozytywnie wpływają na walkę z pomarańczową skórką, zawsze można dostarczyć do organizmu wraz z dietą, co jest bezpiecznie i bardziej naturalne.

[Głosów:2    Średnia:2/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *