Press "Enter" to skip to content

Cellulit! Jak dobrać się mu do skóry?

Cellulit  nie jest łatwym do pokonania wrogiem estetycznego wyglądu… Co zrobić, żeby go wyprzedzić i nie dać mu… dobrać się do skóry? Nie jest to zadanie łatwe, tym bardziej warto uświadomić sobie, czym jest i dlaczego powstaje cellulit, co sprzyja temu procesowi oraz wreszcie, co zrobić, żeby mu przeciwdziałać, a jeśli już powstał – jak go zredukować?

Problem powszechny jak… cellulit

Skalę występowania cellulitu u kobiet szacuje się na 95%! Dotyczy to nie tylko kobiet zmagających się ze zbędnymi kilogramami, ale również tych szczupłych. Dzieje się tak nie bez powodu – proces powstawania cellulitu nie jest bowiem jednorodny.

Istnieją dwa typy cellulitu – cellulit wodny (pojawia się również u młodych i szczupłych kobiet, jest wynikiem zaburzeń hormonalnych, mikrokrążenia oraz krążenia limfy) oraz cellulit tłuszczowy (zazwyczaj towarzyszy nadwadze, polega na rozrastaniu się komórek tłuszczowych). Najczęściej spotyka się jednak cellulit typu mieszanego – stąd nie jest on łatwy w zwalczeniu.

Wyróżnić można cztery stopnie cellulitu – pierwszy jest niemal niewidoczny i dotyczyć może nawet nastolatek, w kolejnych pojawiają się charakterystyczne uwypuklenia, grudki oraz fałdki, w ostatnim stopniu są one widoczne gołym okiem, a przy ucisku może być odczuwalny nawet  lekki ból.

Cellulit jest powodowany nie tylko nieodpowiednim stylem życia, ale może mieć również podłoże genetyczne. Gdy zobaczymy pierwsze objawy cellulitu, musimy przystąpić do działania – po pierwsze: zwiększyć wysiłek fizyczny, po drugie – zracjonalizować dietę, po trzecie – sięgnąć po odpowiednie zabiegi oraz kosmetyki antycellulitowe.

Kosmetyki antycellulitowe

Rosnące zapotrzebowanie nie pozostaje bez wpływu na rozwój oferty kosmetyków antycellulitowych. Poniżej znajdziesz przegląd balsamów na cellulit w różnych cenach.

  • Antycellulitowe błoto termalne bez spłukiwania Eveline Slim Extreme 4D Scalpel

Niedrogi (ok. 20 zł) i skuteczny kosmetyk bazujący na składnikach aktywnych – m.in. liposomalnej kofeinie, kompleksie Vecticell Lipolysis, naturalnej białej glince amazońskiej i czerwonych algach. Scalpel Shape Designer to nowatorska technologia, która naśladuje proces przekształcania komórek tłuszczowych i tym samym redukujące cellulit.

  • Antycellulitowy booster wyszczuplający Perfecta Express Slim Active 95%

W podobnej cenie – preparat przyspieszający odchudzanie, polecany szczególnie po treningu. Jego skuteczność bazuje głównie na kompleksie kofeiny, kwasie hialuronowym i koncentracie algowym. Najskuteczniejszy w zwalczaniu cellulitu wodnego.

  • Yoskine Tsubaki Slim Body Termo-reduktor cellulitu wodnego i lipidowego z algą Fukunai

W cenie ok. 50 zł nabędziemy przyjemny w konsystencji koncentrat do ciała na bazie oleju z tsubaki, czyli zimowej róży japońskiej, wyciągów z wodorostów oraz planktonu. Redukuje zarówno cellulit wodny, jak i tłuszczowy. Wyszczupla i nie pozwala do tworzenia się nowych “ognisk” cellulitu.

  • Serum antycellulitowe Lift4Skin Body Shaper

W cenie ok. 50 zł można nabyć serum skuteczne w walce nawet z zaawansowanym cellulitem. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w formule produktu: kwasu chlorogenowego (CGA) aktywującego lipolizę, kompleksu Helikof – połączenia kofeiny i bluszczu oraz ekstraktu z ruszczyka, który pobudza mikrokrążenie i uelastycznia skórę.

  • Thalgo Defi Cellulite Complete Cellulite Corrector

To intensywny krem wyszczuplająco-antycellulitowy bazujący na aktywnym tlenie i ekstrakcie z nasion drzewa sandałowego – jest w stanie zwalczyć nawet “zbity” już cellulit. Dynamizuje lipolizę, dzięki czemu cellulit ulega redukcji. Dodatkowo drzewo sandałowe zwiększa elastyczność i wspomaga kondycję skóry oraz jej wytrzymałość na pojawienie się nowych oznak skórki pomarańczowej. Cena to ok. 200 – 220 zł.

[Głosów:3    Średnia:1.7/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *