Press "Enter" to skip to content

Cellulit – leki

Cellulit to problem 90% kobiet zarówno tych młodych, jak i starszych. Zmiany te prowadzą do kompleksów, braku akceptacji własnego wyglądu, utraty pewności siebie. Jak tylko pomarańczowa skórka zaczyna być widoczna, zaczynamy się zastanawiać, jak z nią walczyć. Domowych sposób na cellulit jest co niemiara. Jednak te z nas, które chcą się cieszyć natychmiastowymi efektami, poszukują leków na cellulit. Liczymy, że te pozwolą szybko pozbyć się pomarańczowej skórki. Cellulit – leki, czy takie w ogóle istnieją?

Cellulit – leki szukając informacji na ten temat, liczymy, że znajdziemy tabletki, kapsułki czy saszetki, które w cudowny sposób sprawią, że nasza skóra będzie jędrna i gładka. Niestety cudownego leku na cellulit nie ma. Do jego zwalczenia potrzebny jest czas, wytrwałość oraz systematyczna praca. Od samego łykania lekarstw cellulit nie zniknie.

Cellulit – leki: jakie stosować?

Z racji tego, że cellulit stał się powszechnym problemem, koncerny farmaceutycznie postanowiły poszukać rozwiązania, z którego mogłyby korzystać kobiety. Ich odpowiedzią są tabletki na cellulit. Trzeba jednak pamiętać, że kapsułki antycellulitowe nie są lekami, a suplementami diety. Skuteczne są tylko, jeśli stosuje się je wraz z odpowiednią dietą, ćwiczeniami oraz właściwą zewnętrzną pielęgnacją skóry.

Leki na cellulit w rozumieniu suplementów diety mogą przybierać różne postacie do tabletek przez kapsułki aż po saszetki z proszkiem do picia.  Ich skuteczność w dużej mierze nie została potwierdzona, jednak użytkownicy suplementów diety na cellulit chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat ich działania.

Cellulit – leki: czy są bezpieczne?

Pierwszą zasadą zażywania leków na cellulit powinno być bezpieczeństwo dla zdrowia i życia. Rekomenduje się stosowanie tylko tych tabletek, które pochodzą z legalnego i znanego źródła tj. sprzedawane są w aptekach i drogeriach. Dobrze jest też sprawdzić, czy leki na cellulit zostały dopuszczone do użytku i dysponują odpowiednimi atestami i certyfikatami. Nie wskazane jest łykanie tabletek zamawianych na aukcjach internetowych czy zagranicznych portali. Połykanie kapsułek niewiadomego pochodzenia może bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Cellulit – leki: czy działają?

Leki na cellulit to suplementy diety, które mogą pomóc w poprawie krążenia krwi i limfy, spalaniu tkanki tłuszczowej usuwaniu toksyn z organizmu czy zbędnej wody. Trzeba jednak pamiętać, że tabletki antycellulitowe mają jedynie wspomagać proces walki z pomarańczową skórką. Od samych ich łykania nie znika ona. Aby można było mówić o ich skuteczności, trzeba łączyć suplementacje diety  nimi z domowymi sposobami oraz profesjonalnymi zabiegami. Trzeba też pamiętać, że walka z cellulitem nie trwa tydzień czy dwa. Pierwsze efekty widoczne są zazwyczaj po miesiącu, a efekt końcowy można zaobserwować po kilku miesiącach. Kolejną istotną rzeczą jest to, że walka ta nigdy się nie kończy. Wracając do starych nawyków żywieniowych, zaprzestanie ćwiczeń czy brak pielęgnacji sprawi, że pomarańczowa skórka wróci.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *