W walce z cellulitem sprawdzają się przede wszystkim zioła o charakterze moczopędnym. Takie działanie pozwala pozbyć się nadmiaru wody z organizmy wraz z zalegającymi w nim toksynami, które mogą być jedną z przyczyn powstawania cellulitu. Inną grupą ziół, które można zastosować w kuracji antycellulitowej są te o właściwościach rozgrzewających. Zastosowanie ich na skórze wspomaga proces usuwania zbędnych produktów przemiany materii zarówno z samej skóry jak i z tkanek podskórnych.

Zioła podczas walki z cellulitem można przyjmować w różnej formie: dodawać do posiłków, sporządzać z nich wywary, lub przyjmować w formie olejków i kremów. Pamiętaj, aby przed zastosowaniem jakichkolwiek ziół upewnić się, czy Twój organizm nie reaguje na nie alergicznie.

 

Zioła na cellulit, które warto wypróbować…

Mniszek lekarski – właściwości tej rośliny wspomagają wypłukiwanie substancji trujących z organizmu co pozytywnie wpływa na odbudowę tkanki, strukturę komórkową skóry i poprawę jej wyglądu. Liście mniszka lekarskiego możesz dodawać np. do przecieranych soków wielowarzywnych, nalewek, a także sałatek.

Pietruszka – ona również bardzo korzystnie wpływa na proces eliminacji toksyn z organizmu. Jak najczęściej dodawaj ją do sałatek i przecieranych soków. Pietruszka jest bardzo bogata w witaminy co stanowi jej dodatkowy atut.

Czarna rzepa – roślina bardzo bogata w związki siarki, dzięki którym można w znacznym stopniu poprawić ukrwienie skóry. To z kolei pozytywnie wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej, a w konsekwencji pomaga też walczyć z cellulitem.

Koper włoski – wykazuje działanie moczopędne, pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, co z kolei wspiera wypłukiwanie sprzyjających cellulitowi toksyn. Koper włoski w walce z cellulitem można stosować w formie olejku wcieranego w miejsca dotknięte „pomarańczową skórką”. Roślina ta posiada bardzo przyjemny aromat, który rozładowuje stres i odpręża ciało. Koper włoski wspomaga też walkę ze zbędnymi kilogramami.

 

Domowe sposoby na cellulit oparte na stosowaniu ziół mogą okazać się skuteczne pod warunkiem, że będą stosowane regularnie. Sporządzanie odpowiednich potraw, przecierów i maseczek może być czasochłonne, ale zdecydowanie warto spróbować.

Stosowałyście już kiedyś taką ziołową terapię na cellulit? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach pod wpisem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *