Press "Enter" to skip to content

Czy cellulitu można się pozbyć

Czy cellulitu można się pozbyć? To pytanie zadaje sobie każda kobieta, która na swoich udach, pośladkach czy brzuch zaobserwuje mało estetyczne fałdki i grudki. Panie zaczynają przeszukiwać Internet i sprawdzać, czy już do końca życia będzie musiała zasłaniać nogi, a  o wizytach na plaży czy basenie mają zapomnieć. Jeśli i ty szukasz odpowiedz na pytanie, czy cellulitu można się pozbyć, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. MOŻNA. Nie zawsze jest to łatwe i szybkie, ale skóra może odzyskać swoją jędrność i gładkość.

Z racji tego, że pomarańczowa skórka staje się problem coraz większej ilości kobiet odpowiedzi na pytanie, czy cellulitu można się pozbyć mnożną się w zawrotnym tempie. Sposobów na minimalizację, a nawet całkowicie wyeliminowanie pomarańczowej skórki jest całe mnóstwo. Jedni przekonują, że najlepsze są profesjonalne zabiegi, inni głoszą wyższość domowych sposobów. A jaka jest prawda?

Czy cellulitu da się pozbyć?

Cellulit jest defektem kosmetyczno-medycznym, który nie tylko wpływa na wygląd kobiety, ale i na jej samoocenę. W przypadku jego zaawansowania widoczny jest on gołym okiem i może powodować niemałe kompleksy. Czy da się go skutecznie pozbyć? DA, ale nie zawsze. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że najszybciej i niemal całkowicie da się pozbyć cellulitu pierwszego stopnia. Jest to najmniej inwazyjne stadium pomarańczowe skórki – nie jest ona widoczna wtedy gołym okiem, a aby się uwidocznił, należy mocno ścisnąć skórę i zrobić z niej fałdę. To wtedy pojawiają się grudki i fałdki na naskórku. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim stadium rozwoju cellulitu, aby z nim skutecznie walczyć wystarczy zastosować domowe sposoby. Jakie? Sport, zdrową dietę, masaże antycellulitowe oraz kosmetyki na pomarańczową skórkę. Regularne dbanie o siebie wyeliminuje problem cellulitu, a skóra powróci do dawnej jędrności i gładkości.

Czy da się pozbyć cellulitu? Zaawansowana pomarańczowa skórka

Problem z pozbyciem się cellulitu następuje zazwyczaj, kiedy pomarańczowa skórka wkracza w trzecią i czwartą fazę rozwoju. Wtedy to zgrubienia, grudki, nierówności i fałdki widoczne są gołym okiem. Skóra staje się szorstka, a my możemy odczuwać nawet nieznaczne dolegliwości bólowe przy dotknięciu zmienionych miejsc. W takiej sytuacji zazwyczaj nie wystarczają już domowe sposoby na cellulit i należy zwrócić się po profesjonalną pomoc. Ta można uzyskać u lekarza dermatologa, w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Na zaawansowany cellulit proponowane są zabiegi takie jak endermologia, które należy wykonywać w seriach o krótkim odstępie czasu.

Czy cellulitu da się pozbyć? Problem, który powraca

Cellulit można zlikwidować, zminimalizować, poprawić wygląd i strukturę skóry, ale w przypadku braku wyrobienia sobie zdrowych nawyków żywnościowych oraz zaniechania aktywności fizycznej pomarańczowa skórka szybko powróci. Nie ma żadnej gwarancji, że raz zwalczony cellulit, nigdy więcej się nie odrodzi. W uniknięciu go pomoże tylko regularne dbanie o swoją skórę zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Aby zminimalizować ryzyko powrotu cellulitu, należy też unikać zbytniego opalania się, siedzenia w jednej pozycji, zakładania nogi na nogę, noszenia butów na wysokim obcasie oraz za ciasnych i opiętych ubrań.

[Głosów:29    Średnia:2.2/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *