Press "Enter" to skip to content

Czy bańki chińskie są skuteczne na cellulit

Sposobów na cellulit jest niezwykle dużo. Są jednak takie, które odznaczają się niezwykle dużą skutecznością i są wykorzystywane przez większość kobiet. Jednym z rozwiązań na pomarańczową skórkę są bańki chińskie. Są to małe gumowe bańki z pomocą, których można wykonać masaż antycellulitowy. Masaże bańką chińską można wykonywać samodzielnie w domu lub oddać się w ręce specjalisty. I jedno i drugie rozwiązanie jest dobre. Zanim jednak zdecydujesz się zastosować tę metodę, zobacz, czy bańki chińskie są skuteczne na cellulit.

Wielu specjalistów wskazuje, że bańka chińska jest najskuteczniejszym zabiegiem antycellulitowym. Trudno zaprzeczać, że regularne jej używanie redukuje pomarańczową skórkę. Trzeba jednak pamiętać, że bańki chińskie nie są przeznaczone dla wszystkich. Lista przeciwwskazań masażu bańką chińską jest bardzo długa i warto się z nią zapoznać przed rozpoczęciem zabiegu.

Czy bańki chińskie są skuteczne na cellulit?

Chociaż bańki chińskie to skuteczny zabieg antycellulitowy, to aby cieszyć się z efektów, należy odpowiednio wykonywać masaż antycellulitowy. Jakie są zasady skuteczności działania bańki chińskie na pomarańczową skórkę?

Po pierwsze należy wiedzieć jak masować bańką chińską. Nieprawidłowa technika może tylko przyczynić się do nasilenia pomarańczowej skórki oraz powodować dodatkowe schorzenia. Jeśli chcesz nauczyć się wykonywania masażu antycellulitowego bańką chińską wybierać się na kilka zabiegów do profesjonalisty i podpatrz/popytaj jak prawidłowo prowadzić bańkę chińską. Zła technika zazwyczaj prowadzi powstawania siniaków.

Po drugie masaże bańką chińską nie są dla każdego. Powinny z nich zrezygnować osoby o wrażliwej skórze oraz z kruchymi naczynkami. Jako przeciwwskazania do zabiegu wskazuje się też problemy z krążeniem, żylak oraz pajęczaki. Należy również pamiętać, że bańka chińska nie jest zabiegiem przyjemnym czy delikatnym. To właśnie w jego intensywności upatruje się skuteczności. Przy masażu bańką chińską nie ma mowy o relaksie czy odpoczynku. Stąd też ten zabieg niezalecany jest osobom mało odpornym na ból. Jeśli mimo to chcesz spróbować, wybierze bańkę o mniejszych rozmiarach, która bardziej delikatniejsza.

Masaż bańką chińską – na czym polega?

Masaż bańką chińską na cellulit polega na działaniu podciśnienia. Jest ono wytwarzane przez bańkę, które wchodzi w kontakt ze skórą. Aby do tego doszło, należy ścisnąć mocno bańkę, usuwając w tym sposób z niej powietrze, po czym przyłożyć do skóry. Przed nakładaniem bańki, skórę należy dokładnie naoliwić. Pozwoli to zapewnić odpowiedni poślizg i da dobrą przyczepność bańce chińskiej. Masażu dokonuje się zawsze w stronę węzłów chłonnych, w ten sposób usprawnia się pracę układu limfatycznego i niweluje zastoje oraz obrzęki.

Czy bańki chińskie są skuteczne na cellulit? Efekty stosowania bańki chińskiej

Bańka chińska postrzegana jest jako najskuteczniejszy sposób na pomarańczową skórkę. Jej skuteczność wynika z zasysania podczas masażu fałd skórnych, które objęte są lipodystrofia. W wyniku tego dochodzi do rozbijania nierówno rozłożonego tłuszczu w tkankach. Po masażu bańką chińską skóra jest gładsza, jędrniejsza oraz wzmocniona..

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *