Press "Enter" to skip to content

Jak zredukować cellulit

Cellulit to problem większości z nas. Zmagamy się z nim przez lata, a obietnice koncernów farmaceutycznych co do skuteczności preparatów antycellulitowych można włożyć między bajki. Pozbycie się na zawsze pomarańczowej skórki u wielu kobiet jest zazwyczaj niemożliwe. Na szczęście są jednak sprawdzone metody, które mogą zredukować cellulit do tego stopnia, że nie będzie on widoczny. Chcesz je poznać? Zobacz nasz krótki poradnik, jak zredukować cellulit.

Próbowałaś już niemal wszystkich kosmetyków, a na twoich udach czy pośladkach zalega pomarańczowa skórka? Pora sięgnąć po sprawdzone domowe sposoby, które opierają się na działaniu na skórę nie tylko zewnętrznie, ale i wewnętrznie. Pomogą one zredukować cellulit i sprawić, że nie będziesz się wstydzić odwiedzin na plaży czy basenie.

Jak zredukować cellulit? WODA

Prostym, acz skutecznym sposobem na zredukowanie cellulitu jest odstawianie napojów gazowanych i słodzonych i picie wody. Jej właściwości sprawią, że z organizmu wypłukuje się sól i zapobiega uwidacznianiu się grudkowatej struktury na udach, pośladkach czy brzuchu. Dietetycy podkreślają, że dziennie należy wypić co najmniej 2 litry wody! A to nie wszystko zlecane jest również spożywanie pokarmów bogatych w wodę. Wskazuje się, że jest to o wiele bardziej efektywniejsze rozwiązanie niż jej picie. W diecie antycellulitowej powinny się więc znaleźć: śliwki, melony, brzoskwinie, papryka, ogórki, arbuz oraz duże ilości zup ze świeżych warzyw.

Jak zredukować cellulit? SPORT

Najtańszym i najszybszym sposobem na zredukowanie cellulitu jest aktywność fizyczna. Ten element to podstawa każdej kuracji antycellulitowej. Na pomarańczową skórkę poleca się ćwiczenia aerobowe lub kardio. W ich zakres wchodzi np. bieganie, pływanie czy jazda na rowerze. Jeśli nie przepadasz za takimi sportami, możesz wybrać ćwiczenia, które wykonuje się w domu. Wskazuje się, że największą skuteczność mają wykroki. Waciaka one mięśnie uda oraz pośladków i utrzymują tkankę tłuszczową w ryzach.

Jak robić wykroki na cellulit? To bardzo proste. Wysuń nogę do przodu, zrób przysiad z piętą wciśnięta w podłogę, zadbaj, aby kolana nie dochodziły do palców stop, a pośladki były cały czas zaciśnięte. Ćwiczenie powtórz co najmniej 10 razy na każdą z nóg.

Jak zredukować cellulit? SOLARIUM

Przede wszystkim należy pamiętać, że nadmierne wystawianie ciała na słońce w żadnym razie mu nie służy. Co więcej, powoduje powstawanie pomarańczowej skórki. Wskazuje się jednak, że skutecznym sposobem na jej ukrycie jest opalenizna. Maskuje ona gąbczastość, która staje się mniej widoczna. Ciemniejsza tonacje skóry można osiągnąć w solarium lub poprzez stosowanie kosmetyków samoopalających. Należy pamiętać, że w przypadku tradycyjnego opalania lub wizyt w solarium trzeba stosować się do zasad bezpiecznego opalania, a po całym procesie nawilżać skórę oraz regularnie wykonywać peeling ciała.

Jak zredukować cellulit? MASAŻ

Cellulit zimniejszy się, jeśli będziesz systematycznie (najlepiej codziennie) wykonywać masaże zaatakowanych części ciała. Mają one wspomóc krążenie krwi i limfy oraz pobudzić do pracy układ krążenia.

[Głosów:7    Średnia:2.6/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *