Press "Enter" to skip to content

Co na cellulit wodny

Cellulit wodny to najpopularniejsza i najczęściej występująca odmiana pomarańczowej skórki. Atakuje on zarówno kobiety, które borykają się z nadprogramowymi kilogramami, jak i te szczupła, uprawiające sport i będące na zdrowej diecie. Jako przyczynę cellulitu wodnego wskazuje się zaburzenia w krążeniu krwi i limfy. Cellulit wodny objawia się nierównościami i grudkami na powierzchni skóry. Najczęściej pojawia się na udach, pośladkach i ramionach. Jest jednak dobra wiadomość: da się go stosunkowo łatwo pozbyć. Zobacz, co na cellulit wodny jest najlepszym lekiem.

Główne objawy cellulitu wodnego to opuchnięta i pofałdowana skóra. Ten rodzaj pomarańczowej skórki występuje najczęściej na udach, brzuchu, w okolicach łydek oraz kostek. Cellulit wodny nie jest powiązany z otyłością i nadwagą ze złym trybem życia, brakiem aktywności fizycznej, częstym noszeniem szpilek i opinających ubrań, nieregularnymi posiłkami czy przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych.

Co na cellulit wodny? Skuteczne sposoby walkę z pomarańczową skórką

Cellulit wodny jest tym, którego dość łatwo się pozbyć. Jego redukcja jest o wiele łatwiejsza niż cellulitu tłuszczowego, czyli tego powstające w wyniku nadwagi i otyłości. Trzeba jednak pamiętać, że w walce z cellulitem wodnym konieczne jest działanie wielotorowe i na różnych polach.

Szukając odpowiedzi co na cellulit wodny, na pewno natkniesz się na informację o zbilansowanej i zdrowej diecie. Ta jest podstawą w walce z tym rodzajem pomarańczowej skórki. W pierwszym kroku zalecane jest wyeliminowanie posiłków i potraw zawracających sól oraz wszystkie szkodliwe substancje np. konserwanty i barwniki. Słone przekąski, gotowe dania czy fast foody przyczyniają się do zatrzymywania wody w organizmie, a więc powstawania cellulitu wodnego. Zamiast nich potrawy można przyprawiać innymi aromatycznymi substancjami, które nie mają właściwości zatrzymywania wody w organizmie. Do takich zalicza się majeranek, kolendrę, kurkumę, curry czy imbir.

W kolejnym kroku swoją dietę należy wzbogacić o produkty będące źródłem błonnika pokarmowego przeciwutleniaczy i witamin. Dieta antycellulitowa powinna opierać się na warzywach, owocach, nasionach, orzechach, kiełkach oraz rybach. Nie można również zapomnieć o dostarczaniu do organizmu odpowiedniej ilości wody. Właściwa dawka to ok. 2 litów dziennie. Organizm powinno się nawadniać woda mineralną (może być z dodatkiem cytryny), zielona herbata czy naturalnymi sokami owocowymi i warzywnymi. Dobrze jest też sięgnąć po napary ziołowe np. z pokrzywy zwyczajnej.

Co na cellulit wodny – sport i ćwiczenia

W walce z cellulitem wodnym oprócz zrównoważonej diety ważne jest również aktywność fizyczna. To właśnie brak ruchu powoduje zaburzenia pracy układu krążenia i powstawanie pomarańczowej skórki. Najlepsze ćwiczenia na cellulit wodny to te wykonywane w wodzie. Zaleca się więc regularne odwiedzanie basenu czy zapisanie się na zajęcia aqua aerobik. Warto pamiętać, że w przypadku cellulitu wodnego raczej nie wskazane jest bieganie, tradycyjny aerobik czy tenis. Należy też unikać ćwiczeń siłowych.

Co na cellulit wodny – uwaga na krążenie

Przy walce z cellulitem wodnym szczególną uwagę należy poświęcić przywróceniu prawidłowego krążenia krwi i limfy. Pomóc może w tym nie tylko sport, ale i dbanie o to, w co się ubieramy. Najlepiej nie dopuszczać do jakiegokolwiek ucisku nóg. Nie wskazane jest więc noszenie zbyt obcisłych spodni, skarpetek, podkolanówek na gumkach. Wszystko, co wbija się w ciało, będzie zaburzać prawidłowe krążenie i zmniejsza efekty walki z cellulitem wodnym. Unikać należy także butów na wysokim obcasie.

Domowa sposoby na cellulit wodny

Skóra zaatakowana cellulitem wodnym wymaga codziennej pielęgnacji. Nie jest ona trudna. Rekomendowane jest wykonywanie niesamodzielnych masażu ciała poprzez stosowanie naprzemiennie ciepłego i zimnego strumienia wody pod prysznicem, peelingowanie skóry oraz jej ugniatanie i rolowanie przy nakładaniu kosmetyków. W zakresie tych ostatnich najlepiej stosować specjalne linie antycellulitowe, które będą zredukować obrzęki.

Domowe zabiegi pielęgnacyjne można wspomóc wizytami w gabinetach kosmetycznych. Proponują one szereg zabiegów na cellulit wodny. Jako te najpopularniejsze i najskuteczniejsze wskazuj się: masaże bańką chińską, drenaż limfatyczny, karboksyterapię, endermologie czy ultradźwięki. Rodzaj zabiegu najlepiej dobrać w porozumienia ze specjalistą i rozprowadzić go w serii. Największe efekty widoczne są po 6-12 zabiegach, które dzieli nieduży odstęp czasu.

Co na cellulit wodny – tabletki?

Walkę z cellulitem wodnym wspomóc mogą również tabelki. Dostępne są one bez recepty w aptekach. Ich zadaniem jest usuwanie nadmiaru wody z organizmu, a  tym samym redukowanie cellulitu. Zawarte w tabletkach na cellulit wodny składniki wspomagają też procesy metaboliczne tłuszczów oraz oczyszczają organizm. Należy jednak pamiętać, że samo zażywanie tabletek na cellulit nie pomoże w likwidowaniu pomarańczowej skórki. Ich połykanie ma tylko działanie wspomagające, a efekty widoczne są, jeśli połączy się tabletki na cellulit ze zbilansowaną dietą, aktywnością fizyczną oraz właściwą pielęgnacją skóry.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *