Press "Enter" to skip to content

Jak zlikwidować cellulit wodny

Cellulit wodny występuje o wiele częściej niż ten tłuszczowy. Z racji tego, że zupełnie nie jest on powiązany z wagą ciała, może wystąpić u każdej kobiety, nawet tej szczupłej. Jest jednak dobra wiadomość. Z cellulitem wodnym można skutecznie walczyć. Łatwiej i szybciej go pokonać niż ten tłuszczowy. Jak jednak to zrobić? Zobacz, jak zlikwidować cellulit wodny.

Cellulit wodny jak sama jego nazwa wskazuje, związany jest z wodą, która odkłada się w naszym ciele. Pomarańczowa skórka o tym podłożu może wystąpić u kobiet i dziewcząt, które nigdy nie miały problemów z wagą i wyglądają jak modelki z wybiegu. Skóra pań, które cierpią na cellulit wodny, nie jest jędrna i gładka, a często pokryta dolinami i górami cellulitowi. Wynika to z tego, że w ich organizmie znajduje się za dużo wody. Wszystko to może prowadzić nie tylko do powstawania nierówności na udach pośladkach czy brzuchu, ale także do puchnięcia, uczucia ciężkich nóg czy spuchniętych kostek.

Cellulit wodny – przyczyny powstawania

Główną przyczyną cellulitu wodnego jest nadmiar płynów i wody w organizmie. Może to być rezultat jedzenia zbyt słonych posiłków, zaburzeń hormonalnych czy kłopotów z krążeniem. Jako przyczyny cellulitu obrzękowego podaje się także małą aktywność oraz zbyt częste noszenie obcisłych ubrań i butów na wysokim obcasie.

Jak zlikwidować cellulit wodny?

Jak zlikwidować cellulit wodny – odwiedź na to pytanie wyszukiwana jest miliony razy, przez miliardy kobiet na całym świecie. Przede wszystkim należy pamiętać, że z pomarańczową skórką da się skutecznie walczyć. Im wcześniej ta walka się rozpocznie, tym lepiej dla nas. W przypadku pierwszego stadium cellulitu można pozbyć się go tak, aby nie był zupełnie niewidoczny i nie stawał się powodem kompasów. Walkę z cellulitem wodnym można toczyć domowymi sposobami lub też skorzystać z pomocy specjalistycznych i profesjonalnych zabiegów.

Jak zlikwidować cellulit wodny domowymi sposobami?

O ile pomarańczowa skórka nie jest bardzo zaawansowana, w pierwszych fazach walki z nią warto sięgnąć po domowe sposoby. Jakie one są?

  • Unormowanie gospodarki hormonalnej – zaburzenia hormonalne to jedna z najczęstszych przyczyn występowania cellulitu wodnego; najczęściej problemy z nią występują u kobiet, które zażywają tabletki antykoncepcyjne; jeśli więc chce się zmniejszyć ryzyko postępowania i rozwoju cellulitu dobrze jest je odstawić lub poprosić ginekologa o zmianę pigułek  na te, które będą bardziej przyjazne dla naszego organizmu;
  • Przywrócenie prawidłowego krążenia – w tym pomoc może aktywność fizyczna; na cellulit polecane są ćwiczenia aerobowe, a także bieganie, pływanie i jazda na rowerze; dobrze jest też unikać stresu;
  • Zdrowe odżywianie – pozbycie się cellulitu wodnego to przede wszystkim ograniczenie, a nawet rezygnacja z soli, która zatrzymuje wodę w organizmie; sól znajduje się w takich produktach jak białe pieczywo, wędliny, sery, chipsy; aby więc cieszyć się pięknymi nogami i zgrabną pupą, należy postawić na jak najwięcej warzyw i owoców na talerzu; dobrze jest też sięgać po ryby i inne produkty zawierające kwasy tłuszczów omega;
  • Nawadnianie organizmu – chcąc pozbyć się cellulitu wodnego, należy pić jak najwięcej, ale mineralnej niegazowanej wody z cytryną; pozwoli to na wypłukanie nagromadzonych w organizmie toksyn, które są jedną z głównych przyczyn powstawania pomarańczowej skórki; na cellulit wodny wskazane są też napary z pokrzywy oraz zielona herbata; najważniejsze, aby nie pić mocnej kawy i herbaty oraz unikać napojów gazowanych i wysoko słodzonych;
  • Odpowiednie ubieranie się  – wbrew pozorom to, co na siebie zakładamy, również ma wpływ na kondycję naszej skóry; obcisłe i za ciasne ubrania powodują, że krążenie krwi i limfy jest zaburzone, a stąd już tylko krok do powstawania nieestetycznej pomarańczowej skórki; należy więc unikać obcisłych spodni, skarpet i podkolanówek oraz kiedy tylko możemy zrezygnować z butów na wysokim obcasie;
  • Stosowanie kremów i balsamów antycellulitowych – w pozbyciu się pomarańczowej skórki niezwykle ważna jest codzienna pielęgnacja ciała; powinna ona obejmować peelingi skóry (najlepiej te z kawy, które mają silne działanie antycellulitowe), stosowanie kremów i balsamów na cellulit ze składnikami aktywnymi zwalczającymi pomarańczową skórkę oraz wykonywanie codziennie domowych masaży; od czasu do czasu można również wykupić pakiet zabiegów w gabinecie kosmetycznym czy medycyny estetycznej; na cellulit pomoże m.in. body wrapping czy endermologia.

Jak zlikwidować cellulit wodny w stopniu zaawansowanym?

W przypadku, gdy cellulit wodny jest już zaawansowany, domowe sposoby mogą nie pomóc. Wtedy warto udać się po pomoc do specjalisty i najpewniej konieczne będzie wykupienie serii 10-12 zabiegi antycellulitowych, które wykonuj się w stosunkowo krótkim czasie i stałe ich powtarzanie – co pół lub co roku. Zabiegi oczywiście muszą być wspomagane domową pielęgnacją, zdrową dietą i aktywnością fizyczna.

 

Jak zlikwidować cellulit wodny? Przede wszystkim należy działać systematycznie, regularnie i wielotorowa. Samo stosowanie kosmetyków czy wykonywanie masaży antycellulitowych na nie wiele się zda, kiedy będziemy opychać się czekoladkami czy ciastkami.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *