Co na cellulit? To pytanie zadaje sobie nie jedna kobieta, która zauważyła u siebie oznaki pomarańczowej skórki. Najczęściej w pierwszych krokach walki z nią sięga się po domowe sposoby oraz ogólnie dostępne kosmetyki na cellulit. Tych na rynku jest co niemiara. Ich producenci reklamują je jako preparaty wyszczuplające i antycellulitowe oraz zapewniają o wysokiej skuteczności. Potwierdzeniem ich zapewnień mają być liczne testy preparatów oraz opinie zadowolonych klientek. Mnogość kosmetyków na pomarańczową skórkę nie ułatwia jednak wyboru tego najlepszego i dlatego stojąc przed sklepową półką (mimo że mamy duży wybór) nadal się nastawiamy co na cellulit. Jeśli nie znasz odpowiedź na to pytanie, zobacz jakie kosmetyki warto stosować w walce z pomarańczową skórką.
Co na cellulit? W pierwszym odruchu na to pytanie odpowiadamy KOSMETYKI. Kremy, balsamy czy żele o działaniu wyszczuplającym, wysmuklającym czy ujędrniającym mają nam pomoc w pozbyciu się pomarańczowej skórki. Jednak nie wszystkie preparaty działają tak samo. Szukając odpowiedzi na pytanie co na cellulit ważne jest, aby odpowiedzieć sobie, jakiego kosmetyku naprawdę potrzebujemy i który pomoże nam osiągnąć wymarzone efekty. Należy pamiętać, że np. żele wyszczuplające mają zupełnie inne działanie niż kremy na cellulit. Zawierają także inne składniki aktywne.
Składniki kosmetyków na cellulit
Kosmetyków na cellulit jest bardzo dużo. Można nawet zaryzykować tezę, że co drugi krem czy balsam ma pomagać w zwalczaniu pomarańczowej skórki. Tak niestety nie jest. Aby kosmetyki pomagały walczyć z cellulitem, muszą zawierać składniki aktywne, które faktycznie zwalczają pomarańczową skórę u źródła. Najlepiej przy walce z tym problemem sięgać po preparaty bazujące na naturalnych składnikach.
Składniki aktywne w kremach na cellulit dzielą się na 3 grupy substancji. Wymienia się:
- składniki rozbijające lipidy – jednym z ważniejszych składników cellulitu są komórki tłuszczowe; ich przerost powoduje nieestetyczne rozłożenie i powstawanie grudek, które są pomarańczową skórką; szukając więc odpowiedzi co na cellulit, należy zdawać sobie sprawę, że najlepiej działać będą preparaty przyspieszające procesy lipolizy, czyli przyspieszające spalanie tłuszczu; dobrze, jeśli w kremach, balsamach i żelach znajduje się kofeina, teofilina, aminofilina, ksantyna, rutyna, escyna; ważne są też substancje, które wpływają na obniżenie poziomu glukozy w komórkach; do takich zalicza się m.in. żeń szeń, fasole, jambol, karantę; jako inne pożądane składniki kremów na cellulit wskazuje się: L-karnitynę, retinol, koenzym A, olejek cynamonowy i imbirowy;
- składniki wzmacniające naczynka i mikrokrążenie – wskazane jest, aby w kremach antycellulitowych znalazł się ekstrakt z bluszczu, ruszczyka kolczastego, kasztanowca, alg czy olejki eteryczne z jałowca, neroli lub geraniny; dzikie takim składnikom odżywczym poprawia się krążenie oraz działa przeciwobrzękowo
- składniki ujędrniające – ich zadaniem jest stymulacja poprawy napięcia i elastyczność w skóry; odpowiadają one również za nawilżanie i wygładzania oraz optyczne zmniejszenie pomarańczowej skórki.
Co na cellulit – jak nakładać kosmetyki?
W walce z pomarańczową skórką liczy się nie tylko zastosowanie właściwych kosmetyków, ale i ich odpowiednie aplikowanie. Przede wszystkim należy pamiętać, że cellulitu nie da się pozbyć w jeden dzień. Jest to walka długotrwała, która opiera się na regularności i systematyce. Wskazane jest aplikowanie kremów, balsamów czy żeli codziennie, a nawet dwa razy dziennie. Najlepiej nakładać je po kąpieli i wcierać w skórę 2-3 minuty. W czasie nakładania kosmetyków antycellulitowych należy wykonywać koliste ruchy z dołu do góry oraz ugniatać miejsca dotknięte cellulitem. W ten sposób wykonuje się domowy masaż na pomarańczową skórkę. Oznaką, że masaż jest dobrze wykonany, jest zaczerwieniona skóra.
Co na cellulit? Nie tylko kosmetyki!
Wiele pań w walce z cellulitem zapomina, że same kosmetyki mogą nie pomoc. Efekty mogą być niewidoczne, nawet jeśli kosmetyki antycellulitowe stosuje się regularnie. Wynika to z tego, że w walce z pomarańczową skórką liczy się tez dieta oraz ruch. Rekomendowane jest systematyczne uprawianie sportu, a nawet codzienna gimnastka. Ważne jest również wyeliminowanie ze swojego jadłospisu produktów zawierających duże ilości cukru i tłuszczy, a włączenie tych będących źródłem błonnika.
W przypadku, kiedy domowe sposoby na pomarańczową skórkę zawodzą lub chce się przyspieszyć efekty, dobrze jest się udać do gabinetu kosmetycznego lub kliniki medycyny estetycznej. W ofercie takich miejsc znajdziemy liczne zabiegi antycellulitowe. Wykwalifikowany personel na pewno pomoże dobrać ten najlepszy dla nas. Tutaj na uwadze należy mieć jednak cenę takich zabiegów, jest dość wysoka, a aby efekty były widoczne, należy przeprowadzić ich kilka w przeciągu miesiąca.
Co na cellulit – na to pytanie odpowiedzi poszukuje coraz więcej kobiet. Niestety jednoznacznej nie ma. U niektórych pań sprawdzają się domowe sposoby i zastosowanie kosmetyków z odpowiednimi składnikami aktywnymi, u innych nawet specjalistyczne zabiegi nie pomagają. Nie oznacza to jednak, że walki z pomarańczową skórką nie należy w ogóle podejmować.
Be First to Comment