Czy cellulitu można się pozbyć? To pytanie zadaje sobie każda kobieta, która na swoich udach, pośladkach czy brzuch zaobserwuje mało estetyczne fałdki i grudki. Panie zaczynają przeszukiwać Internet i sprawdzać, czy już do końca życia będzie musiała zasłaniać nogi, a o wizytach na plaży czy basenie mają zapomnieć. Jeśli i ty szukasz odpowiedz na pytanie, czy cellulitu można się pozbyć, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. MOŻNA. Nie zawsze jest to łatwe i szybkie, ale skóra może odzyskać swoją jędrność i gładkość.
Z racji tego, że pomarańczowa skórka staje się problem coraz większej ilości kobiet odpowiedzi na pytanie, czy cellulitu można się pozbyć mnożną się w zawrotnym tempie. Sposobów na minimalizację, a nawet całkowicie wyeliminowanie pomarańczowej skórki jest całe mnóstwo. Jedni przekonują, że najlepsze są profesjonalne zabiegi, inni głoszą wyższość domowych sposobów. A jaka jest prawda?
Czy cellulitu da się pozbyć?
Cellulit jest defektem kosmetyczno-medycznym, który nie tylko wpływa na wygląd kobiety, ale i na jej samoocenę. W przypadku jego zaawansowania widoczny jest on gołym okiem i może powodować niemałe kompleksy. Czy da się go skutecznie pozbyć? DA, ale nie zawsze. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że najszybciej i niemal całkowicie da się pozbyć cellulitu pierwszego stopnia. Jest to najmniej inwazyjne stadium pomarańczowe skórki – nie jest ona widoczna wtedy gołym okiem, a aby się uwidocznił, należy mocno ścisnąć skórę i zrobić z niej fałdę. To wtedy pojawiają się grudki i fałdki na naskórku. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim stadium rozwoju cellulitu, aby z nim skutecznie walczyć wystarczy zastosować domowe sposoby. Jakie? Sport, zdrową dietę, masaże antycellulitowe oraz kosmetyki na pomarańczową skórkę. Regularne dbanie o siebie wyeliminuje problem cellulitu, a skóra powróci do dawnej jędrności i gładkości.
Czy da się pozbyć cellulitu? Zaawansowana pomarańczowa skórka
Problem z pozbyciem się cellulitu następuje zazwyczaj, kiedy pomarańczowa skórka wkracza w trzecią i czwartą fazę rozwoju. Wtedy to zgrubienia, grudki, nierówności i fałdki widoczne są gołym okiem. Skóra staje się szorstka, a my możemy odczuwać nawet nieznaczne dolegliwości bólowe przy dotknięciu zmienionych miejsc. W takiej sytuacji zazwyczaj nie wystarczają już domowe sposoby na cellulit i należy zwrócić się po profesjonalną pomoc. Ta można uzyskać u lekarza dermatologa, w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Na zaawansowany cellulit proponowane są zabiegi takie jak endermologia, które należy wykonywać w seriach o krótkim odstępie czasu.
Czy cellulitu da się pozbyć? Problem, który powraca
Cellulit można zlikwidować, zminimalizować, poprawić wygląd i strukturę skóry, ale w przypadku braku wyrobienia sobie zdrowych nawyków żywnościowych oraz zaniechania aktywności fizycznej pomarańczowa skórka szybko powróci. Nie ma żadnej gwarancji, że raz zwalczony cellulit, nigdy więcej się nie odrodzi. W uniknięciu go pomoże tylko regularne dbanie o swoją skórę zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Aby zminimalizować ryzyko powrotu cellulitu, należy też unikać zbytniego opalania się, siedzenia w jednej pozycji, zakładania nogi na nogę, noszenia butów na wysokim obcasie oraz za ciasnych i opiętych ubrań.
Be First to Comment