Press "Enter" to skip to content

Cellulit na udach – jak się pozbyć

U większości kobiet cellulit występuje na udach. Nieestetyczna pomarańczowa skórka jest przyczyną wielu kompleksów, a nawet może prowadzić do zaburzeń psychicznych. Panie, które zmagają się z cellulitem na udach, nie lubią chodzić w krótkich sukienkach, spódnicach czy szotach, a także nie chętnie odwiedzają plażę lub  baseny. Cellulit na udach przeszkadza przede wszystkim latem i wiosną, kiedy chcemy odsłonić więcej ciała. Na szczęście cellulitu na udach można się pozbyć. Zobacz, jak to zrobić.

Cellulit jest typowym problemem naszych czasów. Cierpi na niego niemal każda kobieta. Najczęściej cellulit zauważamy na udach, pośladkach czy udach. Cellulit na udach oraz w innych partiach ciała to problem typowo kobiecy, u mężczyzn nie występuje praktycznie wcale.

Objawy cellulitu na udach

W pierwszej fazie cellulit na udach jest praktycznie niewidoczny. Ciężko dostrzec go gołym okiem, dlatego jest ignorowany przez wiele pań. Trzeba jednak pamiętać, że brak podjęcia działań mających wyeliminować cellulit na udach może doprowadzić (i zazwyczaj doprowadza) do tego, że przybiera on zaawansowaną postać. W takich sytuacjach na udach zauważa się wgłębienia na skórze, grudki czy stwardniania. W przypadku cellulitu wodnego na udach występujące zmiany nie są bolesne.

Przyczyny cellulitu na udach

Jako główną przyczynę cellulitu na udach wskazuje się zaburzenia w mikrokrążeniu. Z racji tego, że przepływ krwi jest utrudniony, może dochodzić do tworzenia się zastojów, obrzęków, komórek tłuszczowych, które z biegiem czasu powiększają się i zaczynają magazynować w tkankach toksyny i szkodliwe substancje.

Na rozwój cellulitu na udach wpływa styl życia oraz żywienia. Do pogorszenia dochodzi w przypadku, gdy je się duże ilości słodyczy, wysoko przetworzonych produktów z konserwantami i barwnikami. Wskazuje się również, że cellulit na udach może wywołać zażywanie leków hormonalnych i antykoncepcyjnych.

Co ważne, jedną z głównych przyczyn cellulitu na udach jest brak ruchu. Na cellulit na udach bardzo często cierpią kobiety prowadzące siedzący tryb życia, pracujące przed komputerem czy nie uprawiają żadnego sportu. Prowadzi to do zaburzeń krążenia, żylaków oraz rozwoju pomarańczowej skórki na udach. Wskazuje się również, że czynnikiem sprzyjającym powstaniu cellulitu jest noszenie obcisłych i ciasnych ubrań oraz butów na wysokim obcasie.

Cellulit na udach – jak się go pozbyć?

Cellulit na udach bardzo często jest ignorowanym problemu. Wiele pań wychodzi z założenia, że przecież i tak można go łatwo ukryć, a przez to zapomnieć o tym, że istnieje. Takie podejście nie jest właściwe – z cellulitem warto powalczyć i bez kompleksów nosić krótkie sukienki czy szorty oraz nie stresować się na plaży, czy basenie. Jako sprawdzone sposoby na cellulit na udach wskazuje się:

  • naprzemienne zimne i ciepłe prysznice, które wzmacniają tkanki, poprawiają metabolizm i przyspieszają usuwanie toksyn z organizmu;
  • masaże – ich zadaniem jest wzmocnienie tkanki; najlepiej na cellulit na udach stosować masaże chińską baka lub rękami, a przy tym używać odpowiednich kosmetyków;
  • owijanie ciała folią – ciało owija się folia szpacza, a wcześniej nakłada na nie kosmetyki antycellulitowe; dzięki wytworzonym ciepłu kosmetyki lepiej i głębiej się wchłaniają i szybciej działają.

Oprócz zabiegów pielęgnacyjnych należy zadbać o właściwą dietę oraz codzienną gimnastykę.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *